Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:148, Did:0, useCase: 3


Džeimsa Goldmena “Lauva ziemā” uz Dailes teātra skatuves

Redakcija
Redakcija

Viesrežisors Aleksandrs Morfovs Dailes teātra Lielajā zālē iestudējis Džeimsa Goldmena “Lauva ziemā”. Pirmizrāde - 30. novembrī. Anglijas karalis Henrijs II ir radījis varenu karalisti. Viņam ir jāzina, ka tā pastāvēs. Viņam ir jāizšķiras, kuram no dēliem atdot savu valsti. Viņa dēli un sieva Eleonora jau reiz ir vērsušies pret viņu. Sagaidot Ziemassvētkus, Henrijs aicina uz tikšanos savu ieslodzīto sievu Eleonoru, savus trīs godkārīgos dēlus un Francijas karali Filipu.

Tie ir bīstami ciemiņi. Katram no viņiem ir paslēpts duncis, ar ko vērsties pret pārējiem. Katrs no viņiem nemitīgi rīko sazvērestības, dibinot alianses, meklējot sabiedrotos, solot, melojot un pārkāpjot visus zvērestus. Vai pasaulē ir palicis kāds cilvēks, kurš Henrijam ir tuvs, pazīst viņu vislabāk un saprot?

Anglijas karaļa Henrija II lomu izrādē atveidos Juris Žagars, bet viņa sievas Eleonoras lomu – Rēzija Kalniņa. Izrādē vēl piedalās Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Toms Treinis, Anete Krasovska, Dainis Grūbe, Gunārs Placēns, Andris Bulis, Aija Dzērve, Aldis Siliņš, Aminata Grieta Diarra, Ieva Florence, Ivars Auzins, Kaspars Zāle, Mārtiņš Počs, Niklāvs Kurpnieks un Sarmīte Rubule. Iestudējuma scenogrāfiju veidojis Mārtiņš Vilkārsis, kostīmus – Ilze Vītoliņa, horeogrāfe ir Inga Krasovska, gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs, video mākslinieks – Artis Dzērve, bet muzikālais konsultants – Juris Vaivods.

Šis ir jau ceturtais režisora Aleksandra Morfova iestudējums Dailes teātrī. Viņa iepriekšējās izrādes – “Finita la comedia!”, “Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” un “Svinības” bijuši kritiķu novērtēti un skatītāju plaši apmeklēti iestudējumi.