Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:337, Did:0, useCase: 0


Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvo iestudējums „Pilnīgi svešinieki”

Redakcija
Redakcija

Sestdien, 29. februārī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums „Pilnīgi svešinieki”, kuram režisors Rolands Atkočūns devis izrādei žanrisko apzīmējumu – mēness aptumsums. 2016. gadā dienas gaismu ieraudzīja Paolo Dženovēzes filma ar šādu pašu nosaukumu. Tā iekļauta Ginesa rekordu grāmatā, jo kļuvusi par filmu, kurai izveidoti visvairāk rimeiku kino vēsturē! Iestudējums tiek veidots pēc lugas, kuru skatuvei radījis pats filmas autors Paolo Dženovēze.

Lugas autors P. Dženovēze, raksturojot darba popularitāti, kādā intervijā teicis, ka “viņam ļoti palaimējies, jo izdevies pārķert sociālo fenomenu, ar kuru katrs varam identificēties”. Savukārt aktieris Edgars Pujāts min, ka “izrāde būs saprotama ikvienam, jo stāsta par pamatu pamatiem - cilvēku attiecībām.” Turklāt pats aktieris to nodēvējis par īstu mīlas detektīvu - mazliet mistisku un traģikomisku, kurā intriga saglabājas līdz pašam izrādes finālam.

Šīs bija plānotas kā vienkāršas vakariņas draugu starpā, līdz viens no viņiem paziņoja: “Noliksim šeit visi savus telefonus... ... un tad visu vakaru īsziņas, ziņas mesindžerī, zvanus... vienalga, pilnīgi visu, kas pienāks, lasīsim un klausīsimies kopā. Galu galā mums nav nekādu noslēpumu...”

Cik patiesi viens pret otru ir tuvākie cilvēki? Un vai iespējams un vajadzīgs par otru zināt visu?

Lomās: Edgars Pujāts, Sandis Pēcis, Kaspars Gods, Leons Leščinskis vai Viktors Ellers, Signe Dancīte, Inese Kučinska, Karīna Tatarinova, Madara Krživeca (LiepU aktierkursa 3. kursa studente).

Izrādes radošajā komandā ar režisoru strādājis arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Jolanta Rimkute un gaismu mākslinieku Mārtiņš Feldmanis. Lugu no itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere.

Izrādi iespējams noskatīties arī 1. un 13. martā, kā arī 2. aprīlī.