Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:152, Did:0, useCase: 0


Noslēdzies Starptautiskais profesionālo teātru festivāls bērniem un jauniešiem “Eju meklēt!”

Redakcija
Redakcija

Starptautiskajā profesionālo teātru festivālā bērniem un jauniešiem “EJU MEKLĒT!”, kas notika 9.-12.martā Rīgā un Pierīgā, kopumā tika nospēlētas divdesmit trīs izrādes. Pirmo reizi kopīgā izrāžu klāstā iestudējumus jaunākajai skatītāju auditorijai piedāvāja Latvijas Leļļu teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Jaunais Rīgas teātris un vairāki nevalstiskie teātri.

Pirmo reizi notikušais festivāls ar Latvijas profesionālo teātru izrāžu programma bērniem un jauniešiem izraisījis plašu ārvalstu ekspertu interesi - festivālu apmeklēja 32 ārvalstu viesi un eksperti no Islandes, Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, visām Baltijas valstīm, Čehijas, Krievijas un Vācijas. Viesi noskatījās izrādes ne vien valsts teātros, bet arī kultūras telpā “3 MĀSAS”, I-dejas mājā, Kalnciema kvartālā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, galerijā ISTABA, Kongresa nama Deju zālē un Rīgas mākslas telpā. Vairākiem Latvijas māksliniekiem potenciālus sadarbības piedāvājumus izteikuši Čehijas, Vācijas un Somijas pārstāvji. Jau tagad zināms, ka režisors Jānis Znotiņš jūnijā piedalīsies profesionālu režisoru seminārā, ko rīko Vācijas Starptautiskā profesionālo teātru bērniem un jauniešiem asociācija. Visi ārvalstu viesi piedalījās arī Latvijas Kultūras akadēmijas filiālē Zirgu Pastā notikušajā seminārā “Skatuves māksla bērniem – izklaidei, izglītībai, personībai”.

Ārvalstu izrāžu programmā, kuras ietvaros festivālā viesojās Krievijas un Baltijas valstu iestudējumi, vislielāko skatītāju atsaucību guva Tallinas teātris “Piip ja Tuut” ar Laura Gundara režisēto izrādi “Hamlets”. Kopējais festivāla auditorijas skaits sasniedza gandrīz 2000 skatītāju. Sarunas ar bērniem, vecākiem un aktieriem pēc katras izrādes vadīja Dīvs Reiznieks un Ansis Bogustovs. Īpašas aktivitātes pašiem mazākajiem teātra skatītājiem pēc izrādēm sarūpēja “Mazo ekspertu skola”.

Festivāls “Eju meklēt!” norisinājās pirmo reizi, to organizēja Starptautiskā profesionālo teātru bērniem un jauniešiem asociācija (ASSITEJ). Festivāla norisi atbalsta VKKF un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.
Festivāla mājaslapa: EjuMeklet.lv