Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:425, Did:0, useCase: 0


Apgādā “Jumava” prakstisko grāmatu sērijā iznākusi Īrisas Zeidenštrikeres “Laimes rokasgrāmata” un Rebekas Reinhardes “Vai Platons valkātu Pradu?”

Redakcija
Redakcija

Apgāds “Jumava” izdevis Īrisas Zeidenštrikeres “Laimes rokasgrāmatu”, kā arī Rebekas Reinhardes “Vai Platons valkātu Pradu?” (abas grāmatas no vācu valodas tulkojusi Irīda Miska).

“LAIMES ROKASGRĀMATĀ” aprakstītas ikdienišķas situācijas, kurās mēs visi esam vairākkārt dzīvē nokļuvuši. Kā no tām mācīties un kā izdarīt pareizos secinājus, varam izlasīt šajā praktisko padomu grāmatā. Daudzi cilvēki, kuri cieš no apkārtējo spiediena, ikdienā ievērojot vispārpieņemtās darba un privātās dzīves prasības, jūtas sagrauti un ir neapmierināti savā darbā. Kā to var mainīt? Īrisa Zeidenštrikere parāda: lai kaut ko mainītu, nav jāveic pagrieziens pilnīgi pretējā virzienā. Grāmatā lasāmi iedvesmojoši teksti, stāsti un citāti, sniedzot rosinošas idejas. Veic uzlabojumus pierastā darba vidē, kas palīdz radīt jaunu motivāciju un atbrīvot neiedomājamu enerģiju. Šī ir grāmata, ko lasīt pašam un dot citiem.

Grāmatā “VAI PLATONS VALKĀTU PRADU?” varam izlasīt par situācijām, kurās “ikviena Latvijas sieviete spēs saskatīt sevi, bet noteikti atradīsies vismaz viens stāsts, kurā varēs atpazīt savas jūtas vai ikdienu. Autore parāda, ka filozofija nav sarežģīta un nepieejama zinātne, kas slēpjas aiz biezu, putekļainu grāmatu vākiem. Filozofija ir cilvēkiem rādīta mācība, kas spēj palīdzēt risināt ikdienas situācijas. Antīkie filozofi, viduslaiku politiķi, ietekmīgie 20. gadsimta ārsti un psihologi kļūst par mūsu skolotājiem un padomdevējiem. Rebekas Reinhardes grāmata iedvesmoja mani paņemt rokās Kanta darbus, iedziļināties Konfūcija idejās un pārlasīt Nīčes rakstus. Atbildot uz jautājumu “Vai Platons valkātu Pradu?”, pēc grāmatas izlasīšanas es teiktu — “Jā, protams!”, jo Platons, kā arī citi darbā minētie pasaules spožākie prāti, arī bija cilvēki, tādi kā mēs, kam nav svešas zemes vājību. Atšķirība ir viņu pasaules uztverē un esamības izprašanā — ar to viņi dalās ar mums savos darbos, un no tiem ir vērts mācīties.” Jevgēnija Dorošenko, rotu zīmola “YAYOI” dizainere

Grāmatas var iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās.