Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Izmaiņas Daugavpils teātra plānos

Redakcija
Redakcija

Izmaiņas Daugavpils teātra plānos
Foto: Daugavpils teātra arhīva materiāli

Pirmajā šīs sezonas preses konferencē Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs un mākslinieciskais vadītājs Oļegs Šapošņikovs klātesošos iepazīstināja ar teātra sasniegumiem aizvadītajā sezonā, plāniem un arī neparedzētām izmaiņām tajos. Pagājusī sezona vērtējama kā ļoti veiksmīga, jo tā aizvadīta bez nevienas radošās neveiksmes, turklāt pirmo reizi teātra vēsturē Daugavpils teātrim ir tik daudz "Spēlmaņu nakts" nomināciju. Tomēr jaunā sezona sākusies smagi - līdz ar talantīgā mākslinieka Igora Martaka traģisko bojāeju, Daugavpils teātra plānos ir radušās būtiskas izmaiņas.

Kā jau iepriekš izskanējis, Daugavpils teātris jauno sezonu atklās 11. septembrī ar V. Sigareva komēdijas "Krievu loto" iestudējumu ar nosaukumu "Zudušu laimi meklējot" M. Mamedova režijā. Šosezon viņš iestudē arī Daugavpils teātra aktrises Veras Hramņikovas benefici - Dž. Patrika lugu "Dārgā Pamela", kuras pirmizrāde gaidāma gada izskaņā.

Ņemot vērā traģēdiju, kas saistāma ar galvenās - Mistera Ikss - lomas izpildītāja I. Martaka aiziešanu mūžībā, oktobrī plānotais I. Kalmana operetes "Cirka princese" iestudējums (izrādes nosaukums "Mistera Ikss noslēpums") tiek pārcelts uz novembri. O. Šapošņikovs atzīst, ka nav tik vienkārši atrast citu galvenās lomas izpildītāju, bet dzīve rit uz priekšu, un teātris no saviem plāniem neatsakās. Pašlaik jau ir divi Mistera Ikss lomas pretendenti, abi - no Maskavas, un šobrīd tiek saskaņoti viesmākslinieku darba grafiki. Jāuzsver, ka I. Kalmana operetes iestudējumu Daugavpils teātrī nolemts veltīt I. Martaka piemiņai. Šīs izmaiņas ietekmē arī novembrī gaidāmās izrādes "Bīstamais pagrieziens", ko iestudēs Juris Jonelis, pirmizrādi - tā tiek pārcelta uz 2016. gada janvāri.

Kopš pagājušā gada intensīvi tiek turpināta sadarbība ar baltkrievu kolēģiem - divi solisti no Baltkrievijas Valsts akadēmiskā muzikālā teātra piedalīsies operetes iestudējumā, turklāt starp abiem teātriem tiek organizēta aktīva viesizrāžu apmaiņa, un jau septembrī Minskas kolēģi Daugavpils skatītājiem piedāvās koncertprogrammu "Operetes brīnumainā pasaule", oktobrī - izrādi bērniem "Zelta cālēns" un baletu "Tūkstoš un viena nakts", decembrī Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam veltītus iestudējumus. Minskā būs iespējams noskatīties tādas Daugavpils teātra izrādes kā "Kazanova. Henrieta. Venēcija.", "Leo - mazais lauva", "Teātra direktors" un "Dāmu paradīze". Jau oktobrī pēc vairākiem gadiem Daugavpils teātris viesosies Liepājas teātrī, skatītājiem piedāvājot mūziklu bērniem "Leo - mazais lauva" un tautas komēdiju "Īsa pamācība mīlēšanā".

Šajā sezonā Daugavpils teātrī strādāt atgriezīsies režisores Paula Pļavniece un Lucina Sosnovska, iestudējot klasikas darbus. Jāpiebilst, ka abu režisoru iestudētās izrādes - gan "Svešie svētki", gan "Pie mums viss kārtībā" - guvušas kritiķu atzinību, tiekot nominētas "Spēlmaņu nakts 2015" balvai vairākās kategorijās.

Biļetes: Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv.