Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Septembrī gaidāmas Daugavpils teātra dienas Rīgā

Redakcija
Redakcija

Septembrī Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz VEF Kultūras pili ar trim izrādēm. Vēloties uzdāvināt saviem Rīgas skatītājiem krietnu devu humora, Daugavpils teātris piedāvās vienu no savām jaunākajām komēdijām „Hantele killeram” un komēdiju-ilgdzīvotāju „Ekstrasensa cīņa”. Tāpat VEF Kultūras pils skatītājiem būs iespēja noskatīties arī Daugavpils teātra jaunāko iestudējumu – mūziklu „Džeina Eira”.

3. septembrī plkst. 19.00 uz VEF kultūras pils skatuves notiks komēdija „Ekstrasensa cīņa” (rež. I. Lūsis), kas, pateicoties skatītāju mīlestībai, Daugavpils teātra repertuāru nepamet jau piecus gadus! Tā ir izrāde par pavisam vienkāršu ģimeni, par vīru un sievu, kuri ir pelēkās ikdienas, vispārējās neapmierinātības un sadzīves nogurdināti. Šis pāris ir iegājis strupceļā, un viņu nedienas mēģinās atrisināt amizants ekstrasenss. Izrāde - brīnumu seanss, kas tikpat labi varētu būt jūsu kaimiņu stāsts. Lomās iejutīsies Latvijas kumēdiņu meistars Jānis Jarāns un Daugavpils teātra aktieri Kristīne Veinšteina un Ritvars Gailums.

Savukārt 4. septembrī plkst. 19.00 skatītāji varēs noskatīties režisora Dž. Dž. Džilindžera komēdiju „Hantele killeram”, kas vēsta par kāda filologa pirmajiem soļiem killera arodā. Saprotams, ka inteliģents ģimenes cilvēks nav dzimis par aukstasinīgu slepkavu. Kā gan sevī nepārliecinātais filologs spēs pārliecināt, ka ir pieredzes bagāts speciālists „problēmu likvidēšanā”? Skatītājus gaida amizanti pārpratumi un negaidīti pavērsieni komēdijā par neizdzīvotiem sapņiem, atriebes kāri un mīlestību. Iestudējumā piedalās Andris Bulis, Māris Korsiets, Maija Korkliša un Zanda Mankopa.

Rudens viesizrādes Rīgā Daugavpils teātris noslēgs 18. septembrī plkst.19.00 ar Kima Breitburga mūziklu krievu valodā „Džeina Eira” (rež. O. Šapošņikovs). Mūzikls ir iestudēts pēc Šarlotes Brontē romāna „Džeina Eira” motīviem, kurš līdz pat šai dienai aizrauj lasītāju sirdis visā pasaulē. Tas nav vienkārši romantisks stāsts par mīlestību starp guvernanti Džeinu Eiru un noslēpumaino misteru Ročesteru - šī darba vērtība atklājas autores klaji paustajos uzskatos par tajā laikā pastāvošo sociālo nevienlīdzību. Daugavpils teātra mūzikls „Džeina Eira” pasakainā atmosfērā pavēsta stāstu par garā spēcīgo Džeinu Eiru, kura ar pašcieņu pārvar iekšējo cīņu starp vēlmi ļauties mīlas jūtām un nezaudēt savu godu. Iestudējumā piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, kā arī profesionāli solisti no Daugavpils, Rīgas un Baltkrievijas. Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionalās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs.

Biļetes – VEF kultūras pilī, „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā Bilesuparadize.lv