Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:342, Did:0, useCase: 0


Kārļa Skalbes pasakas "Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties" iestudējums

Redakcija
Redakcija

Kārļa Skalbes pasakas "Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties" iestudējums
Publicitātes foto

24. un 25. februārī pl. 19. 00 Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāms Kārļa Skalbes pasakas "Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties" iestudējums, ko veidojis režisors Andrejs Jarovojs sadarbībā ar horeogrāfi Agati Bankavu un jaunajiem aktieriem, kas šobrīd studē Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursā.

Izrādes pamatā ir Kārļa Skalbes pasaka “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”, kas vēsta par jauna cilvēka pasaules redzējumu, un aicina domāt par cilvēcību, brīvības mīlestību un alkām pēc garīga piepildījuma. Skalbe to sarakstīja 25 gadu vecumā, politisku pārmaiņu laikā - īsi pirms 1905. gada revolūcijas. Tāpēc dzīves prieks, prieks dzīvot un vitalitāte tās vissakāpinātākajā izpausmē ir izrādes galvenās tēmas, jo kalpo kā pretreakcija un politisks darbības akts kūtrumam un miegainībai, kas valda “Miera un Pieticības malā”. Izrāde “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties” ir veltījums jaunajiem cilvēkiem, kuri ir sava ritma un pasaules redzējuma meklējumos.

Izrādes galvenie izteiksmes līdzekļi ir kustība un mūzika, turklāt mūziku veidojuši un izpilda paši izrādes dalībnieki. Ieskatam - dziesma no izrādes "Mana sirds", autori: Mārtiņš Velps un Mārtiņš Zariņš.

Izrādes radošā komanda:
režija: Andrejs Jarovojs
kustība: Agate Bankava
telpa: Ieva Kauliņa
kostīmi: Ieva Veita
mūzika: Mārtiņš Velps un Mārtiņš Zariņš
dramaturģiskā konsultante: Sandija Kalniņa
spēlē: Ilva Centere vai Ieva Florence, Anna Nele Āboliņa, Elīna Avotiņa vai Aminata Grieta Diarra, Toms Veličko, Mārtiņš Velps, Oskars Vīksne, Toms Treinis, Mārtiņš Zariņš

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.