Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Starptautiskais teātra festivāls „Telpa – Daugavpils”

Redakcija
Redakcija

10. un 11. jūnijā Daugavpilī norisināsies Starptautiskais teātra festivāls „Telpa – Daugavpils”, kas kopš 2013. gada ir nozīmīga Daugavpils teātra tradīcija. Festivāls „Telpa – Daugavpils” kalpo par unikālu iespēju jauniem teātra māksliniekiem izpausties brīvā un radošā atmosfērā, iepūšot eksperimentāla teātra elpu pilsētas telpā.

Jāatzīmē, ka pateicoties šim festivālam Daugavpils teātrim ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar režisorēm Lucinu Sosnovsku un Paulu Pļavnieci. Pēc dalības festivālā abas mākslinieces teātrī iestudējušas tādas izrādes kā „Pie mums viss kārtībā”, „Hamlets”, „Svešie svētki”, „Šinelis un Šinelis”. Šogad festivāla ietvaros 10 jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Norvēģijas un Spānijas veidos 5 performances, kurās piedalīsies Daugavpils teātra aktieri un DDMV „Saules skola” programmas „Teātra māksla” audzēkņi.

10. jūnijā Daugavpils cietoksnī varēs apskatīt četras performances. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem performances notiks dažādās Daugavpils cietokšņa lokācijas vietās. Aicinām no plkst. 18.30 skatītājus pulcēties pie Marka Rotko Mākslas centra ieejas, pasākuma sākums plkst. 19.00. Pasākums ilgs 2 stundas. Ieeja – 0,99 EUR.

Piektā performance notiks 11. jūnijā plkst. 11.00 un plkst. 11.30 Vienības laukumā. Performanci veidos māksliniece no Spānijas, un tā notiks kravas mašīnā. Savukārt festivāla noslēgumā varēs apskatīti izrādi „Mana pils - Daugavpils” DDMV „Saules skola” programmas „Teātra māksla” audzēkņu izpildījumā. Izrāde notiks Daugavpils teātrī plkst.13.00. Ieeja – 0,99 EUR.

Biļetes varēs iegādāties Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu rezervācija nebūs pieejama. Plašāka informācija par festivālu sekos, jautājumu gadījumā informācija pa tālruni +371 28445647.

Festivālu organizē Daugavpils teātris, festivāla mākslinieciskais vadītājs - režisors Georgijs Surkovs.

Starptautiskā teātra festivāla "Telpa - Daugavpils" programma

10. jūnijā plkst. 19.00 sāksies Starptautiska teātra festivāla „Telpa - Daugavpils” noslēguma perfomances. Skatītāju pulcēšanās no plkst. 18.30 pie Daugavpils Marka Rotko mākslas centra ieejas. Ieejas maksa uz visām četrām performancēm Daugavpils cietoksnī – 0,99 EUR.
TELPA 1
Bijušā Kara hospitāļa ēka, operāciju zāle

Režisore - Olga Sorotokina (Baltkrievija), scenogrāfe - Olga Topunova (Krievija)
Aktieri: Žanna Lubgāne, Miroslavs Blakunovs, Nikolajs Gedzjuns

TELPA 2
Bijušā Kara hospitāļa ēka

Režisors - Jurijs Djakonovs (Latvija), scenogrāfe - Olga Nikitina (Krievija)
Aktieri: Māris Boka, Dmitrijs Ivanovs

TELPA 3
Nikolaja kazarma - aviācijas inženieru augstskolas mācību korpuss

Režisore - Mareike Dobewall (Norvēģija/Vācija), scenogrāfe - Liene Pavlovska (Latvija)
Aktieri: Egils Viļumovs, Mihails Abramovs, Marks Šelutko, Zanda Mankopa, Kristīne Veinšteina

TELPA 4
Cietokšņa šaujampulvera noliktava

Režisore - Loreta Vaskova (Lietuva), scenogrāfs - Kārlis Bogustovs (Latvija)
Aktieri: Viktorija Aprinceva, Aleksandrs Komarovs, Jurijs Losevs
11. jūnijā plkst. 11.00 Vienības laukumā kravas mašīnā varēs apskatīt pēdējo performanci, kas tapusi festivāla ietvaros. Biļetes cena – 0.99 EUR.

TELPA 5
Vienības laukums

Režisore - Andrea Diaz Reboredo (Spānija), scenogrāfe - Dace Sloka (Latvija)
Aktieri: Miroslavs Blakunovs, Milēna Rožanska, Ritvars Gailums, Inese Ivulāne - Mežale
Savukārt plkst. 13.00 festivālu noslēgs izrāde "Mana pils - Daugavpils", kas ir DDMV "Saules skola" izglītības programmas "Teātra māksla" audzēkņu diplomdarbs. Izrāde notiks Daugavpils teātrī, uz Lielās zāles skatuves, biļetes cena – 0.99 EUR.

Biļetes uz visiem pasākumiem festivāla ietvaros nopērkamas Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu rezervācija nav pieejama.