Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:152, Did:0, useCase: 3


Laikmetīgās dejas izrāde “Ēnas” izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”

Redakcija
Redakcija

Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 11. un 12. martā notiks dejas izrādes “Ēnas”, kurā savienoti laikmetīgās dejas un ēnu teātra principi. Par izrādes moto izraudzīts: “To, ko cilvēki dēvē par savas miesas ēnu, nemaz nav miesas ēna, bet dvēseles miesa” (O.Vailds).

Izrāde “Ēnas” ir laikmetīgās dejas un ēnu teātra principu sintēze, kurā par būtisko tiek izvirzīta mūsu saikne ar Visumu un Dievu. Dejas uzvedums risina fundamentālus jautājumus par dzīvību uz planētas Zeme, par nāvi un mūsu ēnām, kas ir neatņemama mūsu eksistences sastāvdaļa. Izrādē horeogrāfe Lilija Lipora rosina aizdomāties: Kas ir ēna? Kāda ir mana, sabiedrības, dejas un laikmeta ēna?

Dejas izrādi „Ēnas” radījusi horeogrāfe Lilija Lipora kopā ar dejotājiem Modri
Opeltu, Darju Krauzi, Gabiju Bīriņu, Kati Pumpiņu, Reini Rešetinu, Edgaru
Šļakotu un Katrīnu Albuži, gaismu un video scenogrāfu Egilu Kupču, un tērpu
mākslinieci Gunu Stikāni. Savukārt izrādes muzikālo noformējumu veido lielu
popularitāti guvušie ģitāras virtuozs Stefano Barone (Itālija) un latviešu
pianiste Liene Circene-Ziemele.

Izrāde notiek festivāla “Eju meklēt!” ietvaros, kura programma meklē žanru robežas ēnu un objektu izrādēs, zīmējumu un muzikālajā teātrī, nano operā un Šekspīra tekstu klaunādē. Festivāls piedāvā iespēju iepazīties ar profesionālu teātru programmu no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas. Izrādes iestudētas bērniem un jauniešiem vecumā no 1 līdz 18 gadiem.

Izrādes “Ēnas” izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notiks 11. martā pl. 20.00 un 12. martā pl. 12.00.
Ieejas biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā:
11.03. Bilesuparadize.lv
12.03. Bilesuparadize.lv