Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:150, Did:0, useCase: 0


Eiropas operas dienās „The Opera Platform” atgriežas Artura Maskata „Valentīnas” ieraksts

Redakcija
Redakcija

Eiropas operas dienās „The Opera Platform” atgriežas Artura Maskata „Valentīnas” ieraksts
Artura Maskata opera „Valentīna”
Foto: Gunārs Janaitis

Eiropas Operas dienu laikā no 6. līdz 8. maijam gada jubileju svin starptautiskā digitālā vietne „The Opera Platform”, piedāvājot unikālu iespēju tikai šajā nedēļas nogalē atkārtoti noskatīties populārākos operu ierakstus. Latvijas Nacionālā opera un balets lepojas, ka šajā īpašajā izlasē iekļauts arī Artura Maskata operas „Valentīna” ieraksts. Eiropas operas dienas jau desmito gadu tiek atzīmētas nedēļas nogalē, kas ir vistuvākā Eiropas dienai - 9. maijam.

Eiropas Operas dienu svinības „The Opera Platform” 6. maijā sāksies ar šīgada jubilāra – beļģu komponista Filipa Busmana laikmetīgās operas „Rondo” tiešraidi no Štutgartes operas. No 6. līdz 8. maijam Operas plaformā būs skatāmi populārākie iestudējumi, kas tika izrādīti pirmā gada laikā, to vidū arī Artura Maskata operas „Valentīna” iestudējums no Latvijas Nacionālās operas. „The Opera Platform” uz divām dienām atgriezīsies arī Džuzepes Verdi „Traviata” no Madrides Teatro Real, Džakomo Pučīni „Bohēma” no Norvēģijas operas un baleta, Riharda Vāgnera „Dievu mijkrēslis” no Vīnes Valsts operas, Jana Sibeliusa „Kulervo” no Somijas Nacionālās operas, Džuzepes Verdi „Aīda” no Turīnas Teatro Regio, Tomasa Adeša „Powder Her Face” no La Monnaie operas Briselē.

Kopš 15. aprīļa „The Opera Platform” skatāms Latvijas Nacionālās operas iestudējums „Manona Lesko”, ko noskatījušies jau deviņi tūkstoši interesentu. „Manona Lesko” būs skatāma vēl līdz 14. oktobrim, savukārt 11. jūnijā tiešraidē no Rīgas Operas festivāla skatītājiem piedāvāsim Džuzepes Verdi „Makbeta” iestudējumu.

„The Opera Platform”, kas tapusi, sadarbojoties Eiropas operas kompāniju un festivālu asociācijai Opera Europa, kultūras kanālam ARTE un piecpadsmit opernamiem un festivāliem atbalsta Eiropas Komisijas programma „Radošā Eiropa”. Platformas mērķis ir piesaistīt gan operas žanra cienītājus, gan tos, kuri ar šo mākslu saskarsies pirmoreiz.

The Opera Platform: www.theoperaplatform.eu.
Video ieskats Artura Maskata operā „Valentīna”: www.theoperaplatform.eu.