Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 0


Decembrī Leļļu teātra krievu trupā divas pirmizrādes

Redakcija
Redakcija

Decembri Latvijas Leļļu teātris sagaida ar veselām 3 pirmizrādēm, no kurām divas – teātra krievu trupā. Jau 11. decembrī pie bērniem nonāks muzikālā, krāšņā leļļu pasaka “Pelnrušķīte”, kas jau ieguvusi lielu skatītāju mīlestību latviešu trupas izpildījumā. Savukārt 18. decembrī teātra Mazās zāles repertuāru papildinās jauna Ziemassvētku izrāde “Ezītis un egle”. Abus iestudējumus veidojis režisors Māris Koristins. Latviešu trupā 11. decembrī pirmizrāde gaidāma Edgara Kaufelda iestudējumam “Jūlijonkuliņa Ziemassvētki 2”.

“Pelnrušķīte”, kas veidota pēc Šarla Pero pasakas motīviem un Leļļu teātra pastāvēšanas 70 gados iestudēta jau vairākkārt, uz skatuves atgriezīsies vēl krāšņākā un muzikālākā veidolā nekā jebkad agrāk. Pateicoties komponista Silvestra Zemgala mūzikai, Rodiona Kuzmina dziesmu tekstiem, Anitas Znutiņas-Šēves skatuves noformējumam un leļļu stilistikai, kā arī, protams, visas aktieru trupas profesionalitātei, šī izrāde kļuvusi par leļļu mūziklu, kas straujāk liks iepukstēties jebkura klasikas mīļotāja sirdij.

Ne velti pats režisors par izrādi saka: "Šīs lelles ir pārāk labi aktieri, lai tos neizmantotu! Kādēļ Pelnrušķīte visos laikos ir tik populāra? Jo, neskatoties uz to, kā mainījies dzīves ritms un uzskati, mēs katrs tomēr sirdī sapņojam un ilgojamies pēc sava Prinča vai Pelnrušķītes, lai cik banāli tas varbūt neizklausītos. Tiecamies pēc godīguma, čakluma, cēluma, pat ja pasaule dažkārt diktē pavisam ko citu. Kaut kur dziļi mūsos šis vērtību kurss acīmredzot vēl funkcionē, tikai dzīves laikā mēs iemācāmies no tā kaunēties, jo tas skaitās nemoderni un muļķīgi."

Tikai nedēļu vēlāk, 18. decembrī, tā paša režisora iestudējums “Ezītis un egle” papildinās krievu trupas ziemas izrāžu repertuāru. Rakstnieka Sergeja Kozlova gaišais un sirsnīgais stāsts par draudzību un pašaizliedzību ir viens no daudziem filozofiski romantiskajiem stāstiem ciklā par diviem draugiem – Ezīti un Lācēnu. Arī par šīs izrādes māksliniecisko veidolu parūpējusies Anita Znutiņa-Šēve, mūziku komponējis Valdis Zilveris, bet dziesmu tekstus sarakstījis – Rodions Kuzmins. Lomās: Lilija Sūna, Jūlija Meščerjakova un Aleksandrs Jonovs.

Visas jaunās izrādes paredzētas bērniem no 3 gadu vecuma. Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās, internetā un Latvijas Leļļu teātra kasē. Vairāk Latvijas Leļļu teātris