Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 0


Operetes festivāla Galā koncertā – Sonora Vaice, Ingus Pētersons un priecīga svētku programma

Redakcija
Redakcija

Sestdien, 18. jūlijā plkst.20.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē izskanēs dzirkstošs Operetes festivāla Galā koncerts. Sonoras Vaices, Ingus Pētersona, Jolantas Strikaites, Daiņa Skuteļa un citu iemīļotu solistu izpildījumā klausītāji aicināti baudīt izklaidējošu, priecīgu svētku programmu ar Arvīda Žilinska, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Imres Kālmana, Franča Lehāra un Johanna Štrausa operešu skaistajām melodijām.

Koncertā piedalās arī Alisa Zinovjeva no Itālijas, kas Latvijā uzstāsies pirmoreiz, Artūrs Mangulis, Marlēna Keine, Laura Teivāne, Nauris Indzeris, Emīls Kivlenieks, dejotāji un Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Koncertu vada aktieris Normunds Laizāns.

„Operete, gluži kā dzirkstošs svētku šampanietis, ielīksmo, sniedz prieku un dāvā svētku sajūtu! Tādēļ kas gan var būt labāks par šo romantiskā vasaras vakarā?” vaicā svētku režisors Valdis Lūriņš. “Ceru, ka klausītājiem koncerts sagādas pozitīvas emocijas un patiesu prieku. Kā jau svētkos pienākas – būs arī dejas, tādēļ visi pēc koncerta laipni lūgti uz valšu vakaru. Svinēsim svētkus kopā!” aicina režisors.

Koncerta pirmajā daļā klausītājus priecēs nedaudz piemirstā, bet savulaik tik populārā latviešu komponistu operešu mūzika. Tajā skanēs iemīļoto dziesmu “Ripo, ratiņ” un “Dziesmiņa par riču raču” autores, latviešu estrādes karalienes Elgas Īgenbergas operetes “Annele” fragmenti. Šīs izrādes sižetam dzīvojuši līdzi vairāku paaudžu skatītāji. Imanta Kalniņa dziesmu spēles “No saldenās pudeles” draiski pikantās dziesmas, tostarp arī populārā dziesma “Uz Rīgu!”, kopš pirmizrādes 1975. gadā, jau ir folklorizējušās, tās bieži skan koncertos un skanēs arī Operetes svētkos. Tāpat klausītājus priecēs arī vokālās mūzikas pērle – Arvīda Žilinska “Komponistam”, humora pilnā dziesma “Peld jūrā lielais lasis” un citas dziesmas no savulaik ļoti populārajām Žilinska muzikālajām komēdijām – „Zilo ezeru zeme” un „Dzintarkrasta puiši”, kā arī Raimonda Paula dziesma „Skriešus atskrien laimīte un prieks” no 80. gados Rīgas Operetes teātrī iestudētās izrādes “Lielais loms”.

Savukārt koncerta otrajā daļā valdīs dzīvespriecīgs Rietumeiropas klasisko operešu melodiju virpulis. Johanna Štrausa „Čigānu barons”, Imres Kālmana „Silva”, „Grāfiene Mārica”, „Bajadēra”, Franča Lehāra „Jautrā atraitne”, „Smaidu zeme”, Frederika Lou „Mana skaistā lēdija” – šo un vēl citu komponistu operešu populārākie dueti, ārijas un dziesmas radīs pacilājošu svētku noskaņu un priecēs ikvienu koncerta apmeklētāju.

Svētki noslēgumā no plkst.23.00 līdz 24.00 – Valšu vakars Ikšķiles estrādē, kurā ikviens J.Štrausa un citu slavenu valšu komponistu mūzikas pavadībā varēs izdejoties pēc sirds patikas! Garlaikoties neļaus arī Operetes orķestra spēlētās polkas un galopi! Ar Galā koncerta biļeti ieeja Valšu vakarā bez papildus maksas.
Pēc Galā koncerta un valšu vakara no Ikšķiles stacijas plkst.0.52 aties papildus vilciens Ogre-Rīga.

Režisors – Valdis Lūriņš, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, scenogrāfs – Oskars Dreģis, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, Iksķiles tautas namā un kafejnīcā „Rūberts”, Ikšķilē un stundu pirms koncerta koncerta norises vietā. Ieeja koncertā stundu pirms pasākuma. Papildus informācija par biļešu rezervēšanu pa tāruni 25123145 vai e-pastu operetesfonds@gmail.com. Operetes festivālu rīko Latvijas operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi.

Vairāk: www.operetesfonds.lv, facebook.com/LatvijasOperetesFonds un www.draugiem.lv/operetesfonds

Pasākumu norises vieta:
Ikšķiles brīvdabas estrāde Lībiešu iela 2, Ikšķile