Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:340, Did:0, useCase: 3


Svētku laika pārpratumi Nacionālajā teātrī

Redakcija
Redakcija

Svētku laika pārpratumi Nacionālajā teātrī
Foto: Gunārs Janaitis

Tā varētu būt arī Tava ģimene, kurā, tuvojoties Ziemassvētku laikam, visi tuvākie ir satikušies, lai būtu un priecātos kopā. Arī šajā mājā sanākuši brāļi, māsas, viņu bērni un ciniskais onkulis, pie kura aizvainojošajām replikām sen jau visi pieraduši, tāpēc tās netiek ņemtas vērā. Onkulis sen vairs nespēj nevienu saniknot.

Šogad Ziemassvētku svinībām pievienojies arī jaunais rakstnieks, kas ir neprecētās Reičelas platoniskais draugs. Viņa parādīšanās mazliet izmaina svētku laika ierasto ikdienu, tomēr sākumā notikumi rit kā parasti. Daži atpūšas un citi rosās, kāds pušķo eglīti, cits pavada laiku kopā ar bērniem, vēl kāds virtuvē gatavo vakariņas. Un kā jau ikvienā ģimenē - rodas pārpratumi, strīdi, nesaprašānās, kuru cēlonis ir neieklausīšanās otrā cilvēkā, otra vajadzību nesaprašana, pārāk liela aizraušanās ar nebūtiskiem dzīves sīkumiem vai vienkārši nejauks raksturs.

Atklājas apslāpētas emocijas, nepiepildītas ilūzijas un kārotās vēlmes. Visu pavada dzīvespriecīgs humors, kurā netiek aizmirsts pasmieties par savu radu „niķiem un stiķiem”. Slepenas atzīšanās un tiešs nosodījums mijas ar sadzīviskiem jokiem.

Katram tēlam ir savs raksturs - pietiekami kolorīts, bet reālistisks. Burvību un siltas sajūtas izrādes laikā rada gaismas efektu spēles un bērnu muzikālie priekšnesumi. Tie ir gaiši, starojoši, Ziemassvētku zvanu un prieka pilni. Izrāde sniedz atklāsmi, ka Ziemassvētki ir mīlestības un saticības laiks.

Raksta autore: Ilze Degune, KultūrasVēstis.lv