Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 0


Latvijas Nacionālajā operā notiks izglītojošā iestudējuma „Mazā Burvju flauta” pirmizrāde

Redakcija
Redakcija

Latvijas Nacionālajā operā notiks izglītojošā iestudējuma „Mazā Burvju flauta” pirmizrāde
Foto: Agnese Zeltiņa

19. martā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos izglītojošs iestudējums jaunajiem skatītājiem „Mazā Burvju flauta”, kas top pēc Volfganga Amadeja Mocarta operas motīviem. Jauno, inovatīvo iestudējumu latviešu valodā veido muzikālais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, režisore Margo Zālīte, scenogrāfe un video māksliniece Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece Berta Vilipsone un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers.

Princis Tamino iemīlas Nakts karalienes meitā Paminā, kuru nolaupījis varenais burvis Zarastro. Tamino kopā ar putnu ķērāju Papageno dodas atbrīvot meiteni. Tikai pēc tam, kad ar burvju flautas palīdzību pārvarētas nāves briesmas un apliecināta sava gudrība, pacietība, drosme un neatlaidība, princis un princese beidzot var būt laimīgi kopā.
„Mazās Burvju flautas” jauniestudējums skatītājiem ļaus iepazīt jaunos, daudzsološos operas solistus, viņu vidū būs arī debitanti Latvijas Nacionālajā operā. Tamino lomā iejutīsies Mihails Čuļpajevs vai Juris Vizbulis, Papageno būs Kalvis Kalniņš, Pamina - Laura Teivāne vai Jolanta Strikaite-Lapiņa, Monostatoss - Andris Kipļuks vai Sandis Ulpe, Zarastro - Edgars Ošleja, Papagena - Marlēna Keine. Nakts Karalienes tēlā skatītāji video vīzijā redzēs Jaunā Rīgas teātra aktrisi Gunu Zariņu un dzirdēs koloratūrsoprāna Dināras Rudānes dziedājumu. Vairākās lomās iejutīsies Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

„Es cīnos par skatuves enerģijas paliem,” saka režisore Margo Zālīte par „Mazās Burvju flautas” iestudējumu, kas bērnus un viņu vecākus iesaistīs piedzīvojumā un caur pasakas pārbaudījumiem darīs gudrākus. Mocarta vēstījums rāda to, kā, pārvarot grūtības, mēs sevi pilnveidojam, augam un meklējam katrs savu ceļu. Mūzikai šajā attīstībā ir sevišķa nozīme, kāda piemīt arī instrumentiem operā.

Režisore ir pārliecināta, ka operas māksla sniedz ko neaizvietojamu: tā ir telpa iztēlei, brīnumam, vērtībām, rotaļai un dzīvespriekam, ko atklāj mūzikas bagātā valoda un krāšņie skatuves tēli. Tādēļ jo īpaši svarīga ir pašu bērnu – Rīgas Doma skolas audzēkņu – līdzdalība operā, pārvēršoties fantastiskos dzīvniekos, vergu armijā un gudrības garos.

„Mazās Burvju flautas” uzvedums ir veidots, lai būtu viegli pielāgojams dažādām skatuvēm un varētu doties viesizrādēs pa visu Latviju, iepazīstinot jauno paaudzi ar operas mākslu.
Iestudējumā mākslinieki gan dziedās, gan runās latviešu valodā.

Nākamās izrādes 3. un 10. aprīlī, kā arī 14. maijā.

Iestudējuma tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais patrons ir „Lattelecom”.