Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:372, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

“Man tiešām patīk tas, ko daru!”. Intervija ar Braienu Adamsu 27.02.2018 13:06

3.maijā Arēnā Rīga ar ierasti enerģisku koncertu uzstāsies visu laiku slavenākais kanādiešu rokmākslinieks – Braiens Adamss. Rīgā Adamss un viņa grupas mūziķi viesosies jaunākā albuma “Ultimate” koncertturnejas ietvaros, un programmā izskanēs gan jaunās dziesmas, gan labi zināmie hiti. Lai arī visu laiku slavenākā kanādiešu mūziķa Braiena Adamsa vārds reti kuram varētu būt svešs un viņš Latvijā uzstājies ne reizi vien, katrs viņa koncerts pārsteidz ar īstu pašatdevi un patiesu cieņu pret saviem klausītājiem. Vairāk nekā 30 karjeras gados tapis tāds hitu klāsts, kurus neietilpināt parastā koncertprogrammā, tāpēc Adamsa uzstāšanās slavenas ar garumu un enerģētiku.

Jaunzēlandiešu apvienība “The Naked And Famous” jau nākamtrešdien uz Siguldas pilsdrupu estrādes skatuves 04.08.2017 18:05

Jaunzēlandiešu muzikālā sensācija “The Naked And Famous”, kuri Latvijā vairāk atpazīstami ar singlu “Young Blood” no sava debijas albuma “Passive Me, Agressive You” jau nākamajā nedēļā, 9.augustā, uzstāsies Sunset festivālā Siguldā, kur, saulei rietot, siguldiešiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt mutuļojoši aizraujošu popmūziku ar indī un 80.gadu postpanka un elektroroka iezīmēm.

Intervija ar ukraiņu dziedātāju Tīnu Karoļ 13.06.2017 13:59

10. jūlijā uz Dzintaru koncertzāles skatuves ar koncertu «Visi Hīti» kāps populārā ukraiņu dziedātāja Tīna Karoļ, kuru klausītāji iemīļojuši par viņas dzirkstošo dzīvesprieku, sirds siltumu un patiesumu. Tīnas popularitāte aizvien pieaug, pateicoties nemitīgajai dziedātājas attīstībai un jauniem virzieniem, ar kuriem viņa pārsteidz savus klausītājus. Šoreiz Tīnas izpildījumā dzirdēsim visu programmu populārākos hitus, kā arī pavisam jaunas dziesmas.

Gaidot tuvojošos koncertu, Kulturasvestis.lv aicināja dziedātāju uz sarunu.

Ar lugas “Uzvarēt var tikai viens” autoru Ivo Briedi sarunājas dramaturģe Justīne Kļava 28.05.2017 14:10

Pirmais jautājums būs par teksta formu. Kāpēc katrs aktieris spēlē vairākus personāžus?

Forma organiski izrietēja no tā, kā teksts tika rakstīts. Laikam stāsts jāsāk ar to, ka pats izrādes režisors savāca vairākus autorus tādā kā paramilitārā nometnē, lika dzīvot teltīs un domāt par karu. Šo pārdomu rezultātā radās, pirmkārt, sajūta, ka par karu negribas runāt, runājot par karu, - tam ir jābūt kaut kam citam. Otrkārt, negribas, lai tā būtu – var lietot to nodrāzto frāzi – reālpsiholoģija. Drīzāk tas ir tāds kā leļļu teātris. Un, treškārt, ja tas ir leļļu teātris, tad ir gan animators, gan pati lelle, un vienu brīdi var runāt lelle, otrā brīdī var runāt arī animators, tad atkal abi divi kopā. Tādējādi zūd robeža starp lomu, izpildītāju un arī autoru. Man šķita, ka nav svarīgi, kurš ir kurš, galvenais, lai teksts nonāk līdz klausītājam un lai tas ir interesanti. Gribējās atiet no lineārā vēstījuma un arī personu lomu sadalījuma. Man pašam šķita interesanti paspēlēties un paskatīties, kas no tā var sanākt.

