Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:342, Did:0, useCase: 0


Multimediāls notikums - intelektuālās meditācijas "Da.zA" ar latviešu un franču mākslinieku līdzdalību

Redakcija
Redakcija

Svētdien, 23. augustā pl. 20.00 Ģertrūdes ielas teātrī notiks multimediāls pasākums "Da.zA". Intelektuālās meditācijas „Da.zA” vieno vārdu, attēlu un skaņu, un ir veltītas cerībai par citas – vienlīdzībā, kopējā labumā, kultūrā un garīgumā balstītas – pasaules iespējamību, ko veidotu brīva zināšanu apmaiņa, autonomas un solidāras dzīves formas.

Rūdolfa Bekiča režisētajā meditācijā autores lasījumā skanēs Liānas Langas dzeja no cikla „Peršas Lielajam Nekam” (atdzejotājas – Astra Skrābāne un Rose-Marie François); domātājs un mākslinieks Bernārs Sordē (Bernard Sordet) lasīs fragmentus no manuskripta„Jaunā laikmeta paātrinājums... Luksus-pasaules jeb globālā kapitālisma noriets” (ar tulkojumu latviski subtitros; tulkotāja – Kristīne Našeniece, redaktore – Rudīte Kalpiņa); dzeju un filozofisko domu ieskaus kinorežisora Arno Ferē (Arnaud Féret) attēli no videofilmas „Parādīšanās – Pazušana”; īpaši šim notikumam radītas muzikālās improvizācijas izpildīs mūziķi – etnomuzikoloģe Zane Šmite, multiinstrumentāliste Ilze Grunte un dīdžejs Kristaps Krievs (DJ Krii). Pēc meditācijas paredzēta tikšanās ar māksliniekiem.

Ieeja bez maksas!

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ģertrūdes ielas teātris, „Sabiedrības Attīstības centrs” un Francijas Institūts Latvijā.