Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 3


Daugavpils teātrī notiks A. Eikborna lugas „Kā tā otra puse mīl” pirmizrāde

Redakcija
Redakcija

Šo piektdien, 12. decembrī plkst. 18.30 Daugavpils teātrī notiks A. Eikborna lugas „Kā tā otra puse mīl” (režisors J. Jonelis) pirmizrāde.

Britu dramaturga A. Eikborna luga „Kā tā otra puse mīl” ir tulkota 30 valodās un iestudēta daudzos pasaules teātros, kas apliecina šī darba nozīmīgumu plaša kultūrtelpā. Tā ir paradoksāla komēdija, kurā azartiski, kontrastaini un asprātīgi tiek atklātas attiecību peripetijas un tas, kā patiesībā tā otra puse mīl.

Trīs pāru attiecības tiek atspoguļotas ikdienišķās, daudziem ļoti atpazīstamās un brīžiem neierasti komiskās situācijās, aktualizējot ļoti filozofiskas pārdomas par to, kā sabalansēt savas dvēseliskās, personiskās vajadzības ar ģimenes, sabiedrības noteiktām nepieciešamībām, kā ģimenes apstākļos, savstarpēji mijiedarbojoties, nepazaudēt sevi, saglabāt savu iekšējo pasauli komforta līmenī, vai un kā savienot tīru sirdsapziņu ar pārtikušu dzīvi. Izrāde rosina apjaust ģimenes lomu katra cilvēka dzīvē un iespējas, kā to pasargāt no ārējām ietekmēm, kurām nereti piemīt destruktīvs spēks.

Izrādi caurvij spēles motīvs - tā ir saspēle starp vīrieti un sievieti, spēle ar vārdiem un klusumu / klusēšanu, cerībām un izmisumu, izlikšanos un patiesumu. Tā ir apbrīnojama ritma spēle, kad izrādes temps tiek palēnināts ar stopkadriem - atklājot dvēselisko tuvību starp partneriem.

Iestudējuma vizuālais ietērps veidots popārta stilistikā, iezīmējot ironisku un rotaļīgu konkrētību, muzikālā ziņā iedzīvināti 50. gadu motīvi. Pateicoties izrādes kopējai noskaņai, skatītājam būs iespēja apjaust trauslo robežu starp šķietamību un realitāti un to, ka mēs viens bez otra nespējam eksistēt un attīstīties.

Režija - J. Jonelis
Scenogrāfija un kostīmi - L. Pavlovska
Muzikālais noformējums - P. Pāss
Gaismas - S. Vasiļjevs
Lomās: M. Korsiets, K. Veinšteina, L. Ivanova, M. Korkliša, E. Viļumovs, R. Gailums

Pirmizrāde - 12.decembrī
Tuvākās izrādes - 13. decembrī un 30. janvārī.