Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 0


Leļļu teātra krievu trupā top izrāde vismazākajiem “Pasaka par Diegabiksi”

Redakcija
Redakcija

Leļļu teātra krievu trupā top izrāde vismazākajiem “Pasaka par Diegabiksi”
Foto: Jēkabs Jozauskis

Māra Koristina režijā Latvijas Leļļu teātra krievu trupā top izrāde visjaunākajiem skatītājiem “Pasaka par Diegabiksi” pēc Žaņa Grīvas darba motīviem. Latviešu auditorijai labi pazīstamo pasaku ar Margaritas Stārastes ilustrācijām krievu valodā pārtulkojis Sergejs Timofejevs, sacerot arī sirsnīgus un asprātīgus dziesmu tekstus Silvestra Zemgala radītajai mūzikai.

Māksliniece Anita Znutiņa-Šēve pārnesusi Margaritas Stārastes radītos tēlus skatuves telpā, kopā ar radošo komandu un aktieriem Liliju Sūnu, Jūliju Meščerjakovu un Vladimiru Svobodu veidojot izrādi, kas vienkāršā, muzikālā un siltā veidā stāsta par mazā Diegabikša ceļojumu pasaulē. Pirmizrāde gaidāma 26. novembrī.

Mazais bruņurupucēns Diegabiksis, bravūrīgi un viszinoši dodoties pasaulē, cer atrast lielo laimi. Vēlams tādu, kuras iegūšanai nav īpaši jānopūlas, jo bezrūpīga dzīve mazajam ceļa gājējam šķiet daudz vilinošāka. Taču ceļotāja gaitās Diegabiksim nāksies sastapties ar neparedzētām grūtībām un noskaidrot, vai bez darba un pūlēm maz ir iespējams sasniegt to, ko vēlies. Izrāde paredzēta bērniem no 2 gadu vecuma, kuri tikko kā sākuši teātra skatītāja gaitas.

Režisors Māris Koristins stāsta: “Esmu no tās paaudzes, kam šķiet, ka gan bērniem, gan vecākiem joprojām ir nepieciešams tas sirsnīgais, patiesais, varbūt arī naivais vēstījums par pamatvērtībām, pamatpatiesībām šajā tik ļoti saraustītajā un modernajā pasaulē. Šis ir stāsts par mazo, zinātkāro, bravūrīgo Diegabiksi, kurš iet pasaulē laimi meklēt un tic, ka kaut kur ir tā vieta, kur bez pūlēm un darba, vairāk ar izmanību un viltību varēs to atrast. Kaut kur jau mēs visi esam tādi Diegabikši, kam drīzāk gribas dzīties pēc šādas ilūzijas, nekā novērtēt to, kas mums ir apkārt, un mācīties, pieaugt. Pasakas vēstījums ir ļoti vienkāršs – laimi nevar atrast, to var tikai pats radīt. Tik vienkārši un tik sarežģīti reizē. Tas atkal un atkal jāatceras ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.”

Pirmizrāde 26. novembrī, tuvākās izrādes – 9. decembrī un 7. janvārī. Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs, internetā un Latvijas Leļļu teātra kasē. 25. februārī pirmizrāde plānota arī šī darba iestudējumam latviešu trupā. Vairāk www.lelluteatris.lv.