Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:334, Did:0, useCase: 3


Rīgas Krievu teātrī pirmizrāde gaidāma Māršas Normenas nakts stāstam

Redakcija
Redakcija

Rīgas Krievu teātrī pirmizrāde gaidāma Māršas Normenas nakts stāstam
Foto: Olga Bikova

2015. gada 13. martā Rīgas Krievu teātrī pirmizrāde notiks Māršas Normenas nakts stāstam "VEĻAS MAZGĀTAVA – TREŠĀS UN OZOLU IELAS KRUSTOJUMĀ".

Pirmais iestudējums notika „Luisvilas Aktieru teātrī” (Actors Theatre of Louisville, Inc), Luisvilā, Kentuki štatā. Tagad izrāde būs skatāma arī Latvijā.

Iestudējums un muzikālais noformējums – Mihails Gruzdovs
Scenogrāfija un kostīmi – Andris Freibergs
Scenogrāfa asistents – Artūrs Arnis
Gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers

Mēdz teikt, ka visvieglāk ir būt atklātam ar svešinieku: vai tas būtu ceļabiedrs vilcienā, vai līdzās stāvošais pie bāra letes… vai cilvēks, kuru esi saticis trijos naktī veļas mazgātavā, kurā ir pašapkalpošanās. Tas ir stāsts par atturīgās Albertas un nelīdzsvarotās Didi nejaušo tikšanos.

Alberta un Didi ir it kā no dažādām pasaulēm: dāmu vecuma, izglītības, manieru atšķirība ir tik acīmredzama, ka abu saruna izraisa amizantus pārpratumus un galēju komismu. Taču ir kaut kas, kas apvieno abas sievietes...

Mārša Normena ir mūsdienu amerikāņu dramaturģe, rakstniece, scenāriste, neskaitāmu prēmiju īpašniece, to starpā – apbalvota ar Pulicera prēmiju un Toni prēmiju. Apbrīnojami meistarīgi, vienlaikus saudzīgi un nezaudējot humoru, viņa liek savām varonēm atrast saprašanās ceļu vienai pie otras un katrai pašai pie sevis.

Režisors Mihails Gruzdovs – regulāri iestudē izrādes Latvijas teātros, ir daudzkārtējs nacionālās teātra prēmijas „Spēlmaņu nakts” laureāts. Strādājis Sanktpēterburgas teātros. Rīgas Krievu teātrī ir iestudējis jau piecas izrādes: 1996. gadā „Lapsu un vīnogas” (pēc Gilermo Figeiredo lugas), 2010. gadā „Starpstaciju” (pēc A. Ščerbaka lugas motīviem), 2011. gadā – izrādi „Labās asinis” (pēc I. Ābeles lugas) un 2013. gadā – „Viss par sievietēm” un „Viss par vīriešiem” (abas izrādes – pēc Miro Gavrana lugām).

Mākslinieks Andris Freibergs – daudzkārtējs nacionālās teātra prēmijas „Spēlmaņu nakts”, Itālijas augstākā teātra apbalvojuma „Il Premio Ubu” laureāts, Baltijas teātru Pavasara festivāla prēmijas, Pasaules izstādes „Prāgas Kvadriennāle” sudraba medaļas un citu starptautisku apbalvojumu laureāts. 2003. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. No 1992. gada ir Latvijas Nacionālās operas galvenais mākslinieks; no 1994. gada – Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas vadītājs. A. Freibergs regulāri piedalās izstādēs. Veidojis scenogrāfiju vairāk nekā 200 iestudējumiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Turkmēnijā, Armēnijā, Polijā, Vācijā, Itālijā, Venecuēlā. Rīgas Krievu teātrī bijis scenogrāfs vairākām izrādēm.