Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

“Pienvedēja Piedzīvojumi” dodas grāmatas “Trīs no Sabiles” atvēršanas koncertos 12.10.2021 20:01

Tieši pirms gada izdevniecība “Dienas grāmata” laida klajā mūzikas žurnālista un mūziķa Jāņa Žildes sarakstīto grāmatu – autorizēto biogrāfiju “Pienvedēja Piedzīvojumi. Trīs no Sabiles”.

Miks Ozoliņš izdod izaicinošu pašanalītiskas ievirzes grāmatu “1001 guru” 22.07.2021 19:08

ASV dzīvojošais latviešu režisors, scenārists, producents, kursu lektors un nu jau arī rakstnieks Miks Ozoliņš laiž klajā grāmatu “1001 guru”, kurā viņš sevi parāda gan dzīves visproblemātiskākajās situācijās, gan spējā pārvarēt grūtības un virzīties uz priekšu un augšu ne vien ārišķīģā, bet arī garīgā nozīmē.

"Dienas Grāmata" jaunums - Andris Zeibots "LĒNGAITIS" 12.04.2021 10:44

“Lēngaitis” ir romāns daudzveidis — tas ir filozofiski risināms detektīvromāns, tas ir psiholoģisks pētījums, savā ziņā arī kara drāma, kas norisinās “vēl divdesmit gadu pēc kara”. Divi rakstnieki intelektuāļi, akadēmisko pasauli tracinošais elektrisko balsu pētnieks Konstantins Raudive un literatūrzinātniece Zenta Mauriņa, savās mājās Dienvidvācijas mazpilsētiņā Bādkrocingenē kādunakt piedzīvo neizprotamus notikumus, kuri, pa lappusei, pa nodaļai šķetinoties, piebriest arvien visaptverošākā negaisa padebesī — gluži kā pirms vētras arvien skaidrāk un detalizētāk izgaismojot visas lielās izrādes kopplānu.
Dace Sparāne-Freimane

Klajā nācis Gundegas Repšes romānu trio "Substances" 12.03.2021 13:39

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā nācis rakstnieces Gundegas Repšes romānu trio "Substances": "Bāreņu nams", "Jauki ļaudis", "Retināts gaiss".

Izdota grāmata “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti” 09.03.2021 09:31

“Mansards” un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs izdod grāmatu “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti”. Lilija Dzene ir 20. gs. izcilākā latviešu teātra zinātniece un kritiķe, ko apliecina viņas sarakstītās grāmatas par ievērojamām teātra mākslas personībām, recenzijas, raksti, teātra mākslas vēstures pētījumi. Grāmatas “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti” pirmo daļu veido 26 recenzijas un raksti, kas aptver laika posmu no 1952. gada līdz 2006. gadam, bet otrajā daļā “Nekā personīga” publicēti Lilijas Dzenes dienasgrāmatas fragmenti, iespēju robežās atšifrējot minētos notikumus, vietu, laiku, personības (grāmatā publicēts arī aptuveni tūkstoš minēto personu rādītājs).

Izdots jauns latviešu autores Aijas Mikeles kriminālromāns “Zirneklis” 24.02.2021 11:24

Romānu sēriju “Zvaigznes detektīvu klubs” papildinājis jaunais latviešu autores Aijas Mikeles kriminālromāns “Zirneklis”. Tāpat kā divos iepriekšējos rakstnieces darbos – “Kritušais eņģelis” un “Zelta būrītis” – tajā darbojas talantīgais, ar smalku intuīciju apveltītais izmeklētājs Maksis Mežals, un arī šajā intriga ir visai neparasta.

“Mansards” izdod Lolitas Gulbes dzeju “Pēdējā rudens lapa” 15.02.2021 09:01

Dzejniece Lolita Gulbe (1931) dzimusi Jelgavā, bet kopš 1949. gada dzīvo Toronto, Kanādā. Pirmo publikāciju autore piedzīvojusi 1944. gadā Latvijā, kad ar dzimto vārdu – Lolita Roze – laikraksts “Zemgale” nodrukā viņas dzejoli “Vakars”. Kopš 1981. gada izdoti seši autores dzejas krājumi. Jaunākais krājums “Pēdējā rudens lapa”, kas iznāk dzejnieces jubilejas mēnesī, apkopo gan agrāk rakstītus un krājumos neiekļautus, gan jaunus dzejoļus, tā apliecinot autores dzejotprieku.

“Bailes no dziļuma” – jauns Māras Svīres romāns 25.01.2021 21:34

Iznācis pazīstamās latviešu rakstnieces Māras Svīres jaunākais romāns – “Bailes no dziļuma”. Māra Svīre ir laba cilvēku pazinēja, varētu pat bilst, ka īpaši labi viņa māk parādīt un izgaismot rakstura tumšākās puses, radot patiešām intriģējošus varoņus. Ne pozitīvus, tomēr mīlamus un atmiņā paliekošus.

Iznācis Haralda Matuļa dzejprozas krājums "Eksistenciālisms" apjukušajiem 10.12.2020 09:58

Biedrība "Ascendum" izdevusi Latvijas Literatūras gada balvas laureāta Haralda Matuļa dzejprozas krājumu "Eksistenciālisms", kas domāts plašai auditorijai: visiem, ko nomāc dzīves neskaidrība, tiem, kas ir nelaimīgi, kas piedzīvojuši šaubas par dzīves jēgu, pusmūža cilvēkiem pirms un pēc 35 gadu vecuma, dzejniekiem.

“TĒTIS” – spraigs latviešu detektīvs 08.12.2020 14:57

Jauns papildinājums “Zvaigznes detektīvu kluba” cienītājiem – aizraujošais un emocionālais Annas Burgas kriminālromāns “Tētis”, Apgāda Zvaigzne ABC romānu konkursa laureāts.

Iznākusi Zanes Eniņas pirmā grāmata “Nekaunīgais pingvīns” 07.12.2020 10:42

Apgādā “Zvaigzne ABC” iznākusi ceļotājas un blogeres Zanes Eniņas pirmā grāmata “Nekaunīgais pingvīns”, kurā autore stāsta par saviem piedzīvojumiem septiņarpus mēnešu ilgajā ceļojumā pa Dienvidameriku, Lieldienu salu un Antarktīdu. Detalizētie apskates vietu un komisku notikumu apraksti, trāpīgie vērojumi, kolorīto ceļabiedru portretējumi un vietējo ļaužu un viņu dzīvesvides tēlojumi padara grāmatu “Nekaunīgais pingvīns” par aizraujošu lasāmvielu ikvienam ceļojumu literatūras cienītājam. Turklāt šeit var atrast arī daudz praktisku padomu, kas noderēs, ceļojot vienatnē un budžeta klasē. Grāmata lielākoties tapusi no autores bloga ierakstiem, saglabājot dienasgrāmatas rakstības stilu.

Divas jaunas grāmatas — latviski un latgaliski! 04.12.2020 19:26

Neveiksmīga pokera spēle ekskluzīvā Londonas klubā latvieti Edgaru ievelk notikumu ķēdē, kuri noved viņu Helsinku cietumā. Pa šo laiku Igaunijā bez vēsts pazūd Edgara jaunākais brālis. Aizsākas Edgara pēddziņa gaitas: no Igaunijas uz Ziemeļlatgali, Latvijas—Krievijas pierobežas joslu un Londonu, pamazām izgaismojot sarežģītu starptautisku noziedzības tīklu.

Izdots romantisks latviešu detektīvs - Janas Veinbergas "Mākoņaina nakts" 30.11.2020 17:10

Populārajā sērijā “Zvaigznes detektīvu klubs” jauns, lielisks papildinājums – latviešu rakstnieces Janas Veinbergas darbs “Mākoņaina nakts”. Romānā lasītāji sastapsies ar grāmatā “Svešais draugs” jau iepazītajiem pievilcīgajiem privātdetektīviem Stasu un Laumu un ar aizrautību varēs vērot, kā autore attīstījusi žanru, kuru pati definē kā “romantisko detektīvu”.

Izdota grāmata “Sajūtu restaurācija” par A. Čaka un viņa ģimenes ikdienu 26.11.2020 15:05

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs izdevis grāmatu “Sajūtu restaurācija”, kas dod iespēju ielūkoties dzejnieka Aleksandra Čaka un viņa ģimenes piemiņas lietu kolekcijā.

