Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 3


Foto: Valmieras vasaras teātra festivāla spilgtākie mirkļi

Redakcija
Redakcija
Valmieras vasaras teātra festivāls, kas no 5.līdz 7.augustam notika brīvā dabā un pilsētvidē, pulcēja vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Kopumā trīs dienās apmeklētājiem tika piedāvāti 20 notikumi deviņās vietās Valmierā un Valmiermuižā. Neskatoties uz plašo kultūras piedāvājumu nedēļas nogalē visā Latvijā, festivāls izpelnījās lielu atsaucību – visas izrādes bija pilnībā izpārdotas, skatītāji novērtēja arī bērnu un jauniešu programmu, brīvdabas kino programmu un mūzikas vakarus.

Festivāla teātra programmā tika piedāvātas Rūdolfa Blaumaņa un viņa laikabiedru darbu skatuves versijas, kas tapa īpaši festivālam – režisors Mārtiņš Eihe kopā ar grupu „Iļģi” senā muižas kompleksa laidarā Valmiermuižā piedāvāja Raiņa „Spēlēju, dancoju”, vecajā Valmieras dzelzceļa depo varēja noskatīties modes mākslinieku MAREUNROL’S un mūziķa Shipsea versiju par R.Blaumaņa balādi „Tālavas taurētājs”, savukārt starptautiskās sadarbības ietvaros Valmieras vecpilsētā zviedru raksturu atklājēja Augusta Strindberga lugu „Jūlijas jaunkundze” piedāvāja projektu teātris „Kell Kümme theatre” no Igaunijas. Bērnu programmā īpašu atsaucību izpelnījās Kārļa Krūmiņa veidotā izrāde „Nāc laukā!”, kas notika vairāku Valmieras daudzdzīvokļu namu pagalmos. Jauniešiem skeitparkā tika piedāvāta performance „Supsupsukas”, papildus teātra izrādēm vakaros Hanzas laukumā apmeklētāji varēja skatīties Ziemeļvalstu kino filmas, bet Valmiermuižas alus dārzā notika dažādu grupu un mūziķu koncerti.

Foto: Gatis Priednieks-Melnacis