Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:372, Did:0, useCase: 0


Video: Komponists Arturs Maskats par Rīgas Operas festivālu, nākamo sezonu, Atlantīdu un komponēšanu. Videointervija

Redakcija
Redakcija
Turpinās epadomu skaistās un vērtīgās draudzības, un šoreiz viesojamies Latvijas Nacionālajā Operā, lai tiktos ar teātra direktora padomnieku muzikālajos jautājumos Arturu Maskatu un runātu ne tikai par komponista iepriekšējiem radošajiem veikumiem un nākotnes iecerēm, bet arī ieskicētu Rīgas Operas festivāla gaitu, kas mūsu galvaspilsētā norisinās no 5.-17. jūnijam.

Ik gadu Rīgas Operas festivāls piedāvā spilgtākos Latvijas Nacionālās operas iestudējumus un izcilākos solistus divās neaizmirstamās vasaras nedēļās. 2012. gada programmā iekļauti vērienīgākie šīs sezonas jauniestudējumi. Riharda Vāgnera '' Dievu mijkrēslis” noslēdz ''Nībelunga gredzena” cikla iestudējumu LNO, apliecinot, ka Rīga joprojām ir Vāgnera pilsēta. Multimediālā opera ''Kara daba” 2011. gadā pasaules pirmizrādi piedzīvoja LNO, šosezon ar panākumiem izrādīta arī Skandināvijas opernamos un mūzikas festivālos. Pētera Čaikovska ''Mazepu” LNO iestudējusi Zagrebas opernama komanda. Bet Gaetāno Doniceti ''Lucia di Lammermoor” ir pasaulē atzītā latviešu soprāna Marinas Rebekas atgriešanās Rīgā.

Festivāla laikā uz LNO skatuves – arī veiksmīgākie iepriekšējo sezonu iestudējumi. Džoakīno Rosīni ''Seviljas bārddzini” latviešu skatītāji un kritiķi atzinuši par labāko aizvadītās sezonas jauniestudējumu, bet Pētera Čaikovska ''Jevgeņijs Oņegins” žurnāla ''Opera Now” recenzijā saņēmis visaugstāko novērtējumu. Tradicionālajā festivāla koncertā – poļu ievērojamā mūsdienu komponista Kšištofa Penderecka Poļu rekviēms.
Vērtējums: +5

     [+] [-]

, 2012-06-06 10:14, pirms 10 gadiem
Katram romantiķim sava Atlantīda. Raita, informatīvi un emocionāli piesātināta saruna.

     [+] [-]

, 2012-06-06 10:16, pirms 10 gadiem
Operas mīļotājiem šie svētki ir patiess baudījums.

     [+] [-]

, 2012-06-06 10:40, pirms 10 gadiem
ja epadomi ķērušies operai klāt, tad jāgaida arī operu fragmenti kā teātriem lai nepirktu uz kaķi maisā biļeti?

     [+] [-]

, 2012-06-06 13:37, pirms 10 gadiem
Tas būtu vērtīgi

     [+] [-]

, 2012-06-08 14:10, pirms 10 gadiem
A.Maskata ''Tango'' - IZCILI, ĢENIĀLI!