Izdots Daces Vīgantes stāstu krājums "Bumbulītis" 17.11.2020 22:06

Rakstniece Dace Vīgante latviešu prozas ainavā ienāca strauji un pārliecinoši – 2016. gadā izdotais debijas stāstu krājums “Ledus apelsīns” izpelnījās plašu atzinību gan lasītāju, gan kritiķu vidū un tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kā spilgtākā debija. Atzinību guva arī rakstnieces otrs krājums “Tad redzēs” (2018. gadā). Tikko klajā nācis autores trešais stāstu krājums “Bumbulītis”, kurš daļēji turpina iepriekšējās grāmatās aizsākto prozas tradīciju, bet ienes tajā arī kaut ko jaunu. Stāstu aktualitāte, humors un spēja iejusties visdažādākā gadagājuma sieviešu domās un jūtās padara krājumu “Bumbulītis” par vērtīgu un saistošu lasāmvielu.

Latvijas radio leģenda Gunārs Jākobsons uzrakstījis atmiņu grāmatu 16.11.2020 14:14

Apgādā Zvaigzne ABC tikko iznākusi Latvijas Radio leģendas – žurnālista un sporta komentētāja Gunāra Jākobsona – atmiņu grāmata “Pie mikrofona Gunārs Jākobsons”. Gunārs Jākobsons ir aizsācis un ilgstoši vadījis Latvijas radio veidotās Mikrofona dziesmu aptaujas. Komentējis sporta sacensības un Olimpiskās spēles, bijis reportāžu autors daudzos Dziesmu svētkos. Lai kādā jomā grāmatas varonis būtu darbojies, viņa radošā mūža darbarīks allaž bijis mikrofons. Tikko nosvinējis 85. jubileju, Gunārs Jākobsons joprojām ir možs un darbīgs, savukārt grāmatā apkopotās atmiņas stāsta ne vien par bagātu darba mūžu, bet arī par Latviju dažādos laikos.

Jauns Ingunas Baueres darbu izdevums – veltījums Latvijas izcilajām sievietēm 14.11.2020 08:29

Rakstnieces Ingunas Baueres vārds ir plaši pazīstams. Autore izpelnījusies lasītāju mīlestību ar saviem kultūrvēsturiskajiem romāniem, kas veltīti izcilu Latvijas personību dzīves aprakstiem un procesiem, kas rosināja latviešu nacionālās kultūras veidošanos. Interesanti, ka autore allaž akcentē to, kāda loma šo procesu gaitā bijusi cilvēkiem, kurus parasti neieceļ rampu gaismā: ievērojamu rakstnieku un kultūras darbinieku sievām, mātēm un citiem ģimenes locekļiem.

Izdots Ingas Gailes romāns "Rakstītāja" par Ivandi Kaiju 16.10.2020 11:25

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Ingas Gailes romāns “Rakstītāja” — par latviešu rakstnieci un sieviešu tiesību aktīvisti Ivandi Kaiju.

Izdots Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe” 09.10.2020 08:11

Pēc vairākām bērnu grāmatām un stāstu krājuma “Izelpas” Apgādā Zvaigzne ABC iznācis Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe” – smeldzīgs, emocionāli bagāts un literāri augstvērtīgs vēstījums par savas vietas un piepildījuma meklējumiem dzīvē. Rakstniecei izdevies radīt lakonisku, tomēr ļoti piesātinātu un daudzslāņainu darbu. Citu pēc citas šķirot tā lappuses, lasītājs izjutīs gan upes un cilvēka dvēseles tumšākās dzelmes, gan straumes plūdumu un saules atspulgu ūdenī.

