Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 3


Paula Abrahama džeziskā operete Balle Savojā drīzumā arī Latvijā

Redakcija
Redakcija

13. martā Rīgā, kultūras pilī Ziemeļblāzma pirmizrādi piedzīvos Latvijas operetes fonda producētā Paula Abrahama džeziskā operete Balle Savojā. Topošā jauniestudējuma diriģents ir Normunds Vaicis, režisors – Gundars Silakaktiņš, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakatiņa. Galvenajās lomās iejutīsies iemīļotie operetes solisti Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Nauris Puntulis, Ilona Bagele, Emīls Kivlenieks un citi.

“Balle Savojā ir jau trešais Latvijas operetes fonda jauniestudējums labi uzsāktā operetes atdzimšanas procesa Latvijā kontekstā, – mērķtiecīgā ilgtermiņa darbā, kas virzīts uz profesionāla Operetes teātra izveidošanu Rīgā. Iestudējums būs dinamisks, ekspresīvs un intriģējošs jaunās paaudzes režisora Gundara Silakaktiņa skatījums uz daudzkrāsaino operetes žanru. Tas būs atšķirīgs no līdz šim iestudētētajām Latvijas operetes fonda izrādēm,” stāsta Latvijas operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operete Balle Savojā ir par kāda jauna laulātā pāra amizantajiem piedzīvojumiem pēc medusmēneša, kas norisinās 20.gs. sākumā. „Tas ir stāsts par to, kā mīloša sieviete no sava vīra ēnas kļūst par personību ar savām tiesībām un domām. Ideja, ka katrā cilvēkā, personībā ir gan vīrišķais, gan sievišķais, raksturīga divdesmito gadu Vācijas kabarē kultūrai un ir viena no pamatidejām arī šai burvīgi amorālajai operetei,” pauž Agija.

Džeziskā operete Balle Savojā tapusi salīdzinoši nesen, 1932.gadā, un tās pirmizrāde tiek dēvēta par Veimāras republikas pēdējo lielo kultūras notikumu pirms otrā pasaules kara. Abrahama mūzika patīkami atšķiras no tā laika klasiskajām operetēm gan ar komplicētu ritmisko struktūru, gan ar neierastu instrumentāciju, gan ar ievērojamu džeza un populārās deju mūzikas ietekmi. Paula Abrahama komponētie darbi joprojām bauda nedalītu skatītāju mīlestību un neiztrūkstoši ir teju ikvienā Eiropas un pasaules operetes teātra repertuārā. Izrāde savulaik uzvesta arī Rīgas Operetes teātrī.

Operetes žanrs ikreiz ir nopietns izaicinājums un vispusīgas meistarības pārbaude – kā radīt prieka un viegluma iespaidu, apvienojot dramatiskā teātra pamatus ar sarežģītiem muzikāliem uzdevumiem. Tam gatavi ir solisti: Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Nauris Puntulis, Marlēna Keine, Ilona Bagele, Irma Pavāre, Emīls Kivlenieks, Guntars Ruņģis, Laura Teivāne, Laura Sivgale, aktieri Jānis Kirmuška, Madars Zariņš, Kārlis Tolls, Operetes koris, dejotāji un orķestris diriģenta Normunda Vaiča vadībā.

Režisors ir Gundars Silakaktiņš, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, scenogrāfs – Ivars Noviks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakatiņa, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Pirmizrādes sākums 13. martā plkst.18.00. Izrādes norises vieta: kultūras pils Ziemeļblāzma (Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā). Nākamās izrādes notiks 28. martā plkst.15.00, 3. un 24. aprīlī plkst 18.00. Vairāk: www.operetesfonds.lv, facebook.com, draugiem.lv.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ģimenes karti", bērniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem. Papildus informācija par biļešu rezervāciju pa Latvijas operetes fonda informācijas tālruni 25123145.