Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 0


Latvijas operetes fonds gadu noslēgs ar četriem Jaungada koncertiem

Redakcija
Redakcija

Četros koncertos No Rīgas līdz Vīnei šī gada 27., 28., 29., un 30.decembrī kultūras pilī Ziemeļblāzma, ar plaši zināmu latviešu un aizrobežu operešu un muzikālo izrāžu mūziku, Latvijas operetes fonds noslēgs 2015.gadu.

Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonda vadītāja pauž: „Koncerta programma veidota ievērojot skatītāju izteiktās vēlēšanās pēc Latvijas operetes fonda veidoto izrāžu un Operetes festivāla muzikālā materiāla virsotnēm, līdz ar to Jaungada priekšvakarā koncertos No Rīgas līdz Vīnei varēs baudīt latviešu un pasaules operešu klasiķu mūziku’’.

Šampanieša viegluma muzikālu dzirksti un valdzinājumu Jaunā gada priekšvakarā ļaus baudīt latviešu un pasaules operetes un mūziklu hiti. Tostarp Arvīda Žilinska Peld lielā jūrā lasis no operetes Dzintarkrasta puiši, Anneles valsis no Elgas Īgenbergas operetes Annele, Auces un Marijas duets no Imanta Kalniņa dziesmuspēles No saldenās pudeles, dziesmas no Raimonda Paula dziesmuspēles Pāri kas dabonas, skatītāju iemīļoti numuri no Franča Lehāra operetes Jautrā atraitne, Homonoja čardašs no Johana Štrausa operetes Čigānu barons, Tev pieder mana sirds no Franča Lehāra operetes Smaidu zeme, fragmenti no Žaka Ofenbaha operetes Perikola, Johana Štrausa mūzika u.c. Un kā jau ierasts mūsu gada nogales koncertos – arī ieskats gaidāmā jauniestudējuma Paula Abrahama džeziskās operetes "Balle Savojā" melodikā. 29. un 30.decembrī koncerta ieskaņā – jaunā, daudzsološi talantīgā komponista Jēkaba Jančevska skaņdarbs Trakās dienas, kas stāsta par Ziemassvētku un Jaungada laika sajūtām un notikumiem.

Klausītāji dažādos koncertos varēs vērot dažādas skaņdarba interpretācijas. Piemēram, Arvīda Žilinska Mēness šonakt neaizmiedz 27.decembrī dziedās Dainis Skutelis, bet 30. decembrī Juris Vizbulis un 29. decembrī - Marlēna Keine, Anneles valsi 27., 28. decembrī dziedās Jolanta Strikaite, bet 30. decembrī – Marlēna Keine u.tml. Kā jau Jaungadā pieklājas, būs arī pa kādam pārsteigumam. Koncertprogramma bagātināta ar dejām operetes dejotāju sniegumā.

27.decembrī - Jolanta Strikaite, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Anta Jankovska, Nauris Indzeris, Artūrs Mangulis

28.decembrī - Jolanta Strikaite, Emīls Kivlenieks, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Artūrs Mangulis, Anta Jankovska, Nauris Indzeris

29.decembrī - Evita Zālīte, Marlēna Keine, Anta Jankovska, Nauris Indzeris

30.decembrī - Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Anta Jankovska, Nauris IndzerisKoncertus vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva

Koncertprogrammas režisors Valdis Lūriņš, muzikālais vadītājs un Operetes orķestra diriģents Guntars Bernāts, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa.

Biļetes uz koncertiem No Rīgas līdz Vīnei pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot 3+ ģimenes karti, pensionāriem, invalīdiem. Papildus informācija par biļešu rezervāciju pa Latvijas operetes fonda informācijas tālruni 25123145.

Latvijas operetes fonds apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Rīgā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu un orķestri. Sīkāku informāciju par fonda rīkotajiem pasākumiem var uzzināt apmeklējot fonda mājaslapu: operetesfonds.lv, vai arī sociālos tīklus: facebook.com/LatvijasOperetesFonds, draugiem.lv/OperetesFonds