Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:342, Did:0, useCase: 0


Ģertrūdes ielas teātrī notiek starptautiskās horeogrāfu atbalsta programmas Premiere rezidences

Redakcija
Redakcija

Sadarbībā ar Igaunijā izveidoto starptautisko atbalsta programmu jaunajiem horeogrāfiem – Premiere – no 30. jūlija līdz 12. augustam Ģertrūdes ielas teātrī notiek rezidences, kur Jana Jacuka (Latvija) un Nicole Michalla (Vācija) mentora Andreja Jarovoja vadībā strādā pie kustību materiāla atlasīšanas.

Latvijas pārstāve Jana Jacuka, kura izturējusi konkurenci starp vairāk nekā 100 pieteikumiem no 29 dalībvalstīm, šogad absolvējusi LKA Laikmetīgās dejas mākslas programmu, ir horeogrāfe, dejotāja un aizraujas ar laikmetīgo cirku, aktīvi piedalās laikmetīgās dejas un laikmetīgā cirka meistarklasēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Programmā Jana iesniedza izrādes “FAUX” (viltus) vīziju, pievēršoties atmiņas fenomenam. Tēmu iecerēts atklāt, izmantojot laikmetīgās dejas un cirka paņēmienus. Horeogrāfe vēlas veidot sintēzi starp abiem mākslas virzieniem, jo to savienojums ļauj runāt virtuozā un dinamiskā kustību valodā, kam nav robežu un noteikumu.

Tāpat arī Ģertrūdes ielas teātrī šobrīd radoši strādā dalībniece no Vācijas Nicole Michalla, kura programmai pieteicās ar “Nomen Nescio” – izrādi par atmiņu un šizofrēniju. Horeogrāfe, veidojot izrādi, strādās ar emocijām, ko izjūt šizofrēnisks cilvēks – kā indivīds un sabiedrības daļa, kā arī pētīs slimības simptomus.

Premiere mērķis ir sekmēt jauno mākslinieku profesionālo pieredzi izrāžu veidošanā un starptautiskā tūrēšanā, nodrošinot horeogrāfiem profesionālu atbalstu mākslinieciski augstvērtīgas dejas izrādes veidošanā visa procesa laikā līdz pirmizrādei, kā arī pēc tam – izrādīšanai gan pašmājās, gan ārvalstīs. Sākot ar 2018. gadu Ģertrūdes ielas teātris ir programmas partneris Latvijā, nodrošinot atbalstu vietējiem māksliniekiem pieteikumu sagatavošanā, telpas rezidencēm un mentora atbalstu izrāžu veidotājiem. Pēc 2 nedēļu ilgām rezidencēm notiks Publiska rezidences rezultātu izrādīšana Sõltumatu Tantsu Lava teātrī Tallinā, pēc kuras sekos skatītāju un mentoru vērtējums. Atlases rezultātā tiek izvēlēti 2 horeogrāfi, kas turpinās strādāt pie materiāla, lai radītu pilnvērtīgu izrādi.

Vairāk par Premiere un šī gada izvēlētajiem programmas dalībniekiem var lasīt ĢIT mājaslapā – PREMIERE | Ģertrūdes ielas teātris

Projekts tiek īstenots ar Rīgas Domes un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.