Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 0


Ventspilī notiks slavenās operetes JAUTRĀ ATRAITNE viesizrāde

Redakcija
Redakcija

Ventspilī notiks slavenās operetes JAUTRĀ ATRAITNE viesizrāde
Foto: O. Jansons

Sākusies biļešu iepriekšpārdoša uz Franča Lehāra slavenās operetes Jautrā atraitne viesizrādi Ventspilī, kas notiks 4. novembrī plkst.19.00 Teātra namā Jūras vārti. Galvenajās lomās Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Trīs Latvijas tenori. Iestudējuma diriģents ir Guntars Bernāts, režisors – Jānis Kaijaks.

Vairāk nekā gadsimtu Franča Lehāra operete Jautrā atraitne spoži uzdzirkstī uz teātru skatuvēm visā pasaulē, pārspējot visus izrāžu apmeklējuma rekordus. Šopavasar Jautrai atraitnei beidzot uzgavilēja arī skatītāji Rīgā, kur to, atzīmējot izrādes 110.jubileju, ar lieliem panākumiem iestudējis Latvijas Operetes fonds.

Operetes sižets veidots pēc Henrija Meilnaca darba Sūtniecības atašejs. Tas ir asprātīgs stāsts par mīlestību, kas svarīgāka par visu, jo tikai mīlestība var glābt valsti no bankrota un pasauli no jauna neprāta. Bez tās visam pārējam nav nozīmes.

Jautrās atraitnes valdzinājums, bez šaubām, ir brīnišķīgi skaistā un labi pazīstamā mūzika. Ne velti arī pasaulslavenā tenora Plasido Domingo koncertu izskaņā parasti skan aizkustinošais Hannas un Danilo mīlas duets Lūpas klusē no operetes Jautrā atraitne.

Latvijas Operetes fonda iestudējumā piedalās spožas skatuves zvaigznes un talantīgi solisti – Sonora Vaice vai Anta Jankovska (Itālija), Ingus Pētersons vai Nauris Indzeris, Jolanta Strikaite, Dainis Skutelis, Trīs Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, kā arī Inese Jasmane, Inguna Švāne, Andris Lapiņš, Imants Erdmans, Jānis Kirmuška vai Zigurds Neimanis, koris, dejotāji un Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā.

Režisors Jānis Kaijaks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs Ivars Noviks, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, mākslinieciskais konsultants diriģents-vecmeistars Jānis Kaijaks, producents Latvijas operetes fonds, tā vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Latvijas operetes fonds veido Operetes teātri Latvijā. Tagad Niko Dostāla operetes Klīvija iestudējumam pievienojusies arī Jautrā atraitne. Šovasar dibināts un krāšņi noticis Operetes festivāls Ikšķilē.

F.Lehāra Jautrā atraitne viesizrādes partneris ir Ventspils pašvaldība.

Biļetes jau pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem. Vairāk: www.operetesfonds.lv. Sekot līdzi var arī sociālajos tīklos facebook.com/LatvijasOperetesFonds un draugiem.lv/operetesfonds.

Norises vieta:
Teātra nams Jūras vārti Karlīnes ielā 40, Ventspils

Izrādes fragmenti no EpadomiTV arhīviem