Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 0


Iespēja tiešraidē noskatīties Latvijas Nacionālās operas un baleta Sezonas atklāšanas Galā koncertu

Redakcija
Redakcija

Lattelecom 8. septembrī plkst. 19.00 ikvienam interesentam dāvina iespēju tiešraidē noskatīties Latvijas Nacionālās operas un baleta Sezonas atklāšanas Galā koncertu. Operas un baleta priekšnesumus, kā arī intervijas ar māksliniekiem varēs vērot īpaši šim notikumam par godu veidotā kanālā 360TV Kultūra. Tas pieejams Lattelecom Interaktīvajā TV (kanāls Nr. 117), kā arī Shortcut aplikācijā viedtālruņos un planšetdatoros. Uzreiz pēc koncerta plkst. 23.00 kanālā 360TV būs skatāms atkārtojums.

Latvijas Nacionālās operas un baleta Sezonas atklāšanas Galā koncertā piedalīsies gan iemīļoti pašmāju operas un baleta solisti, gan izcili viessolisti, kā arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris.

Koncerta pirmajā daļā skatuve būs atvēlēta Latvijas Nacionālajam baletam. Šovasar starptautiskos konkursos Seulā, Rīgā un Stambulā dejotāji Jolanta Lubēja, Annija Kopštāle, Jūlija Brauere un Kārlis Cīrulis guva izcilus panākumus. Galā koncertā viņi dejos variācijas, ar kurām guva godalgotās vietas. Virtuozie japāņu viessolisti Asami Nakašimu un Juja Omaki skatītājus priecēs ar pas-de-deux no baleta „Korsārs”, kas aprīlī Slovēnijas Nacionālajā baletā - Maribora piedzīvoja pirmizrādi Aivara Leimaņa iestudējumā. Tāpat Latvijas Nacionālais balets ļaus ieskatīties skaistākajās lappusēs no pēdējo sezonu iestudējumiem „Raimonda”, „Bolero...” un „Neiepazītās teritorijas”.

Koncerta otrā daļa pilnībā būs veltīta opermākslai un tajā skatītājiem tiks dota iespēja iepazīt visus četrus 2016./2017. gada sezonas jauniestudējomus – Šarla Guno operu „Fausts”, Pētera Čaikovska operu „Jevgeņijs Oņegins”, Žorža Bizē operu „Karmena” un Riharda Vāgnera operu „Tanheizers”.

Koncertā dziedās viessolisti Liene Kinča, Margarita Vilsone, Andreass Bauers un Valdis Jansons, kā arī Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Laura Grecka, Inga Šļubovska-Kancēviča, Laura Teivāne, Jānis Apeinis, Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs, Kalvis Kalniņš, Rihards Mačanovskis un Latvijas Nacionālās operas koris.

Koncertu diriģēs Mārtiņš Ozoliņš, Jānis Liepiņš, Normunds Vaicis un Andris Veismanis. Radošajā komandā strādā režisore Elita Bukovska, video māksliniece Zane Zelmene, gaismu mākslinieki Sandra Bermaka un Kārlis Kaupužs, skatuves iekārtojuma autors Andris Freibergs.

Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais patrons kopš 2015. gada ir Latvijas lielākais telekomunikāciju uzņēmums „Lattelecom”. Izmantojot „Lattelecom” tehnoloģiju iespējas, tiek veicināta Latvijas Nacionālās operas repertuāra pieejamība.