Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 3


Latvijas Leļļu teātris pārstāv Latviju Starptautiskajā teātru festivālā Kingfestival

Redakcija
Redakcija

No 8. līdz 12. oktobrim Krievijā, Novgorodā norisinās 16. Starptautiskais teātru festivāls Kingfestival, kas pulcē pašmāju un ārvalstu kompāniju vizuālā, leļļu un deju teātra izrādes bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Tradicionāli festivālā tiek pārstāvēti gan dažādi Krievijas teātri, kuru izrāde šogad tiek spēlētas klātienē, gan veidota starptautiskā programma, kas šogad pandēmijas dēļ skatāma tiešsaistē. Tiešsaistes izrādes skatītājiem pieejamas bez maksas un skatāmas no laika, kad izrāde iekļauta repertuārā, līdz pat norises dienas pusnaktij.

Vietnē https://kingfestival.ru/king/ festivāla laikā būs iespējams redzēt izrādes “Ugunsputns” (Janni Younge Productions, Dienvidāfrikas Republika), “Princese uz zirņa” (Latvijas Leļļu teātris, Latvija), “Frankenšteins” (Bīlefeldes pilsētas teātris, Vācija), “Vaboļu spainis” (Papermoon leļļu teātris, Indonēzija), “Atsperies!” (Compagnie Arcosm, Francija), “Trīs mūki” (Ķīnas Nacionālais bērnu teātris, Ķīna), “Fokus Pokus” (Cie Philippe Saire, Šveice), “Vecais vīrs un upe” (WEEFESTIVAL, Kanāda), “MACBETH MUET” (kompānija La Fille Du Laitier, Kanāda). Latvijas skatītājiem šī ir unikāla iespēja bez maksas noskatīties deviņas vizuāli, tehniski un saturiski dažādas izrādes, kas sniedz priekšstatu par formas teātra iespējām un daudzveidību 21. gadsimtā. Lielākā daļa festivāla izrāžu ir bez teksta, tās paredzētas 4+, 7+, 12+ un 16+ auditorijai vecuma ierobežojuma ziņā.

Latvijas Leļļu teātris festivālā piedalās ar Vijas Blūzmas marionešu iestudējumu “Princese uz zirņa” krievu trupas izpildījumā, kas veidots pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem. Iestudējums būs skatāms 9. oktobrī no plkst. 11.00 līdz pusnaktij. Izrādes īpašā vērtība ir deviņas izsmalcinātas marionetes, ko radījusi māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, lai pazīstamo pasaku izstāstītu vienā no sarežģītākajām leļļu teātra tehnikām. Iestudējuma scenogrāfijas un atmosfēras radīšanā būtisku nozīmi ieņem videomākslinieces Inetas Sipunovas radītās videoprojekcijas, bet mūziku un dziesmu tekstus sarakstījis komponists Mikus Frišfelds. Krievu trupas izrādē lomas atveido aktieri Kristīne Varša, Jūlija Meščerjakova un Aleksandrs Jonovs. Izrāde pašlaik tiek iestudēta arī latviešu trupā, tās pirmizrāde paredzēta 23. oktobrī.