Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 3


22. oktobrī Latvijas Nacionālās operas mūziķi aicina uz sezonas pirmo kamermūzikas koncertu

Redakcija
Redakcija

22. oktobrī pulksten 17.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks sezonas pirmais kamermūzikas koncerts „Par nebeidzamību”, kas veltīts vienam no 2016. gada jubilāriem – latviešu komponistam Romualdam Kalsonam (1936) viņa 80. dzimšanas dienā. Koncertā piedalīsies Ieva Parša (mecosoprāns), Herta Hansena (klavieres), Inga Sunepa (čells), Ligita Spūle (flauta) un Anrijs Pitens (klarnete). Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Koncerta programmā skanēs Romualda Kalsona „Sešas dziesmas” (1960, ar Žaka Prevēra dzeju), „Etīdes par nebeidzamību” (1975, ar Ojāra Vācieša dzeju) un „Dialoghi. Quasi sonata per clarinetto e cello solo” (1987) - skaņdarbi, kas atklāj komponista rokraksta dažādību un muzikālo izteiksmes līdzekļu meklējumus. Programmu papildinās Kloda Debisī „Sonāte čellam un klavierēm” (1915) un Anrī Ditijē „Sonatīne flautai un klavierēm”.

„Latvijas Nacionālās operas publikai Romualds Kalsons zināms kā operas “Pazudušais dēls” autors, plašākam klausītāju lokam bijusi iespēja dzirdēt Kalsona krāšņi instrumentēto simfoniskās mūzikas opusu atskaņojumus. Viņa kamermūzika diemžēl zināma vien šauram klausītāju lokam, tomēr pēdējos gados latviešu publika sākusi novērtēt kamermūziku kā ārkārtīgi smalku muzicēšanas formu, kur tuvplānā iespējams vērot gan mūziķu attiecības, gan paša mūzikas auduma faktūru, mirdzumu, plūdumu un virzību. Tāpēc priecājamies par iespēju operas klausītājus iepazīstināt ar Romualda Kalsona “tuvplāna” mūziku, kurai raksturīga spilgta tēlainība, kāpināts izteiksmīgums, psiholoģisks trāpīgums un ironija,” stāsta koncerta veidotāji.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā „Opera tuvplānā”. Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski. “Opera tuvplānā” ietver dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes LNO un „Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā: Biļešu Paradīze