Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:337, Did:0, useCase: 0


Liepājas teātris rīko Atvērtā teātra dienu

Redakcija
Redakcija

Jau vairākus gadus Liepājas teātris ver durvis saviem skatītājiem, ļaujot ielūkoties teātra aizkulisēs, kas ikdienā paliek slēgtas. Arī šogad - pirms 112. sezonas uzsākšanas - tiks rīkota Atvērtā teātra diena, piedāvājot dažādas aktivitātes, lai labāk iepazītu teātri. Ikviens interesents teātrī tiks gaidīts sestdien, 25. augustā, no plkst. 11:00 līdz 18:00. Visi Atvērtā teātra dienas pasākumi ir bez maksas!

Apmeklētājiem no plkst. 11:30 līdz 15:00 būs iespējams piedalīties Orientēšanās sacensībās, meklējot slēptos objektus teātra telpās un risinot dažādus uzdevumus, taču atšķirībā no citiem gadiem netiks piedāvātas ekskursijas pa teātri, jo jaunajā sezonā tās tiks rīkotas vairākas reizes mēnesī un būs pieejamas ikvienam (datumi pieejami ikmēneša repertuārā).

No plkst.13:00 līdz 16:00 būs iespēja apmeklēt šuvēju darbnīcu, aplūkot gan kostīmu skices, gan pašus kostīmus, kā arī noskaidrot, cik ilgā laikā top izrādei paredzētie tērpi. Tā kā darbnīca nav pārāk liela, viesošanās tajā notiks rindas kārtībā. Lai gaidīšana būtu priecīgāka, apmeklētāji varēs piedalīties viktorīnā, ne tikai atbildot uz jautājumiem, bet arī uzzinot interesantus faktus pa teātri.

No plkst. 11:00 visas dienas garumā būs iespēja aplūkot visa repertuāra afišu izstādi un nobalsot par mīļāko, labāko, skaistāko afišu. Tā kā vecākais iestudējums “Sniegbaltītes skola” tiek spēlēts jau 11 gadus, iespējams skatītāji jau ir piemirsuši, kāda izskatījās izrādes afiša.

No 11:30 līdz 14:00 apmeklētājiem būs iespējams savā rīcībā iegūt skaistus momentfoto, jo teātrī būs uzstādīts Fobo. Kā saka paši Fobo īpašnieki, tas nav fotogrāfs, bet uzņem ļoti īpašas bildes, kas paliek atmiņā un piespraustas pie sienas!

Plkst. 11:30 gaidāma teatrāla speciālreportāža no notikuma vietas, saruna ar inženieriem, kā arī tikšanās ar Mārvinu Gudmenu, kurš pēc tam visu klātbūtnē dosies ceļojumā uz Tranaju.
Tiks padomāts arī par mazajiem apmeklētājiem, kuri līdz plkst. 15:00 varēs darboties radošajās darbnīcās. Gaidāmi arī citi pārsteigumi.

Vakara noslēguma pasākums paredzēts plkst. 17:00, kad Skatītāju zālē notiks diskusija ar skatītājiem “Kā top izrāde?”. Tajā piedalīsies režisors Valters Sīlis, dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, scenogrāfs Uģis Bērziņš un citi, kas palīdz tapt šīs sezonas pirmajai pirmizrādei “Liepāja - Latvijas galvaspilsēta”. Klausītāji varēs uzzināt, kā tapis dramaturģiskais materiāls, kāds ir dekorāciju ceļš līdz skatuvei, kā režisors strādā ar aktieriem u.c. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 8. septembrī, kad arī tiks atklāta teātra 112. sezona.

Uz tikšanos Liepājā! Uz tikšanos teātrī!