Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 3


Rīt Ziemeļblāzmā sākas skanīgā operešu mūzikas sezona!

Redakcija
Redakcija

Rīt Ziemeļblāzmā sākas skanīgā operešu mūzikas sezona!
Foto: Ojārs Jansons

Jau rīt, 26. septembrī melodiskā, dzīvespriecīgā operešu mūzika piepildīs skaisto kultūras pili Ziemeļblāzma, jo plkst. 17.00 notiks pasaulslavenās Franča Lehāra operetes Jautrā atraitne izrāde!„Visus, kas vēl nav paspējuši redzēt opereti Jautrā atraitne aicinām izbaudīt Lehāra mūzikas valdzinājumu un eleganci, asprātīgos un smalka humora piesātinātos dialogus, dzīvespriecīgās dejas un aizmirsties no ikdienas rūpēm” saka Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa–Kozlovska.

Jautrā atraitne – pasaules klases operetes žanra etalons ir stāsts par mīlestību. Par to, ka mīlestība ir svarīgāka par visu, – tikai tā var glābt valsti no bankrota un pasauli no jauna neprāta. Tās dēļ mēs esam gatavi uz visu!

Apburošās un bagātās atraitnes Hannas Glavarī lomā 26. septembrī iejutīsies Anta Jankovska, latviete, kuru dzīves ceļi ir aizveduši uz Itāliju. Anta vokālu apguvusi saulainajā Itālijā, bet Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī dejojusi baletu. Savukārt 3. oktobrī titullomā būs publikas iemīļotā prīma Sonora Vaice.

Operetes Jautrā atraitne iestudējumā piedalās Latvijā labi pazīstamas skatuves zvaigznes un spoži talantīgi solisti – Nauris Indzeris, Jolanta Strikaite, Dainis Skutelis, Trīs Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, kā arī Inese Jasmane-Rūrāne, Inguna Švāne, Andris Lapiņš, Imants Erdmans, Jānis Kirmuška vai Zigurds Neimanis, koris, dejotāji un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Izrādes režisors Jānis Kaijaks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs Ivars Noviks, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, mākslinieciskais konsultants – diriģents-vecmeistars Jānis Kaijaks, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonda vadītāja.

2015.gadā Franča Lehāra operete Jautrā atraitne atzīmē savu 110.dzimšanas dienu. Un visus šos gadus Zelta laikmetā tapusī muzikālā pērle ir spoži mirdzējusi uz prestižāko teātru skatuvēm visā pasaulē. Tās sižets veidots pēc Henrija Meilnaca darba Sūtniecības atašejs.

Izrādes Ziemeļblāzmā notiks arī 8. un 29. novembrī; kā arī 3. novembrī Ventspilī.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, studentiem, skolēniem, pensionāriem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot 3+ ģimenes karti. Papildus informācija par biļešu rezervāciju pa atvijas operetes fonda informatīvo tālruni 25123145.

Norises vieta: kultūras pils Ziemeļblāzma, Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā.

Video no KultūrasVēstis.lv arhīva. Fragmenti no pirmizrādes