Svinīgi atzīmēta jaunās grāmatas un Duceles CD “Trīs no Pārdaugavas” izdošana 07.10.2020 15:23


Vakar 6.oktobrī, ar svinīgi saviesīgu pasākumu jaunuzceltajā koncertzālē “Ulbrokas pērle”, tika atzīmēta Noras Ikstenas jaunās grāmatas “Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts” izdošana. Vienlaicīgi tika atzīmēta ekoloģiskās grupas “Ducele” jaunā CD albuma “Trīs no Pārdaugavas dziesmas” iznākšana, kas būs pieejams komplektā ar grāmatu. Pasākumu kuplināja daudzi pazīstami dažādu trimdas latviešu organizāciju biedri, draugi un kupls pulks žurnālistu un publisku personu, starp kuriem arī mākslinieks Ivars Mailītis, Linda Mūrniece un Ilze Jurkāne, kura ir grāmatas ievadvārdu autore, jo pati bija lieciniece tam, kā Ņujorkas “Pārdaugavā” Ņūdzersijā aizsākās Viļņa Baumaņa un viņa grupas biedru muzikālās gaitas.

Izdota grāmata “Es neesmu viens. Ar mani ir mana tauta” 04.10.2020 15:45

Grāmata “Es neesmu viens. Ar mani ir mana tauta” dokumentos, liecībās un
Gunāra Freimaņa (1927.3.X –1993.27.XII) darbos vēsta par dzejnieku,
publicistu un politieslodzīto, par viņa dzīvi, garīgo un politisko
mantojumu. Grāmatas izdošanu atbalstījuši Daugavas Vanagi Kanādā un
Gunāra Freimaņa ģimene.

Iznākusi Līvijas Dūmiņas grāmata “Artūra Skrastiņa Spogulija” 01.10.2020 12:09

Šogad nozīmīgās 100. jubilejas kārta ir pienākusi Dailes teātrim, kuru dibinājis leģendārais aktieris un režisors, romantiķis un skatuves fantasts Eduards Smiļģis. Šīs izcilās teātra personības radošos imperatīvus – tādus kā patiesīgums un vienkāršība, emocionalitāte un spilgta forma, skaistums un idejiska mērķtiecība – dailēnieši arvien ir turējuši godā. Starp viņiem ir arī aktieris, kuru nešauboties var saukt par Smiļģa māksliniecisko principu iemiesotāju mūsdienās un kuram 25. darba sezonā apjomīgu grāmatu “Artūra Skrastiņa Spogulija” veltījusi teātra kritiķe Līvija Dūmiņa.

Jaunas latviešu rakstnieces pirmais stāstu krājums "Piepildīts" 24.09.2020 15:12

Vinetas Trimalnieces pirmā grāmata – stāstu krājums “Piepildīts” – ir pārsteigums. Pirmām kārtām jau tāpēc, ka autore raksta par sirmgalvjiem (un ne tikai) – pansionāta iemītniekiem. Turklāt raksta ar jaunam cilvēkam neparastu iejūtību un pārsteidzoši dziļu dzīves izpratni, kuru guvusi, pati strādājot pansionātā un slimnīcā.

“Disidents” – izdota Viļa Selecka grāmata par Intu Cālīti 11.09.2020 09:53


Jauniznākušās rakstnieka un publicista Viļa Selecka grāmatas “Disidents” galvenais varonis ir Ints Cālītis. Tāpat kā grāmatas autors vēsturnieks, pedagogs, žurnālists un rakstnieks Vilis Seleckis, arī Ints Cālītis bija Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts. Abi 1990. gada 4. maijā balsoja par Latvijas neatkarību. Taču Inta Cālīša cīņa par to sākusies daudz agrāk. Ne velti padomju režīms viņu trīsreiz sēdināja cietumā, pakļāva necilvēcīgiem apstākļiem, taču neuzveica.

Iznācis Gunta Eņģeļa debijas romāns “Koncerts vectēva pagalmā” 27.07.2020 13:18

Guntis Eņģelis ar romānu “Koncerts vectēva pagalmā” ir uzdrošinājies iekarot to literatūras perifēriju, kuru veido tā sauktā “ironiskā proza”. Šajā žanrā tapuši vairāki lieliski darbi – Miervalda Birzes “Rozā zilonis” vai ne tik senais TR Notāra “Pelēkzils uz rozā”. Atšķirībā no abiem piesauktajiem darbiem, kuriem raksturīga paradoksāla, griezīga, pat groteska satīra, G. Eņģeļa romāns rakstīts visnotaļ draudzīgi zobgalīgā manierē.
Šo ceturtdien, 30. jūlijā no pulksten 12.00 līdz 14.00 Rīgā, jaunajā Zvaigznes pop up grāmatnīcā Blaumaņa ielā 5A norisināsies autogrāfu stunda ar rakstnieku Gunti Eņģeli.

