Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0


Dailes teātrī viesosies teātris no Baltkrievijas

Redakcija
Redakcija

Nākamnedēļ Dailes teātra Mazajā zālē viesosies Jakuba Kolasa Nacionālais akadēmiskais dramatiskais teātris no Vitebskas, piedāvājot noskatīties divas viesizrādes – Vladimira Drozdova “Šagāls… Šagāls…” un Mārtina Makdonas “Līnenas skaistumkaraliene”.

30.maijā plkst. 19.00 Dailes teātra Mazajā zālē tiks rādīta izrāde “Šagāls… Šagāls…”. Šī izrāde ir kā himna Marka Šagāla jaunības pilsētai Vitebskai. 20. gados, kad norisinās izrādes darbība, Vitebska bijis vētrains politiskās un kultūras dzīves centrs. Gados jaunais mākslinieks, viņa māte, tēvs, pirmā jūsma par Oļečku, kaimiņienes Stepanovnas mazmeitiņu; patiesā mīlestība pret Bellu un beigās cieša apņemšanās braukt mācīties uz Parīzi. Atvadoties no savas dzimtās pilsētas, Marks Šagāls nevarēja iedomāties, ka Parīzē viņu sagaida slava, nezināja, ka vairs nekad neredzēs savus mīļos... Viņi atdzīvosies vien uz mākslinieka audekliem, kas radīti pēc atmiņām no Vitebskas jaunības dienām. Vairāk nekā 15 gadus izrāde „Šagāls… Šagāls…” ieņem goda vietu teātra repertuārā. Tā guvusi arī plašu starptautisku atzinību, piedaloties festivālos un iegūstot balvas ASV, Itālijā, Francijā, Krievijā, Lielbritānijā un citur.

31.maijā plkst. 19.00 Mazajā zālē tiks rādīts Mārtina Makdonas lugas “Līnenas skaistumkaraliene” iestudējums. Cilvēks pēc savas dabas ir apbrīnojams, kaprīzs un atriebīgs, nereti cilvēki cits pret citu ir nedzirdīgi un cietsirdīgi, viņi ir pakļauti vardarbībai… un tomēr… viņi nav bezcerīgi. Tā domā un par to raksta īru dramaturgs Mārtins Makdona. Lugā „Līnenas skaistumkaraliene” uz dzīvību un nāvi par savu laimi cīnās vecā un nožēlojamā Mega un vientuļā un nelaimīgā viņas meita Morīna. Abu varoņu temperaments kāpj pāri visām robežām, jo viņu strīdi līdzinās gan farsam, gan īstam „kēķa trillerim”. Tiek izmantoti visi līdzekļi – sākot no banāliem skandāliem, līdz pat trako mājas papīru atrādīšanai. Visspēcīgākā emocionālā stāvokļa fokusā – alkas pēc mīlestības un izmisums tās trūkuma dēļ – apvienojas divas svarīgākās tēmas: emigrācija un attiecības starp vecākiem un bērniem. Savstarpēji nešķiramas ir bērnu jūtas pret saviem vecākiem un jūtas, ko izjūt emigranti pret savu dzimteni. Mārtina Makdonas lugas “Līnenas skaistumkaraliene” iestudējums pirms vairāk nekā desmit gadiem bijis iekļauts arī Dailes teātra repertuārā.
Abas izrādes tiks spēlētas balkrievu valodā. Izrādei “Līnenas skaistumkaraliene” tiks nodrošināts tulkojums titros latviešu valodā un librets krievu valodā, savukārt izrādei “Šagāls… Šagāls…” tiks nodrošināts librets latviešu un krievu valodā. Biļetes uz abām Vitebskas teātra viesizrādēm Rīgā nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā. Biļešu cena – 10 eiro.

Vitebskas teātra viesizrādes Dailes teātrī notiks, pamatojoties uz abu teātru noslēgto sadarbības līgumu. Tā ietvaros jau šonedēļ, 24. un 25.maijā, notiks arī Dailes teātra viesizrādes Baltkrievijā, piedāvājot skatītājiem iespēju baudīt izrādes “Equus” un “Brutāls un dēls”.