Intervija par 100 gades pasākumiem Rīgā 22.02.2017 09:44

Vēl mirklis, daži mēneši un laika rats mūs ienesīs zīmīgajā 2018. gadā, kad svinēsim Latvijas valsts simtgadi. Šis notikums atbalsosies katrā Latvijas pilsētā, novadā, kā arī aiz Latvijas robežām. Lai uzzinātu, kā Latvijas simtgades svinībām gatavojas Rīgā un kā svētkos iesaistīties var nevalstiskās organizācijas, uz sarunu aicinām Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšnieci Baibu Šmiti.

mm 20.01.2017 15:58

mm

UK dziedātāja Annique: „Savos tekstos rakstu par dažādo pieredzi, ko esmu guvusi...” 24.10.2016 09:05

Jau šonedēļ ar četriem koncertiem Latvijā viesosies jaunā un talantīgā britu dziedātāja Annique, kuru britu mūzikas kritiķi jau paguvuši nodēvēt par „britu vokālo sensāciju”. Gatavojoties savai vizītei Latvijā, dziedātāja sniedza interviju arī portālam Kulturasvestis.lv.

Improvizācijas meistars: kā saglabāt pozitīvu skatu uz dzīvi 04.07.2016 00:18

Rīgas Improvizācijas teātra aktieri Jāni Rozenvaldu var atpazīt pēc plašā smaida, kas teju vienmēr rotā viņa seju. Tomēr aktieris atzīst – lai tiktu galā ar ikdienas izaicinājumiem, dažkārt mēdz pats sev uzsaukt “turies”! Viņš kļuvis par Actimel kampaņas #StayStrong vēstnieku, kuras mudināts apkopojis dažus improvizācijas paņēmienus un atziņas, kas palīdz saspringtos brīžos.

Lauma Balode. Viņa gribēja baltu pasauli. 3.daļa 30.05.2016 10:57

Turpinām atmiņu stāstu par ilggadējo Līvānu teātra režisori, kultūras darbinieci un leģendāru personību Laumu Balodi.

Lauma Balode. Viņa gribēja baltu pasauli. 2.daļa 27.05.2016 13:05

Turpinām atmiņu stāstu par ilggadējo Līvānu teātra režisori, kultūras darbinieci un leģendāru personību Laumu Balodi.

Lauma Balode. Viņa gribēja baltu pasauli. 1.daļa 23.05.2016 15:50

Dārgakmeņi ir. Tie mirdz, vienalga vai tie ir cilvēka acīm redzami, vai apslēpti. Arī cilvēki ir kā dārgakmeņi ar savu dzīvības brīnumu. Cilvēki mirdz ar saviem labajiem darbiem gan šai saulē, gan aizsaulē. Šādas atziņas man radās, domājot par daudziem brīnišķīgiem cilvēkiem, to starpā arī par Laumu Balodi. Par viņu ir stāstīts grāmatā "Mēs satikāmies ezera krastā". Bet daļa līvāniešu un dignājiešu, domāju, viņu atceras dzīves laikā, ir sastapuši, darbojoties kultūras laukā. (Lauma bija ilggadēja Līvānu teātra režisore un kultūras darbiniece). Ar Laumu arī mani liktenis saveda kopā, un man ir par ko pastāstīt.

Intervija. INDRA ROGA: Bulgakovs dod PIN kodu sistēmu romāna atšifrēšanai 01.05.2016 19:07

2015. gada rudenī uz Valmieras teātra Lielās skatuves pirmo reizi Latvijā notika pirmizrāde vienam no pasaules sarežģītākajiem un noslēpumainākajiem literatūras darbiem – Mihaila Bulgakova romāna „Meistars un Margarita” inscenējumam, ko iestudējusi režisore Indra Roga.

Drīzumā, 23., 24., 25. un 26. maijā, Valmieras Drāmas teātris ar šo izrādi viesosies arī Rīgā – biļetes jau tagad ir krietni izpirktas, kas pierāda sabiedrības lielo interesi par, tā saukto, kulta darbu. Iestudējums līdz šim ir radījis ne vienu vien nerimstošu diskusiju par romāna “Meistars un Margarita” interpretēšanas iespējām. Kā saprast Bulgakovu un viņa paustās idejas? Kur meklējamas atslēgas? Kāda kopumā ir novērojama tendence Latvijas teātra telpā? Un kādi ir zelta principi, kas jāievēro, dodoties uz teātra izrādi? – KultūrasVēstis.lv galvenā redaktore Ginta Augule vaicāja dramatizējuma “Meistars un Margarita” autorei Indrai Rogai.

Intervija. "Ja mani nepamana, tas nozīmē, ka esmu nostrādājis labi." – Laimdonis Grasmanis 19.04.2016 15:50

Anta Klints, Žanis Katlaps, Harijs Liepiņš, Ēvalds Valters, Elza Radziņa, Kārlis Sebris, Jānis Streičs un daudzi citi satiekas grāmatā „Elefantību meistars”, kas veltīta Laimdoņa Grasmaņa simtgadei. Bet ne tikai. Arī atgādinājumam, ka latviešu mākslā ir tāds Laimas dots vārds – Laimdonis Grasmanis. Viņš strādāja pie Amtmaņa-Briedīša leģendārās „Zaļās zemes” dekorācijām, bija „Zvejnieka dēla”, „Vella kalpu” un vairāku citu kinofilmu mākslinieks. Viens no ievērojamākajiem latviešu skatuves glezniecības meistariem.

Kā 54 gadu garā mūžā radīt spilgtu lapaspusi latviešu mākslas vēsturē, kas ir Laimdoņa Grasmaņa aktualitāte šodien, to zina stāstīt mākslinieka meita – Ilze Būmane-Grasmane.

Konkursā “Riga Jazz Stage” piedalīsies dažādas personības un īsti mūzikas pazinēji 30.03.2016 11:57

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2016” notiks “Splendid Palace” no 7. līdz 9. aprīlim un tajā jaunie izpildītāji no visas pasaules sacentīsies divās nominācijās – “Džeza vokāls” un “Džeza trombons”. Ir skaidrs, ka finālā iekļuvuši vokālisti un trombonisti, kuri jau māk dziedāt un spēlēt. Lūkojām iepazīties ar viņiem tuvāk tieši kā ar personībām un, kā izrādās, arī zinošiem melomāniem.

Dziesmu rakstā. Intervija ar Māru Zālīti 08.12.2015 11:18

„Dziesmas vārdi „Nē, manis nav” sirdī atbalsojas biežāk nekā gribētos,” saka Ivars Stonins, atminoties laikus, kad viņš izdzīvoja un izdziedāja Eižena Finka lomu Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna rokoperā ”Sfinksa”.

”Muzikālo darbu teksti iesākumā tapuši kā dzejoļi. Solo dziedājumi, dueti, kori. Primārs ir teksts, jo neprotu rakstīt uz mūzikas,” saka Māra Zālīte, sagaidot savu jaunāko grāmatu ”Dziesmu rakstā”.

Fonds "Mākslai vajag telpu" piedāvā sarunu par mākslu ar Jāni Ozoliņu 26.10.2015 11:40

Fonds "Mākslai vajag telpu" turpina video stāstus par mākslas nozīmi cilvēku dzīvē, kā arī par Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja nepieciešamību. Šoreiz savu viedokli par šiem jautājumiem izsaka grupas “Sigma” solists Jānis Ozoliņš.

Fonds "Mākslai vajag telpu" piedāvā sarunu par mākslu ar Aiju Simsoni 14.10.2015 10:24

Fonds "Mākslai vajag telpu" turpina video stāstus par mākslas nozīmi cilvēku dzīvē, kā arī par Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja nepieciešamību. Savu viedokli par šiem jautājumiem izsaka izdevniecības „Rīgas Viļņi” valdes priekšsēdētāja Aija Simsone.

Arturs Nīmanis. Ar mūziku pirkstu galos 12.10.2015 13:03

Tīrasiņu liepājnieks. Ar jūras vēju matos, sapņiem sirdī un mūziku pirkstgalos.
Viņa lauciņš – elektroniskā mūzika. Meditatīvā, filozofiskā, meklējošā. Pāri Laikam ceļošā. Šos skaņdarbus klausoties, vienaldzīgo nav – patīk, ļoti patīk, saprot, nesaprot, noliedz. Ir, kam pāriet galvassāpes; uzsprāgst lieljaudas radošais lādiņš; dažs zemu lido pie savas automašīnas stūres. Klausies, un ar katru nākamo reizi atklāj ko jaunu...

Fonds "Mākslai vajag telpu" piedāvā sarunu par mākslu ar Leldi Lietavieti 06.10.2015 17:51

Fonds "Mākslai vajag telpu" aicina uz sarunu par mākslu un mūsdienu mākslas muzeja nepieciešamību dažādu jomu pārstāvjus un veido stāstu sēriju. Jaunākā saruna ar RīgaTV24 televīzijas personību, žurnālisti Leldi Lietavieti.

Lelde Lietaviete stāsta, ka māksla viņai pazīstama jau no bērnības. Viņa tika audzināta ar apziņu, ka māksla ir kaut kas vērtīgs. Tagad Lelde arvien biežāk iet uz mākslas izstādēm un izjūt to kā nepieciešamību. “Sajūta, ka māksla ir vajadzīga, ir jau dziļi iesakņojusies”, atzīst žurnāliste. Visvairāk viņu iespaido tieši laikmetīgā māksla, kas runā par problēmām un aktualitātēm, kas norisinās tieši šobrīd.

Fonds "Mākslai vajag telpu" piedāvā sarunu par mākslu ar Ivetu Vecmani 30.09.2015 09:36

Fonds "Mākslai vajag telpu" turpina video stāstus par Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja nepieciešamību, kā arī mākslas nozīmi cilvēku dzīvē. Izteikt savu viedokli par šiem jautājumiem tiek aicināti dažādu profesiju pārstāvji. Jaunākajā video saruna ar latviešu dizaineru konceptveikala "Taste Latvia" radošo direktori Ivetu Vecmani.

Latviešu vilkaču romāns visiem sirdī jaunajiem 24.09.2015 15:16

Šīgada augusts un septembris bijuši bagāti ar jauniem pienesumiem latviešu žanru literatūras lauciņā – vasaras noslēgumā klajā nāca Didža Sedlenieka fantastikas darbs pusaudžiem “X Ralphi Indrae”, septembra sākumā tika izdota Lauras Dreižes fantāzijas triloģijas “Danse Macabre” pirmā daļa “Deja ar nāvi”, bet cieši kolēģei pa pēdām sekojusi arī rakstniece Linda Nemiera ar romānu “Kaķis maisā” – asprātīgu un spraigu fantāzijas darbu, kurā vērojam vilkačus, raganas un šamaņus rosāmies tepat pazīstamajā Rīgā un citviet Latvijā, bet galvenā varone Leonīda Fēliksa ir citādā ziņā pavisam parasta, mūsdienīga jauna latviešu sieviete ar vienu izņēmumu – pilnmēness naktīs viņa pārvēršas par... kaķi. Un ne jau šādu tādu, bet īstu Burmas šķirnes kaķi!

Intervija. "Skanēs abstrakti, bet tas ir mirklis starp dzīvi un nāvi" (Simona Orinska) 21.09.2015 10:16

Simona Orinska, grāmatas BUTŌ idejas autore, sastādītāja un reizēm pat gribētos sacīt vienīgā pazinēja Latvijā, bauda rudeni, kas ir viņas mīļākais gadalaiks, jo vēsta par pārmaiņām, kustību. Es šķirstu topošās grāmatas manuskriptu un apstājos pie neskaitāmām definīcijām un skaidrojumiem, kas ir butō, kā arī intriģējošām fotoreprodukcijām, kas pirmajā brīdī izraisa riebumu, skumjas, pārsteigumu, žēlumu. Nospriežu, ka Simona ir vienīgā, kas var atbildēt, kādēļ manī ir tik daudz emociju? Viņa butō pazīst vairāk nekā desmit gadus.

Simona Orinska: Viss, ko zināju par butō esmu izstāstījusi šajā grāmatā, bet tas, ko es zinu, mainās. Brīžiem man šķiet, ka es neko par butō nezinu. Šis ir atskaites punkts. Kas ir izdarīts, kur es esmu. Katru reizi, kad mēs esam, kaut ko radījuši, uzrakstījuši, tās ir beigas, tādēļ mēs ‘nogalinām butō’. Tas ir gatavs. Desmit gadu laikā sakārtots. Kas notiks tālāk, redzēsim.

Fonds “Mākslai vajag telpu” piedāvā sarunu par mākslu ar Vestardu Šimkus 21.09.2015 09:43

Fonds "Mākslai vajag telpu" veido stāstu sēriju, aicinot uz sarunu par mākslu un mūsdienu mākslas muzeju dažādu jomu pārstāvjus. Jaunākajā video saruna ar pianistu un komponistu Vestardu Šimkus.

Intervija. Toms Treibergs un viņa jaunais dzejoļu krājums "Drudzis". Ķermeņa un emocionālā temperatūra 17.09.2015 10:05

Toma Treiberga “Drudzis” ir autora otrais dzejas krājums, kuru gribas salīdzināt ar personisko dienasgrāmatu, taču tā vis nav. Izrādās, tas tāpēc, ka mēs visi esam ierakstīti tajā lielajā tablo zem uzraksta “iesaistījušies” – slimojuši, mīlējuši, pārslimojuši. Toms Treibergs to vienkārši ir nosaucis vārdos un sakārtojis teju dramaturģiskā darbā, kurā organisms cīnās ar vielām, kas nav nepieciešamas normālai funkcionēšanai. Jāpiemin, ka dzeja pie cilvēkiem no pierakstīšanas brīža mēro garu ceļu, tikām autors vairs sen nav 2013. gadā, viņa domas ir citur, bet tas neliedz mums piedzīvot pieredzi, kas sākas ar ‘pirmajiem simptomiem’ un beidzas ar ‘atveseļošanos’.

Fonds “Mākslai vajag telpu” piedāvā sarunu par mākslu ar Arno Jundzi 16.09.2015 11:03

Fonds "Mākslai vajag telpu" aicina uz sarunu par mākslu un mūsdienu mākslas muzeja nepieciešamību dažādu jomu pārstāvjus un veido stāstu sēriju. Jaunākajā video saruna ar Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāju, literatūrzinātnieku un žurnālistu Arno Jundzi.

Intervija. Kas ir māksla un kā tā ietekmē izpratni par dzīvi. Izrāde “No, Nothing” 02.09.2015 20:09

"Uz skatuves es tiešām jūtos kā mājās. Es vēlos to praktizēt uz skatuves un tad ienest arī savā privātajā dzīvē. Teātris ir vieta, kur to visu izdzīvot, pārbaudīt, izpētīt un saredzēt to kā veidu, lai atklātu jaunas iespējas. Stāsts nav tikai par sociālo identitāti vai par to, kā cilvēki grib, lai tu veido savu dzīvi, bet par to, ka vēlos būt es pats."

Šo sestdien, 5. septembrī, mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros Pārdaugavas senākā ciema svētkos “Zundas sādža” viesosies austriešu mākslinieki “United Sorry” un “Theater im Bahnhof” ar izrādi “No, Nothing”. Viņi dzied par mīlestību un dzīvi, viņi nopūšas, iedomājoties to, kas nāk pēc tam.

Fonds “Mākslai vajag telpu” piedāvā sarunu par mākslu ar Santu Bindemani 31.08.2015 10:41

Fonds “Mākslai vajag telpu” video stāstu sērijā par mākslu un mūsdienu mākslas muzeju piedāvā sarunu ar stilisti Santu Bindemani.

Santa Bindemane augusi mākslinieka Rūdolfa Piņņa darbnīcā “starp gleznām”, un, elpojot krāsu smaržu, “uzsūkusi” sevī mākslu. Arī tagad viņa atzīst: “Man māksla ir visrinķī”, mājās ir arī daudz mākslas grāmatas. Santa veido savu mākslas kartiņu kolekciju un pēdējā laikā ir sākusi zīmēt. Uz mākslas izstādēm viņa dodas kopā ar bērniem, lai iepazīstinātu ar mākslas pasauli no mazotnes.

Fonds “Mākslai vajag telpu” piedāvā sarunu par mākslu ar Gundu Reiri 24.08.2015 09:53

Fonds "Mākslai vajag telpu" aicina uz sarunu par mākslu un mūsdienu mākslas muzeju dažādu jomu pārstāvjus un veido stāstu sēriju. Jaunākajā video saruna ar Starptautisko pētījumu centra izpilddirektori Gundu Reiri.

Fonds “Mākslai vajag telpu” piedāvā sarunu ar Laumu Valeini par mākslu un mūsdienu mākslas muzeju 19.08.2015 14:12

Fonds "Mākslai vajag telpu" turpina video stāstu sēriju, kurā aicina dažādu profesiju pārstāvjus izteikt savu viedokli par mākslu un mūsdienu mākslas muzeju. Šoreiz saruna ar dermatoloģi Laumu Valeini.

Fonds “Mākslai vajag telpu” piedāvā sarunu ar Unu Ulmi par laikmetīgo mākslu un muzeja nepieciešamību 10.08.2015 13:05

Fonda "Mākslai vajag telpu" video stāstu sērijā par mākslu un mūsdienu mākslas muzeju jau notikušas vairākas sarunas ar dažādu jomu pārstāvjiem. Šoreiz savās domās dalās žurnāliste Una Ulme.

Saruna par mākslu ar Evu Ikstenu-Strapcāni 16.07.2015 20:53

Fonds "Mākslai vajag telpu" turpina video stāstu sēriju, kurā aicina dažādu profesiju pārstāvjus izteikt savu viedokli par mākslu un mūsdienu mākslas muzeju. Šoreiz saruna ar LTV1 raidījumu vadītāju Evu Ikstenu-Strapcāni.

Izraēliete ar etiopiešu dvēseli – Estere Rada. Intervija 01.07.2015 16:39

Viena no festivāla „Rīgas Ritmi 2015” zvaigznēm ir lieliskā jaunā r&b skatuves balss Estere Rada no Izraēlas. Viņai ir etiopiešu saknes un spēcīga attieksme, un tā ir kombinācija, kas 2. jūlijā Rīgas Kongresu namā garantē labu ballīti! Tikāmies ar Esteri viņas Francijas tūres laikā Parīzē.

Nemiera gars ceļā – Sirila Emē. Intervija 01.07.2015 15:27

Viena no festivāla “Rīgas ritmi” zvaigznēm šā gada jūlijā būs Sirila Emē (Cyrille Aimee). Dziedātāja ar milzu ceļošanas pieredzi un ietekmēm no citām kultūrām. Rīgā dzirdēsim dziesmas no viņas jaunākā albuma un mums būs iespēja pieredzēt arī unikālu meistarklasi. Ar šā brīža Ņujorkas iedzīvotāju Sirilu aprunājāmies “Skype”.

Gatavs profesionāla bigbenda statusam – intervija ar Kārli Vanagu 10.06.2015 11:12

Tuvojoties festivālam “Rīgas ritmi”, turpinām iepazīstināt ar tā Showcase sadaļas māksliniekiem. Šajā gadījumā runa ir arī par vienu no festivāla centrālajiem koncertiem Rīgas Kongresu namā 4. jūlijā, kad uzstāsies Latvijas Radio bigbends kopā ar kolorīto Ņujorkas vokālistu un ģitāristu Alanu Harisu. Arī šis koncerts oficiāli iekļauts Showcase programmā, tādēļ aprunājāmies ar bigbenda māksliniecisko vadītāju, aranžētāju, komponistu un saksofonistu Kārli Vanagu.

Tīrradnis muzikālā brīvībā – Ralfs Eilands un grupa “PeR”. Intervija 04.06.2015 13:57

Festivāla “Rīgas ritmi” Showcase programmā iekļauta arī Ralfa Eilanda un grupas “PeR” uzstāšanās atpūtas parkā “Egle”, ko, starp citu, varēs apmeklēt bez maksas. Ko no tās sagaidīt un kā vispār radusies Ralfa brīvā mūzikas uztvere? Kuram gan citam to vislabāk uzjautāt, ja ne viņam pašam!

Ballīte uz un pie skatuves – “Bunch of Gentlemen” 02.06.2015 13:28

Turpinām iepazīstināt ar māksliniekiem, kuri uzstāsies šā gada festivāla “Rīgas ritmi” Showcase sadaļā, kurā Latvijas izpildītāji prezentēs sevi ārzemju mūzikas ekspertiem un festivāla viesiem. Šī programma norisināsies 2. un 3. jūlijā plkst. 14.00 Kongresu nama Jaunajā zālē. Pirmajā dienā tur, kā arī vēl 1. jūlijā plkst. 17.00 “Origo Summer Stage” un 3. jūlijā plkst. 20.00 atpūtas parkā “Egle”, muzicēs deviņu vīru džezfanka grupa “Bunch of Gentlemen”. Aprunājāmies ar diviem no viņiem – saksofonistu Ēriku Kibermani un trompetistu Viesturu Grapmani.

Ņujorkas balss – Alans Hariss. Intervija 26.05.2015 10:27

Lielisks baritons, smalki izjusts izpildījums un “Gibson” ģitāra – tas ir Alans Hariss (Allan Harris) no Ņujorkas, kurš 4. jūlijā “Rīgas Ritmu” festivālā kopā ar Latvijas Radio bigbendu izpildīs Netam Kingam Kolam (Nat King Cole) veltītu dziesmu programmu. Ko sagaidīt no koncerta un arī no meistarklasēm Rīgā – lasi intervijā ar Alanu.

Drosmīgi savienojot pretpolus – “DAGAMBA”. Intervija 25.05.2015 13:23

Vieni no šā gada festivāla “Rīgas Ritmi” Showcase sadaļas pieredzējušākajiem māksliniekiem būs “DAGAMBA”. Grupa, kurā darbojas divi Latvijā jau ļoti labi zināmi čellisti – Valters Pūce un Antons Trocjuks -, kā arī lietuviešu pianists Dainis Tenis un irāņu perkusionists Hamindreza Rahbaralam. Showcase programma norisināsies 2. un 3. jūlijā plkst. 14.00 Kongresu nama Jaunajā zālē, kur Latvijas izpildītāji prezentēs sevi ārzemju mūzikas ekspertiem un festivāla viesiem. “DAGAMBA” uzstāsies otrajā dienā. Satikāmies ar Valteru.

Nākamā lapa