Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:152, Did:0, useCase: 3


Notiks Zeibota jaunākās lugas "Tuvojoties apvārsnim" lasījums

Redakcija
Redakcija

Trešdien, 15. augustā, plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30 notiks Andra Zeibota jaunākās lugas "Tuvojoties apvārsnim" lasījums.

Andris Zeibots ir rakstnieks, dramaturgs, kopš 1997. gada darbojies populārajā radio SWH rīta programmas raidījumā “BB brokastis". Rakstījis lugas un dzeju, autors 2013. gadā iznākušajam psiholoģiskās fantastikas romānam “Okeāniskais Es” un šogad iznākušajam šausmu stāstu krājumam “Plēve”.

Par savu jauno lugu “Tuvojoties apvārsnim” dramaturgs saka: “Cilvēces attīstība nonākusi kritiskā jeb singularitātes punkta priekšā, kad, palielinoties moderno tehnoloģiju jaudai, to superintelekta spēki pēkšņi izlauzīsies eksplozīvi.

Tas varbūt nav nemaz tik tālas nākotnes jautājums. Speciālisti lēš – 20 līdz 50 gadu līdz singularitātei, pēc kuras sasniegšanas prognozēt tālāko nav iespējams. Kā reaģēt tieši man kā cilvēkam ar sevis apziņu? Tātad – kā mums katram eksistenciāli vērtēt savu klātbūtni šajos procesos?

Varam uzstādīt jautājumus kā pētījumu šajā lugā. Kā nākotne jau tagad ietekmē mūsdienas cilvēku? Kā drauds, kā slimība, kā vienaldzīga, tāpēc aizmirstama ideja, kā absolūta neizpratne vai kā pētnieka tuvošanās apvārsnim? Vai pietiks ticības humānisma nākotnei? Un kas tādā gadījumā notiek ar ticīgajiem, kas notiek ar neticīgajiem, kādi procesi, iespējams, jau aktivizējas kolektīvajā apziņā?”

Lomās: Austris Pirktiņš, Linda Zaksa, Baiba Jegorova, Herberts Kaušs, Kristīne Auzāne, Artūrs Lazdiņš, Kitija Mangule, Dzintars Briedis (teicējs).

Vairāk informācijas: elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv, tel. 26912310.