Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Daugavpils teātris gatavojas jaunai pirmizrādei

Redakcija
Redakcija

19. februārī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde angļu dramaturga Džona Bointona Prīstlija lugai „Bīstamais pagrieziens” Oļega Šapošņikova režijā. Šis iestudējums kļūs par nozīmīgu papildinājumu Daugavpils teātra latviešu trupas repertuārā, kur psiholoģiska krimināldrāma ir vēl neaizpildīta niša.

Lai arī „Bīstamais pagrieziens” (1932) bija pirmais Džona B. Prīstlija dramaturģijas darbs, tieši šī luga viņam atnesa slavu. Šajā darbā pirmo reizi tika atspoguļots autora uzskats, ka mūsu pagātne, tagadne un nākotne ir nesaraujami saistītas - mūsu domu un darbu sekas neizbēgami ietekmē mūsu nākotni, gan cilvēkus mums apkārt.

Uzvedums „Bīstamais pagrieziens” vēsta par patiesības un melu nozīmi cilvēku dzīvē un savstarpējās attiecībās. Sižets izvēršas Anglijas ārpilsētas mājas salonā, kur šķietami laimīgais Keplenu pāris uzaicinājis savus draugus uz saviesīgām vakariņām. Bet nejauši izteikta frāze uzsāk negaidītu pagriezienu virkni, kur atklājas viens noslēpums pēc otra. Patīkamais vakars kļūst par īstu pārbaudījumu varoņiem. Un rodas jautājums - varbūt patiesība ir kā snaudošs suns, kuru dažkārt labāk nemodināt?

Iestudējumā kā aktieris tiks iesaistīts J. Jonelis, ar kuru Daugavpils teātris līdz šim sadarbojies tikai kā ar režisoru. Savukārt vienu no sieviešu lomām izpildīs Saules skolas aktieru kursa studente Zanda Mankopa. Tiek plānots, ka 2016. gadā Z. Mankopa kopā ar saviem kursa biedriem papildinās Daugavpils teātra trupu, un šī debijas loma ir pirmais solis jauno aktieru integrācijā jau esošajā kolektīvā.

Režija – O. Šapošņikovs
Scenogrāfija un kostīmi – I. Bermaka un A. Leilande
Gaismas - S. Vasiļjevs

Lomās – M. Korsiets, K. Veinšteina, Z. Mankopa, E. Viļumovs, L. Ivanova, J. Jonelis, M. Korkliša

Pirmizrāde 19. februārī plkst. 18.30
Tuvākā izrāde 20. februarī plkst. 18.00

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv.