Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:342, Did:0, useCase: 0


Ģertrūdes ielas teātris dosies viesizrādēs uz Ventspili

Redakcija
Redakcija

12. aprīlī Ģertrūdes ielas teātris ar režisora Andreja Jarovoja izrādēm “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties” un “Rondo” viesosies Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”. Plkst. 13:00 būs skatāma izrāde “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”, bet plkst. 19:00 – izrāde “Rondo”.

Izrāde “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”

Izrādes pamatā ir Kārļa Skalbes pasaka “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”, kas vēsta par jauna cilvēka pasaules redzējumu, un aicina domāt par cilvēcību, brīvības mīlestību un alkām pēc garīga piepildījuma.

Skalbe to sarakstīja 25 gadu vecumā, politisku pārmaiņu laikā - īsi pirms 1905. gada revolūcijas. Tāpēc dzīves prieks, prieks dzīvot un vitalitāte tās vissakāpinātākajā izpausmē ir izrādes galvenās tēmas, jo kalpo kā pretreakcija un politisks darbības akts kūtrumam un miegainībai, kas valda “Miera un Pieticības malā”. Izrāde “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties” ir veltījums jaunajiem cilvēkiem, kuri ir sava ritma un pasaules redzējuma meklējumos.

Izrāde veidota sadarbībā ar horeogrāfi Agati Bankavu un jaunajiem aktieriem, kas šobrīd studē Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursā. Tās galvenie izteiksmes līdzekļi ir kustība un mūzika, turklāt mūziku veidojuši un izpilda paši izrādes dalībnieki. Ieskatam - dziesma no izrādes "Mana sirds", autori: Mārtiņš Velps un Mārtiņš Zariņš; ierakstīts studijā SKAN.

Izrādes radošā komanda:
režija: Andrejs Jarovojs
kustība: Agate Bankava
telpa: Ieva Kauliņa
kostīmi: Ieva Veita
mūzika: Mārtiņš Velps un Mārtiņš Zariņš
dramaturģiskā konsultante: Sandija Kalniņa
spēlē: Ilva Centere, Anna Nele Āboliņa, Elīna Avotiņa, Toms Veličko, Emīls Krūmiņš, Oskars Vīksne, Toms Treinis, Mārtiņš Zariņš

Izrāde “Rondo”

Desmit pāri un desmit ainas – divi aktieri izspēlē stāstu par vēlmēm, seksu un ilgām pēc īstas mīlestības. “Rondo” ir vieta, kur dzīvnieciskie instinkti un seksualitāte saduras ar kultūru un sabiedrības normām, un starp šiem diviem poliem dzimst erotika.

Izrāde tapusi pēc Artūra Šniclera lugas “Rondo” motīviem – darba, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegts, apvainojot tā autoru netikumībā un piedauzībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu, saglabājot tajā iekodēto autora ķirurģisko precizitāti, ar kādu tiek atklāta teatralitāte un sarežģītās spēles, ko cilvēki piedāvā viens otram, lai tikai piepildītu savas vēlmes. Mūsdienās, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu, priekšplānā izvirzās nevis jautājums “kurš ar kuru”, bet – vai patiesa tuvība maz ir iespējama?

Izrādes radošā komanda:
Režija un telpa: Andrejs Jarovojs
Dramaturģijas konsultante: Sandija Kalniņa
Spēlē: Jana Čivžele un Mārtiņš Upenieks

Izrādi “Rondo” līdz 16 gadu vecumam neiesakām!

Izrādes tapušas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Viesizrādes tapušas ar Ventspils pilsētas domes finansiālu atbalstu.

Biļetes nopērkamas t/n "Jūras vārti", "Biļešu Serviss" kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv.

Vairāk informācijas www.git.lv