Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Daugavpils teātrī pirmizrāde izrādei „Svešie svētki”

Redakcija
Redakcija

Daugavpils teātrī pirmizrāde izrādei „Svešie svētki”
Foto: Džeina Saulīte

Jau 17. aprīlī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde latviešu dramaturģes Agneses Rutkēvičas stāstu dramatizējumam un iestudējumam „Svešie svētki” Paulas Pļavnieces režijā. Tie ir trīs traģikomiski stāsti par mums pašiem, atklājot cilvēka dvēseles problēmas un iekšējās vientulības tēmu.

Starptautiskā festivāla – laboratorijas „Telpa – Daugavpils” organizēšana sekmējusi jauno teātra profesionāļu piesaisti Daugavpils teātrim, un režisores Paulas Pļavnieces, scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Daces Slokas un stāstu autores Agneses Rutkēvičas radošajā tandēmā radīts mūsdienīgs, mākslinieciskā ziņā konceptuāli interesants iestudējums, kas nepārprotami veicina jaunu, savdabīgu izteiksmes veidu meklējumus Daugavpils teātrī.

Agneses Rutkēvičas stāsti vēsta par trim latviešu dzīvēm Latvijā un traģikomiskajām situācijām, kurās šie cilvēki un mēs ikviens nonākam, un ko šādas situācijas stāsta par mūsu dabu. Stāsti lieliski atklāj latviešu mentalitāti un kopīgās, mums piemītošās rakstura īpašības. Stāstos aplūkoti trīs dažādi notikumi ar kopīgu tematiku, tajos satiekas šķietami dažādi, bet tajā pašā laikā ļoti līdzīgi cilvēki.

Šajā iestudējumā tiek akcentēta vientulības tematika - tā vientulības izjūta, kura mūs pavada visu mūžu, esot gan vienatnē, gan pūlī. No vientulības neviens no mums nav pasargāts, to izjutuši visi, jautājums tikai par to, kā mēs ar to sadzīvojam un kā to izdzīvojam. Izrādes veidotāji akcentē: „Cilvēks var nodzīvot viens daudzus gadus un būt laimīgs. Divi cilvēki var nodzīvot kopā daudzus gadus un kādu dienu atskārst, ka ir pilnīgi svešinieki.”

Lomās: Kristīne Veinšteina, Māris Korsiets, Ritvars Gailums, Vera Hramņikova, Līga Ivanova.

Pirmizrāde – 17. aprīlī plkst. 18.30.
Tuvākās izrādes –18. aprīlī plkst. 18.00 un 09. maijā plkst. 17.00.

Biļetes – Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv

Izrāde tapusi ar VKKF finansiālu atbalstu.