Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:152, Did:0, useCase: 3


Pučīni kaislības, Verdi jutekliskais siltums, Lēhara vieglums – krāšņa programma Opolais un Černoha interpretācijā

Redakcija
Redakcija

Kaisle, jutekliskums, ilgas, nepiepildīta mīlestība, viegls humors un romantika – latviešu spožais soprāns Kristīne Opolais un viens no savas paaudzes atzītākajiem tenoriem Pāvels Černohs jau šo sestdien, 5.augustā, Dzintaru koncertzālē sola klausītājiem krāšņu programmu četrās valodās, pastāstīja koncerta organizators Andrejs Žagars.

.......................................................................................................................................................................................................

Opolais un Černohs izpildīs ārijas un duetus no populārām Džakomo Pučīni, Džuzepes Verdi, Antonīna Dvoržāka, Žorža Bizē un Franča von Supē operām un operetēm itāļu, čehu, krievu un vācu valodā.

“Kristīni Opolais dēvē par Pučīni pirmo lēdiju – starptautiskie mūzikas kritiķi atzinuši, ka solistes nepārspējamais liriskais spinto soprāns ir īpaši piemērots sarežģītājām Pučīni partitūrām. Arī šajā koncertā pirmajā daļā priecēsim klausītājus ar Pučīni skaņdarbiem, Liu āriju, kas ir viena no spilgtākajām un emocionāli bagātajām operas “Turandota” ārijām. Šīs ārijas tekstu Pučīni rakstījis pats,” skaidroja Žagars.

No citiem Pučīni darbiem skanēs arī Fidēlijas ārija no operas “Edgars” un Mimī un Rūdolfa duets no operas “Bohēma”.

Verdi skaņdarbus raksturo juteklisks siltums. Dzintaru koncertzālē Černohs izpildīs āriju no Verdi operas “Simons Bokanegra”, kuru pats komponists, starp citu, vairāk nekā pēc 20 gadiem pēc pirmizrādes pārrakstīja tās pašreizējā versijā.

“Kristīnei un Pāvelam ir šis ir jubilejas koncerts, jo šogad paiet desmit gadu kopš viņi pirmo reizi dziedāja uz vienas skatuves Latvijas Nacionālajā operā. Tam par godu iekļāvām Violetas un Alfrēdo duetu no Verdi operas “Traviata”. Tā bija pirmā opera, kur Opolais un Černohs sastapās kā skatuves partneri,” pastāstīja Žagars.

“Viena no Kristīnes Opolais spilgtākajām titullomām ir Antonīna Dvoržāka “Nāra”. Pasaulslavenais tenors Plāsido Domingo pēc latviešu soprāna snieguma šovasar Bavārijas valsts operā Minhenē atzina, ka Kristīnei kā nevienam citam soprānam izdodas izcili apvienot vokālo sniegumu, emocionālo dziļumu un spilgtu tēlojumu šajā lomā". Arī šajā koncertā skanēs slavenā Nāras ārija, ar to mēs izvēlējamies atklāt koncerta otro daļu ” sacīja Žagars.

Klausītājus priecēs ārijas no fon Supē operetes “Jautrā atraitne” un Lehāra operetes “Judīte”, Černohs izpildīs Hosē āriju no Bizē operas “Karmena” un kopā ar Kristīni Opolais Ernesto De Kurtisa duetu “Non ti scordar di me”.

“Esmu pārliecināts, ka kopā ar spožajiem solistiem, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un temperamentīgo itāļu diriģentu Sesto Kvatrīni mums ir izdevies radīt lielisku un vasarīgu programmu, kas ir emocijām bagāta un pacilājoša,” piebilda Žagars.

Koncertu rīko Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonds sadarbībā ar fondu “Baltijas muzikālās sezonas”. Biļetes uz Kristīnes Opolais koncertu nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Cena no 20 līdz 150 eiro.