Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 0


Sonora Vaice, Nauris Indzeris un Jānis Kurševs Valentīndienas koncertā “Ak, mīlestība, mīlestība!”

Redakcija
Redakcija

14.februārī plkst. 19 Rīgas Latviešu biedrībā, visu mīlētāju svētkos – Valentīndienā, solisti Sonora Vaice, Nauris Indzeris un Jānis Kurševs priecēs dzirkstošā Latvijas Operetes fonda rīkotā koncertā visiem, kas sirdī jauni un mīloši. Programmā skaistākā operešu mūzika, neapolitāņu dziesmas un populāras latviešu komponistu dziesmas par mīlestību.

“Dienā, kas ne velti tiek dēvēta par gada romantiskāko dienu piedzīvojiet īpašu, pasaules operetes muzikālā strāvojuma caurvītu, pārsteigumiem un mīlestības piepildītu vakaru!” aicina dziedātāji Sonora Vaice (soprāns), Nauris Indzeris (baritons) un Jānis Kurševs (tenors), piebilstot – lai būtu tuvāk saviem skatītājiem, Latvijas Operetes fonds pirmo reizi savu koncertu rīko Rīgas Latviešu biedrības namā. Krāšņajā koncertā piedalīsies arī Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā, kurš atklāj, ka šajā vakarā Rīgas Latviešu biedrībā skanēs gan Johana Štrausa polka Zibens un pērkons un valsis „Vīns, sievietes un dziesma”, gan Rozalindas Čardašs no operetes “Sikspārnis” Sonoras Vaices sniegumā, arī Homonoja čardašs no operetes Čigānu barons Naura Indzera dziedājumā, Paganīnī dziesmiņa no operetes Paganīnī Jāņa Kurševa interpretācijā, arī klausītāju iecienītais Džoakīno Rosīni “Kaķu duets” (Sonora Vaice un Nauris Indzeris), kā arī slavenās neapolitāņu dziesmas - Mattinata (Rītausma), Iemīlējies zaldāts (O surdato ‘nnammurato), Funiculi funicula, O sole mio, dziesmas no Elgas Īgenbergas mūzikla Annele, Raimonda Paula mūzikla Māsa Kerija un daudz citu skaistu, šim vakaram piemērotu skaņdarbu.

Sonoras Vaices un Naura Indzera vārds komentārus neprasa – abi solisti labi pazīstami Latvijas operetes fonda izrāžu apmeklētājiem, kas baudījuši gan izrādes “Balle Savojā” un “Jautrā atraitne”, gan Latvijas Operetes fonda rīkotos koncertus. Savukārt, par izvēli koncertā pieaicināt tenoru Jāni Kurševu koncerta muzikālais vadītājs Guntars Bernāts saka: “Jāņa balss materiāls ir izcili atbilstošs operetes un neapolitāņu dziesmu repertuāram. Šajā žanrā dziedātājs parādīs vēl nebijušu izteiksmību!”

Atgādināsim, ka Jānis Kurševs ir absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju leģendārā profesora Kārļa Zariņa un lieliskās vokālās pedagoģes Anitas Garančas klasē. Klausītāji Jāņa sniegumu ir varējuši novērtēt Siguldas Opermūzikas svētkos 2015.gadā, kur viņš dziedāja Antiņa lomu Arvīda Žilinska operas “Zelta zirgs” iestudējumā, izpelnoties slavinošas kritiķu atsauksmes, savukārt Opermūzikas svētku rīkotājs Dainis Kalns vairakkārt ir norādījis uz Jāņa balss tembra līdzību ar izcilā latviešu tenora Jāņa Zābera balsi. Jānis Kurševs pirms vairākiem gadiem piedalījies arī Johana Štrausa operetes “Čigānu barons” iestudējumā, savukārt, beidzamajā laikā viņš uzstājas dažādos koncertos gan kā solists, gan kopā ar Latvijas Pareizticīgās baznīcas vīru kori “Logos”, bet aprīlī viņš uzstāsies kopā ar Latvijas Radio kori, atskaņojot programmu “Tavs vārds. Daugava”.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem. Papildus informācija pa Latvijas operetes fonda informācijas tālruni 25123145. LATVIJAS  OPERETES  FONDS - Jaunumi, facebook.com/LatvijasOperetesFonds, draugiem.lv/LatvijasOperetesFonds
Latvijas Operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Rīgā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu un orķestri. Izrādes varat noskatīties Kultūras pilī Ziemeļblāzma un citviet Latvijā.