Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 0


Veltījums Latvijai simtgadē – Latvijas Nacionālajā operā 18. martā notiks klavieru trio OPERA koncerts

Redakcija
Redakcija

18. martā 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks klavieru trio OPERA koncerts „Veltījums Latvijai simtgadē”, kurā skanēs mazāk zināmi latviešu komponistu klavieru trio. Koncertā piedalīsies Juris Žvikovs (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Sunepa (čells), koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

“Mūsu iecere ir šajā koncertā atskaņot mazāk zināmu un spēlētu latviešu komponistu mūziku kā skaistu ieskaņu gaidāmajai Latvijas simtgadei. Koncerta pirmajā daļā skanēs Oļģerta Grāvīša trio, kas tika uzskatīts par pazudušu, bet komponista ģimenei izdevās notis atrast. No Lūcijas Garūtas mantojuma izvēlējāmies spēlēt mazāk zināmu, 1948. gadā tapušu trio. Mums šajā koncertā ir būtiski spēlēt arī pagājušā gadā mazliet piemirstā jubilāra Jāņa Ivanova mūziku. Savukārt otro daļu sāksim ar Romualda Kalsona “Trio piccolo” un turpināsim ar divu šī gada jubilāru kompozīcijām. Arturs Maskats īpaši mūsu sastāvam radījis skaņdarbu “Quandvientral’heoureux temps..” (“Kad pienāks laimīgais laiks..”), kas tapis balstoties baleta “Bīstamie sakari” mūzikā. Koncerta izskaņā spēlēsim Pētera Plakida “Romantisko mūziku” un “Burlesku”,” programmu raksturo Inga Sunepa.

Klavieru trio OPERA pirmaiskoncertsnotika 2001. gada 20. oktobrī LNO Beletāžaszālē. Kopštālaika trio muzicēnemainīgāsastāvā. Klavieru trio OPERA repertuārākamermūzikaszeltaklasikamijasarmazpazīstamiem, laikagaitāaizmirstiem un neordināriemskaņdarbiem, veicinotkamermūzikastradīcijuatjaunošanu un saņemotpublikasmīlestību.

KoncertsiekļautsLatvijasNacionālās operas un baletaprogrammā „Opera tuvplānā”. Šisprojektsskatītā-jiempiedāvāiepazīt operas un baletamākslucitosrakursos un vienlaikus – ļotipersoniski. “Opera tu-vplānā” ietverdažādusnotikumus, izglītojošasizrādes, kamermūzikaskoncertus, lekcijas operas pazi-nējiem un mīlētājiem, kāarīpasākumusbērniem un jauniešiem.

KoncertuatbalstaValstsKultūrkapitālafonds.

Biļetes LNO un „BiļešuParadīzes” kasēs, kāarī internet: https://www.bilesuparadize.lv/lv/ev...