Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0


Operetes teātris sāk jauno sezonu ar muzikālu piedzīvojumu spēli Karlsons

Redakcija
Redakcija

Dzīvesprieks un enerģija kūsās Operetes teātra solistu versijā jaunajā piedzīvojumu spēlē bērniem Karlsons, ar kuru 25. novembrī plkst. 16 kultūras pilī Ziemeļblāzma Operetes teātris sāks piekto sezonu. Valda Lūriņa režijā tapusi jauna muzikālā izrāde bērniem.

„Astrīda Lingrēne lika mums noticēt, ka Karlsons atlidos, jo viņš taču apsolīja atgriezties, un tad jautrība atkal turpināsies,” bērnības atmiņās kavējas Latvijas operetes fonda valdes priekšsēdētāja, mākslinieciskā vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska: “Šajās dienās Karlsons, Pepija Garzeķe, Ronja-laupītāja meita un daudzi citi pasaku varoņi svin savas mīļās autores Astrīdas Lingrēnes 110.dzimšanas dienu! Par godu šim notikumam, un gaidot igauņu komponista un akordeonista Ārnes Oita 90. dzimšanas dienu nākošgad, Karlsons atlidos uz Rīgu – uz kultūras pili Ziemeļblāzma un Kongresu namu. Lingrēne rakstīja bērnam sevī un ticēja, ka viņas grāmatas veicinās cilvēcību, labāku dzīvi un demokrātiskus uzskatus jauno lasītāju vidū. Tieši šīs vērtības mūs ar autori vieno un pārliecina mani iestudēšanai izvēlēties viņas darbus."

Valda Lūriņa režijā tapusi jauna izrāde bērniem – muzikāla piedzīvojumu spēle Karlsons, kas veidota pēc slavenā Astrīdas Lingrēnes un Ārnes Oita operetes-mūzikla motīviem. Pēc pirmizrādes jūlijā Otrajā Starptautiskajā Operetes festivālā, tā tagad būs skatāma Rīgā 25. novembrī plkst. 16 kultūras pilī Ziemeļblāzma un 3. decembrī plkst. 13.00 Rīgas Kongresu namā. Tas ir brīnumu stāsts, kas liks smieties un raudāt, un trīcēt no uztraukuma. Karlsona lomā iejutīsies jaunais, daudzsološais aktieris Agris Krapivņickis, savukārt, Valērija Koļago, kas skatītājiem jau labi pazīstama kā zaķēns Pauks vai komponiste Dēzija Darlingtone Latvijas Operetes fonda iestudējumos, šoreiz būs Brālītis. Izrādē piedalīsies arī Laura Purena, Sabīne Krilova, Tatjana Kopača un citi jaunie operetes solisti. Muzicēs Madara Kalniņa džeza ansamblis. Izrādes horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Oskars Dreģis, kostīmu māksliniece Juta Ķimenīte.

Brālīša lomas atveidotāja Valērija Koļago saka: “Karlsons ir rotaļu un prieka pilna, muzikāli un horeogrāfiski bagātīga, mūsdienīga izrāde, kas uzrunās kā bērnus, tā viņu vecākus. Katrā no mums mīt gan Brālītis, kurš meklē īstu sirdsdraugu, gan Karlsons, kurš, manuprāt, zināmā mērā simbolizē dažādu nebēdnību un pat netikumu kopumu, kas parāda bieži kāroto, vieglāko ceļu. Gan šī izrāde, gan tās tapšanas process, man ir īpašs, jo jau kopš brīža, kad sāku lasīt, mani mīļākie draugi ir Karlsons un Pepija.”

Jaunajā Operetes teātra sezonā gada nogalē klausītājus priecēs dzirkstoši Operetes Jaungada koncerti in BLUE Johana Štrausa Vīnes operetes ritmos, kā arī romantiski mīlas stāsti pasaulslavenu operešu izrādēs. Mazos klausītājus bērnības krāsainajā sapņu pasaulē vedīs izrādes “Paukojam un šmaukojam” un “Karlsons”, kā arī Operetes teātra veltījums Latvijas 100-gadei.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem.

Latvijas Operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Rīgā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu, orķestri un atbilstošām telpām.