Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 0


Latvijas Leļļu teātris ar īpašu piedāvājumu aicina uz izrādēm pieaugušos

Redakcija
Redakcija

Mērķtiecīgi veidojot pieaugušo izrāžu līniju un laužot stereotipu par leļļu teātri kā tikai bērniem domātu teātri, Latvijas Leļļu teātris ar īpašu piedāvājumu aicina uz izrādēm pieaugušo auditoriju. No 30. janvāra iespējams iegādāties biļešu komplektu uz 16+ izrādēm “Romeo un Džuljeta” (8. februārī), “Zelta zirgs” (22. februārī) un “Kazanova” (8. martā) maksājot tikai 21 eur.

Biļešu īpašniekiem būs iespēja pavadīt trīs piektdienu vakarus baudot izrādes, kuras sevi jau nozīmīgi pieteikušas Latvijas kultūras vidē, kā arī iestudējumu, kurš šobrīd top teātra galvenā režisora Ģirta Šoļa vadībā.
Izrāde “Romeo un Džuljeta” ir viesrežisora Dāvida Džovanzanas (Somija) mūsdienīgs skatījums uz sarežģīto un trauslo posmu cilvēka dzīvē, ko sauc par pieaugšanu. Iestudējums ir multimediāls, vizuāli iespaidīgs skatuves stāsts par mēģinājumu atrast savu vietu iepriekšējo paaudžu izveidotajā pasaulē, kamēr paša spēkos vēl nav neko tajā mainīt, iepazīstot vilšanos, dusmas un cerības, ko nes līdzi ieiešana pieauguša cilvēka realitātē. Izrāde tika nominēta "Spēlmaņu nakts 2017/2018" balvai kategorijā "Gada izrāde pusaudžiem" un izrādes māksliniece Austra Hauks ieguva "Spēlmaņu nakts 2017/2018" balvu "Gada video māksliniece".

“Zelta zirgs”, ko iestudējis pasaulē pazīstamais brazīļu izcelsmes horeogrāfs un režisors Duda Paiva, ir interpretācija par Raiņa lugu. Režisors stāsta: ““Zelta zirgs” mūsu interpretācijā ir šaha spēle. Lai uzvarētu, ir jānogalina pretinieks. Tādi ir noteikumi – vai nu tu tos pieņem, vai nē. Tam nav sadistiskas motivācijas, mēs vienkārši noņemam romantizēto priekšstatu par šaha spēli, par pasakām, princesēm, izdomātā vietā atklājot reālo – gan izklaidējošā, gan emocionāli uzrunājošā veidā. Rainis lugā izmantoja Eiropas pasaku arhetipus un lika tos lietā, lai apšaubītu sava laika sabiedrības uzskatus, piemēram, par to, vai nozīmīgāk ir sasniegt mērķi, vai attīstīties un pieaugt, pārvarot grūtības.” Izrāde tika nominēta "Spēlmaņu nakts 2017/2018" balvai kategorijā "Gada lielās formas izrāde” un Melnā prinča lomas atveidotājs, aktieris Aleksandra Jonovs saņēma "Spēlmaņu nakts 2017/2018" balvu "Gada aktieris otrā plāna lomā". Viesojoties ārvalstīs izrāde saņēmusi GRAND PRIX 31. Starptautiskajā teātru festivālā VALISE (Lomža, Polija), balvu par labāko scenogrāfiju 25. Starptautiskajā leļļu teātru festivālā “Spotkania” Polijas pilsētā Toruņā, kā arī ieguvusi labākās izrādes statusu 14. Starptautiskajā laikmetīgā leļļu teātra festivālā „ImPuls” (Bukareste, Rumānija) un Aleksandrs Jonovs ieguvis festivāla labākā aktiera godu.

Leģenda par Kazanovu, ko šobrīd iestudē režisors Ģirts Šolis, būs viegli pikanta fantāzija par šīs neparastās personības dzīvesstāstu muzikālas marionešu komēdijas formātā. Izrādes veidotāju radošais kodols ir mākslinieces Velta Emīlija Platupe un Vita Radziņa, komponists Mikus Frišfelds, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, kustību konsultante Inga Krasovska, kā arī aktieri Baiba Vanaga, Dana Avotiņa-Lāce, Miķelis Žideļūns un Pēteris Galviņš.

Īpašais biļešu piedāvājums būs spēkā, kamēr ir pieejamas biļetes. Tās iegādājamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī izveidotajā piedāvājumā internetā https://www.bilesuparadize.lv/event...

Sekot Latvijas Leļļu teātra jaunumiem var https://www.facebook.com/lelluteatris/ esam arī Instagram! https://www.instagram.com/lelluteat... un teātra mājas lapā - Latvijas Leļļu teātris