Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 0


Latvijas Nacionālajā operā 1. decembrī atjaunojumu piedzīvos Džakomo Pučīni operas “Turandota” leģendārais uzve-dums

Redakcija
Redakcija

1. decembrī Latvijas Nacionālajā operā atjaunojuma pirmizrādi piedzīvos režisora Jāņa Zari-ņa, scenogrāfa un kostīmu mākslinieka Edgara Vārdauņa 1973. gada leģendārais iestudē-jums – Džakomo Pučīni opera „Turandota”.

Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents būs Ģintars Rinkevičs, diriģents – Mārtiņš Ozoliņš, At-jaunojuma režisors ir Guntis Gailītis, kurš 1973. gadā, kad tapa “Turandotas” jauniestudējums, bija režisora Jāņa Zariņa asistents. Vēsturiskā iestudējuma atjaunojuma komandā strādā arī scenogrāfs Juris Salmanis, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, horeogrāfe Elita Bukovska. Titullomā iejutī-sies lietuviešu soprāns Sandra Janušaite, Kalafa lomu dziedās krievu tenors Sergejs Poļakovs, Liu – Dana Bramane, Jūlija Vasiļjeva vai Laima Krīgere, Timura lomā - Krišjānis Norvelis vai Romāns Po-ļisadovs. Skatītāju iemīļotais pirms 44 gadiem tapušais Pučīni pēdējās operas iestudējums Latvijas Nacionālajā operā tiek atjaunots jau ceturto reizi.

Vai uzradīsies drosminieks, kurš spēs uzminēt apbrīnojami skaistās, taču ledusaukstās ķīnie-šu princeses Turandotas trīs mīklas? Turandota ir gatava sūtīt nāvē katru, ko pārspēs viltībā. Princis Kalafs ir gatavs cīņai par Turandotas sirdi... Edgara Vārdauņa veidotais krāšņais vizuālais ietērps ved skatītājus līdzi teiksmainā ceļojumā uz seno Ķīnu, bet skaistā mūzika atkausē visaukstākās sirdis.

Iestudējuma muzikālais vadītājs Ģintars Rinkevičs ir viens no izcilākajiem lietuviešu diriģentiem, Na-cionālās balvas ieguvējs un Lietuvatras Mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra izveidotājs, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Ģintars Rinkevičs ir trīs starptautisku konkursu uzvarētājs, koncertējis ar izciliem orķestriem un pasaulslaveniem izpildītājiem prestižākajās koncertzālēs. Gintars Rinkevičs bijis ilggadējs Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents, viņa muzikālajā vadībā tapuši daudzi iestudējumi un izcili simfoniskās mūzikas koncer-ti.

Titullomas atveidotāja Sandra Janušaite ir Lietuvas Nacionālās operas soliste, viens no starptautiski zināmākajiem lietuviešu soprāniem. Latvijas skatītājiem bijusi iespēja viņu dzirdēt “Turandotas” izcila-jā koncertuzvedumā 2015. gadā, kā arī Mimī lomā operā “Bohēma” un Čo-čo-sanas lomā operā “Ma-dama Butterfly”.
Kalafa lomu interpretēs ievērojamais krievu tenors Sergejs Poļakovs, kurš šosezon dzied arī Vācu operā Berlīnē, Izraēlas operā un citviet. Latvijas Nacionālajā operā Sergejs Poļakovs ar panākumiem dziedājis de Grijē lomu operā “Manona Lesko” un Makdafu operā “Makbets” ”, vairākkārt sajūsminājis klausītājus Rīgas Operas festivālu Galā koncertos.

Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais patrons kopš 2015. gada ir Latvijas lielākais interneta un televīzijas uzņēmums Lattelecom.

Iestudējumu atbalsta LNK Industries.

“Māksla ir unikāls saziņas veids, kas ietver cilvēciskās pieredzes gammu. Augstvērtīgs mākslas darbs vienmēr cilvēku iesaista gan emocionāli, gan intelektuāli. Tāpat kā operai, katrai ēkai ir savs raksturs, enerģētika, kas rosina emocijas. Izcilākās no būvēm ietver cilvēcisko pieredzi, inovācijas un paliek nākamajām paaudzēm. Izcilam mākslas darbam, vai tā būtu opera vai būve nav noilguma. Tādēļ mū-su uzņēmumam ir patiess gandarījums atbalstīt tādus kultūras projektus, kas iedvesmo un ir patiesi augstvērtīgi. Bagātība rodas ne no dabas resursiem, bet gan no intelektuālā kapitāla, un māksla ir tā, kas rosina intelekta attīstību”, uzsver AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs.

Šosezon “Turandotas” izrādes notiks arī 6. janvārī, 20. aprīlī un Rīgas Operas festivāla ietvaros 14. jūnijā.

Biļetes – Latvijas Nacionālās operas un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv.