Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0


Valmieras teātrī sveic labākos māksliniekus un iestudējumus

Redakcija
Redakcija

29. decembrī Valmieras drāmas teātrī pēc gadumijas koncerta “Latviešu romantiķi” notika teātra balvu pasniegšanas ceremonija, kurā godināja iepriekšējās sezonas labākos māksliniekus. Ar piena pārstrādes uzņēmuma Food Union atbalstu pasniegtas arī simpātiju balvas “Skatītāju balss”, kuru ieguvējus noteica skatītāju balsojumā.

Labākie 2016./2017.gada sezonā

Valmieras teātra iekšējā balsojumā, nenodalot pirmā un otrā plāna lomas, par pagājušās sezonas labākajām aktrisēm atzītas Inese Ramute un Inga Apine, bet labāko aktieru balvu saņēma Rihards Jakovels un Imants Strads.

Režisoru balvu šogad saņēma gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis – par radošu māksliniecisku izaugsmi, veidojot izcilas gaismu partitūras piecām Valmieras teātra izrādēm.

Gada tehniskā darbinieka balvu saņēma rekvizitore Santa Grāvelsiņa un ģērbēja Ilze Cikovska. Laureātu apbalvošanu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība.

Pasniegtas skatītāju simpātiju balvas

Skatītāju balsojumā “Skatītāju balss” balvas piecās nominācijās pasniedza Food Union pārstāvis, AS “Rīgas piena kombināts” padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke.

Nominācijā “Gada aktrise I plāna lomā” balvu ar pārliecinošu balsu vairākumu saņēma Inese Ramute par Emmijas lomu izrādē “Emmijas laime” un Mātes lomu izrādē “Pelikāns”, bet par “Gada aktrisi II plāna lomā” skatītāji atzina Ievu Puķi par Ažas lomu izrādē “Pazudušais dēls”.

Nominācijā „Gada aktieris I plāna lomā” laurus plūca Imants Strads par Gurmižskas lomu izrādē „Muiža kaņepēs”. Par “Gada aktieri II plāna lomā” skatītāji atzina Mārtiņu Meieru par Aksjušas lomu izrādē “Muiža kaņepēs”.
Skatītāju balsojumā tika noteikta arī pagājušās sezonas “Gada izrāde” un par to pārliecinoši kļuva „Emmijas laime” Māras Ķimeles režijā. Visi laureāti no atbalstītāja Food Union saņēma Vaidava Ceramics tapušās māla bļodas.

Gada balvu pasniegšanā savus pagājušās sezonas favorītus sumināja arī teātra draugi un atbalstītāji – Latvijas Mobilais Telefons balvu pasniedza izrādei “80 dienās apkārt zemeslodei” (rež. V.Roziņš). Iestudējuma aktieru ansamblis saņēma dāvanas arī no izdevniecības “Zvaigzne ABC”.

Ilggadējā teātra drauga “Valmiermuižas alus” saime sveica izrādes “Muiža kaņepēs” aktieru saimi un režisori Indru Rogu, bet garškopju kustība “Gardu muti” pasniedza dāvanas izrādei “Staburaga bērni”.

Tirdzniecības Nams “Kurši” sumināja izrādes “Džeina Eira” aktierus – Ingu Apini un Ivo Martinsonu.
“Dzērienu fabrikas” dzirkstošais sveiciens nonāca pie izrādes “Emmijas laime” aktieriem un režisores Māras Ķimeles.

Ziedu salons “Vētras” sveica izrādi visai ģimenei “Staburaga bērni”, bet īpašs sveiciens nonāca aktrises Ineses Ramutes rokās.

Salona “Līga SPA balva” dāvanas saņēma visas teātra aktrises, īpaši suminot izrādes “Klusa nakts, dzēra nakts” aktrišu ansambli.

Izrāde “Pazudušais dēls” un aktieris Rihards Jakovels saņēma restorāna “Rātes vārti” pateicību, bet SIA “Remedica” pasniedza Bioderma kosmētiku izrādes „Nepabeigtās kāzas” aktieriem.

Valmieras teātris saka lielu paldies visiem skatītājiem, teātra draugiem un atbalstītājiem par kopā būšanu un atsaucību!

Pārsteidzošu 2018. gadu!