Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 0


Jau rīt Rīgas pirmizrāde muzikālai bērnu izrādei Paukojam un šmaukojam

Redakcija
Redakcija

Jau rīt Rīgas pirmizrāde muzikālai bērnu izrādei Paukojam un šmaukojam
Foto: Edijs Pālens

Jau rīt, 20. novembrī plkst. 18. 00 Rīgas Kongresu namā notiks Rīgas pirmizrāde nebēdnīgi-muzikālai izrādei bērniem Paukojam un šmaukojam. Zaķēnu Pauka un Šmauka draiskulības, brīnišķīgās Arvīda Žilinska bērnu dziesmas mūsdienīgās, asprātīgās aranžijās, krāšņi tērpi un dzirkstošas dejas – tas viss priecēs gan pirmskolas un jaunāko klašu bērnus, gan viņu vecākus, un ikvienu, kam patīk atgriezties bērnības mīļajās un draiskulību pilnajās atmiņās.

Izrādes režisors – Valdis Lūriņš, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs – Oskars Dreģis.

Izrāde veidota pēc Enīdas Blaitonas populārās pasakas Pauks un Šmauks motīviem. Paukojam un Šmaukojam ir nebēdnīgi-muzikāla izrāde Brodveja stilā, dziesmuspēle bērniem, kurā trakulīgo ideju ģenerators Pauks un viņa draugs, gudrinieks Šmauks, kas dzīvo Ozolaines mežā, labu gribot, nemitīgi pastrādā kādas blēņas. Zaķēniem dzīve mežā ir jautra, dulluma un pārsteigumu pilna, un, lai arī kādam nedarbam seko bāriens, – viss galu galā beidzas labi un viņiem tiek piedots! Tajā skanēs Arvīda Žilinska bērniem veltītie dziesmu hiti – Rīta rosme, Dziesmiņa par mīļo māmiņu, Kaķīts mans, Dziesma par slinko Jānīti, Pulkstens deviņus jau zvana un vēl citas asprātīgās džeza pianista Madara Kalniņa un viņa grupas aranžijās.

Sirsnīgās komponista Arvīda Žilinska dziesmas, ar kurām kopā uzaugušas māmiņas un vecmāmiņas, arī šodien ir tik aktuālās! Pauka lomas atveidotāja Valērija Koļago sajūsmināti saka: „ Pilnīgi visas dziesmiņas ir brīnišķīgas, un Madara Kalniņa apdares tās padara tik košas, katrai sava īpašā krāsa un gribas teikt arī – „garša”. Laura Purena (zaķēns Šmauks) arī piebilst: „Madara Kalniņa aranžijas ir iedevušas jaunu dzīvību un krāsas šīm lieliskajām dziesmām. Vismīļākā, šķiet, ir "Pudelīšu skalotāju dziesmiņa", kas par tādu kļuvusi tieši pateicoties asprātīgajai aranžijai“.

Galvenās lomas atveido jaunās, talantīgās un atraktīvās solistes Valērija Koļago (Pauks) un Laura Purena (Šmauks). Pārējie Ozolaines meža iemītnieki: Mārcis Manjakovs, Emīls Kivlenieks un Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti Sabīne Krilova, ko pazīstam no LTV šova „Radīti mūzikai”, Ansis Bētiņš, Emīls Klaužs, Anastasija Vorobjova, Laima Krīgere, Tatjana Kopača, Artūrs Zvirbulis, Vjačeslavs Aleksejevs, džeza pianista Madara Kalniņa un viņa grupas pavadījumā.

„Ceru, ka mazie rīdzinieki šo izrādi iemīļos tāpat, kā to iemīļoja skatītāji šovasar Operetes festivālā Ikšķilē un tikpat ļoti, cik mani bērni to iemīļojuši. Izrāde ir atgriešanās pie klasiskām vērtībām, pie ģimenes vērtībām, lustīga iztrakošanās, izdziedāšanās prieks un labestība, – arī nerātnībās, dullībās un trakulībās. Tās ir visiem labi pazīstamās izcilā melodiķa Arvīda Žilinska bērnu dziesmiņas un Alberta Kivlenieka dzirkstošā kustību horeogrāfija, atgriešanās pie tīrām, cilvēciskām vērtībām,” stāsta Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Izrāde bērniem „Paukojam un šamukojam” notiks vēl 11. decembrī plkst. 18 Rīgas Kongresu namā un to rīko Latvijas Operetes fonds.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", pensionāriem, invalīdiem. Papildus informācija par biļešu rezervāciju pa Latvijas operetes fonda informācijas tālruni 25123145.

Fotoieskats izrādē pieejams ŠEIT.