Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:354, Did:0, useCase: 0


Līdz sezonas beigām Valmieras teātrī vēl divas pirmizrādes

Redakcija
Redakcija

Līdz sezonas beigām Valmieras teātrī vēl divas pirmizrādes
Foto: Matīss Markovskis

Piektdien, 1.aprīlī sākas biļešu pārdošana uz maija un jūnija izrādēm, kā arī uz divām pirmizrādēm 21.maijā.

Biļetes var iegādāties visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Muzeju nakts ietvaros 21.maijā pirmizrādes Valmieras teātrī piedzīvos divi jauniestudējumi - pēc Aleksandra Suhovo-Kobiļina lugu “Tarelkina nāve” un “Krečinska kāzas” motīviem satīriska komēdija “Razpļujeva sapņi”, ko Lielajā zālē iestudē Viesturs Meikšāns un pēc Ļeva Tolstoja stāsta “Kreicera sonāte” motīviem izrāde vīriešiem par vīriešiem “Kāpēc es nogalināju sievu”, ar ko režijā debitē Krišjānis Salmiņš.

Viesturs Meikšāns par jauno izrādi: “Razpļujevs ir kā krievu folkloras neaizskaramais pamuļķis – apgarots cilvēciņš bez noteiktas dzīvesvietas, kuru pēc ticējumiem nedrīkst sist, kaut gan viņš runā tīru patiesību. Razpļujevs kaislīgi mīl dzīvi, pasaule viņam ir kā skatuve, uz kuras nepastāv ne morāles, ne ētikas likumi – pasaule ir tik brīva, cik tā bija renesanses karnevālu laikos, kad pat karalis varēja saplūst ar tautu”.

“Razpļujeva sapņi” scenogrāfiju veido Reinis Suhanovs, kostīmus – Ilze Vītoliņa. Lomās: Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Mārtiņš Meiers, Māra Mennika, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Imants Strads un Ieva Džindža.

21.maijā plkst. 22.00 LMT Mansardā pirmizrāde “Kāpēc es nogalināju sievu”, ar ko režijā debitē Krišjānis Salmiņš.

Nervus kutinoša tikšanās ar slepkavu no 19.gs. dižā domātāja un rakstnieka Ļ.Tolstoja ģimenes trillera „Kreicera sonāte” vienaldzīgu atstāj tikai aizmigušo. Draudzīgā un uz atklātību rosinošā saruna liek strīdēties laulātajiem, mīļākajiem un vientuļniekiem. Skatītājam tiek atvēlēta soģa, vērtētāja, advokāta un sabiedrotā loma. „Obligātā literatūra” ikvienam, kurš izjūt nepārvaramu vēlmi saistīties ar pretējo dzimumu, lai rastu atbildi, kur sākas, kā smaržo, pulsē un elpo Mīlestība.
Izrādes scenogrāfijas un kostīmu autors – Varis Siliņš, galvenajā lomā – Mārtiņš Liepa.

9.maijā plkst.19.00 Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma „Tev, Rūķi!”, kurā režisore Liene Laviņa-Kalnaella seko 92 gadus jaunajai aktrisei Rutai Birgerei iestudējuma tapšanas procesā Valmieras teātrī. Sastapšanās ar savas dzīves režisoriem un nepielūdzamo laiku šajā sirsnīgajā un asprātīgajā stāstā savijas ar teātra un mājas ikdienu.