Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 0


Rīgas Operas festivāls noslēgsies ar „Makbeta” un Galā koncerta televīzijas tiešraidēm 360TV un Starptautiskajā Operas platformā

Redakcija
Redakcija

Rīgas Operas festivāls noslēgsies ar „Makbeta” un Galā koncerta televīzijas tiešraidēm 360TV un Starptautiskajā Operas platformā
Foto: Agnese Zeltiņa

Rīgas Operas festivāls 2016 „Viva Verdi!” noslēgsies ar divām vērienīgām tiešraidēm, padarot operas mākslu pieejamāku jebkuram interesentam gan Latvijā, gan pasaulē. 11. jūnijā Starptautiskajā Operas platformā www.theoperaplatform.eu būs skatāms Džuzpes Verdi operas’”Makbets” iestudējums, bet 12. jūnijā Lattelecom televīzija 360TV iepriecinās skatītājus ar Galā koncertu „Viva Verdi!”.

11. jūnijā tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas starptautiskajā digitālajā vietnē „Operas platforma” būs skatāms Džuzepes Verdi operas „Makbets” iestudējums. Pie dirģenta pults būs Mārtiņš Ozoliņš, lomās Vladislavs Suļimskis, Tatjana Melņičenko, Sergejs Poļakovs, Romāns Poļisadovs, Raimonds Bramanis u.c. Iestudējumu veidojuši režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, video mākslinieks -8, horeogrāfe Linda Mīļā.

“Šis Latvijas Nacionālajai operai un baletam ir skaists un ļoti nozīmīgs notikums. Pirmo reizi tiešraidē no Latvijas daudzās pasaules valstīs būs skatāms mūsu iestudējums! Īpašs prieks, ka tas ir mūsu pašu - Latvijas lieliskās, talantīgās un gudrās radošās komandas veikums. Gandarījums ir arī par to, ka Rīgas Operas festivālu iepazīs līdz šim plašākā starptautiskā auditorija!“ saka Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes locekle, projekta veidotāja Daina Markova.

„Makbeta” iestudējums „Operas platformā” būs skatāms vēl sešus mēnešus. Šis ir jau trešais Latvijas Nacionālās operas iestudējums „Operas platformā”. Operas „Valentīna” un „Manona Lesko” starptautiskajā vietnē tika ievietotas ierakstā, „Makbets” būs pirmā Latvijas Nacionālās operas producētā tiešraide.

Savukārt 12. jūnijā 20:00 Lattelecom televīzijas kanālā 360TV notiks Galā koncerta „Viva Verdi!” tiešraide. Koncertā skanēs skaistākās ārijas un dueti no Verdi operām. Dziedās Marina Rebeka, Liene Kinča, Sonora Vaice, Egils Siliņš, Samsons Izjumovs, Dināra Alijeva, Tatjana Melņičenko, Mzia Nioradze, Oļesja Petrova, Murats Karahans, Sergejs Poļakovs, Hektors Sandovals un Vladislavs Suļimskis. Pie diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš, Aleksandrs Viļumanis un Jānis Liepiņš. Koncertu veido režisore Elita Bukovska, scenogrāfs Reinis Suhanovs un video māksliniece Zane Zelmene. Koncerta tiešraide būs klausāma arī Latvijas radio 3 Klasika.

Uzreiz pēc koncerta 360TV skatītājus gaida saruna ar komponistu, Latvijas Nacionālās operas un baleta vadītāju Zigmaru Liepiņu. Interviju vadīs Grēta Gorjučko.