Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:152, Did:0, useCase: 0


Igora Oboļenska monoizrāde ar virtuālo ekskursiju Valentīna Serova darbu izstādē

Tretjakova galerijā notikusī Valentīna Serova darbu izstāde ir viens no spilgtākajiem un apspriestākajiem 2016.-2016. gada sezonas mākslas notikumiem. Interesentu, kas gribējuši redzēt no vairākām pasaules kolekcijām atlasītos mākslas darbus, ir bijis tik daudz, ka izstāde bija jāpagarina 2 reizes. Izstādi apmeklējuši 485 tūkstoši cilvēku.

Rakstnieks, dokumentālo filmu autors, krievu emigrācijas un Romanovu nama vēstures pētnieks, biogrāfs Igors Oboļenskis šai izstādei ir sagatavojis speciālu programmu – dižajam gleznotājam un viņa gleznu varoņiem veltītu lekciju – monoizrādi.

Savās lekcijās – ekskursijās Tretjakova galerijas zālēs Oboļenskis atklājis apbrīnojamus faktus no Valentīna Serova dzīves un iepazīstinājis ar darbu tapšanas vēsturi.

Piemēram, par to, kāds liktenis sagaidīja „Meiteni ar persikiem”, kā gleznotājs pareģoja rakstnieka Ļeskova nāvi un izglāba no Butirku cietuma slaveno mecenātu Savu Mamontovu, kādēļ ir radies konflikts ar ķeizarieni Aleksandru un draudzība ar Konstantīnu Korovinu, kā tapa Jusupovu un citu meistara dižu laikabiedru portreti.

Tomēr šos lieliskos stāstus par Valentīnu Serovu, viņa attēlotajiem cilvēkiem un gleznu tapšanu var klausīties ne tikai viņa oriģinālo darbu vidū.Mēs rīkojam šo vakaru tiem, kas nevarēja nokļūt uz izstādi. Igors Oboļenskis tajā stāstīs savus pārsteidzošos stāstus uz to pašu gleznu fonā, tikai tās būs redzamas ekrānā elektroniskajā formātā.

Fjodors Šaļapins ir teicis, ka ikviens Serova uzgleznots portrets ir „gandrīz biogrāfija”. Vakarā, kas notiks Spīķeru koncertzālē, mēs iepazīsimies ne tikai ar gleznotāja un viņa modeļu dzīvesstāstiem, bet arī ar laikmeta portretu.

Monoizrāde ar virtuālo ekskursiju notiks 5. jūnijā plkst. 17.00 Spīķeru koncertzālē.Biletes nopērkamas: Biļetes - BIĻEŠU SERVISS : KATRAM SAVU... kasēs