“Mansards” izdod Māra Čaklā Rakstu 2. sējumu 01.07.2020 12:59

Māra Čaklā Rakstu 2. sējums nāk klajā dzejnieka 80. dzimšanas dienas gadā. Grāmatā apkopota dzejnieka brieduma gadu daiļrade: dzejoļu krājumi “Sastrēgumstunda” (1974), “Cilvēks, uzarta zeme” (1976), “Strautuguns"(1978), bērniem veltītais “Minkuparks” (1978) un eseju grāmata par literatūru un autoram tuviem dzejniekiem “Saule rakstāmgaldā” (1975). Grāmatu sastādījuši literatūrzinātnieki Dzidra Vārdaune un Jānis Oga, dizaina autors – Zigmunds Lapsa.

Ērikam Kūlim jauns īsprozas krājums “Zemes telpa, jūras elpa” 02.06.2020 13:50

Ir atgriezies laiks, kad latviešu rakstniecībā atkal pienācīgu vietu ieņem īsproza. Debitanti burtiski seko cits citam, taču arī profesionāļi nesnauž uz lauriem, un starp viņiem – Liepājas rakstnieks Ēriks Kūlis. Viņš gan nekad nav aizmirsis par vilinošo un vienlaikus nepieciešamo iespēju izteikties apjomā nelielajos žanros, publicējot tiklab stāstus, kā arī noveles. Jaunākais rakstnieka īsprozas krājums “Zemes telpa, jūras elpa” neapšaubāmi apliecina, ka Ē. Kūlis ir īstens reālisma meistars.

Iznākusi rakstnieka Jāņa Ūdra astotā grāmata “Ivande Kaija. Sievietes dzelme” 29.05.2020 18:16

Ražīgā autora Jāņa Ūdra astotā grāmata stāsta par vienu no Latvijas izcilākajām sievietēm – rakstnieci, publicisti un politiķi, kuras nopelni Latvijas nosargāšanā valsts pirmajos gados joprojām nav pilnībā novērtēti – Ivandi Kaiju (īstajā vārdā Antonija Lūkina, 1876–1942).

Izdots Leona Brieža jaunākais - pēdējais dzejas krājums "Rondeles" 30.03.2020 23:37

Leonam Briedim (1949-2020) mazliet pietrūka laika, lai viņš savām acīm ieraudzītu 70. jubilejas krājumu. Rondeles. Patiesībā - pats viņš paguva visu. Pārrunāt ar izdevēju un redaktoru pārrunājamo, atstāt jau gatavu krājumu, pat ievadvārdus uzrakstīt. Varbūt ko nepaguvām mēs, pārējie. Varbūt tā bija nežēlīgā dzīve vai žēlīgais Visuaugstais, kas zināja, ka Leonam iemērīti tieši septiņdesmit. Kā Bībelē. “Šo rondeļu grāmatu rakstīju daudzus gadus – pats sev. Rondeles man uzvēdīja spirgts jūras vējš, kam blakus kopā ar Mariju dzīvoju Dubultu jaunrades namā, tāpēc lielāko tiesu rondeļu tapušas laikā no 2013. līdz 2014. gadam.

Iznākusi latviešu estrādes mūzikai veltīta Daigas Mazvērsītes grāmata 12.03.2020 14:32

Muzikoloģes Daigas Mazvērsītes interese par Latvijas populārās mūzikas procesiem bijusi noturīga jau vairākus gadu desmitus. Pētniece veidojusi šai tēmai veltītus radioraidījumus, publicējusi neskaitāmus rakstus presē un izdevusi arī vairākas grāmatas par tautā iemīļotiem mūziķiem – komponistiem Uldi Stabulnieku un Elgu Īgenbergu, dziedātājiem Jāni Zāberu un Mārtiņu Freimani. Tikko iznācis autores jaunākais darbs par Latvijas estrādes mūzikas vēsturi “Melnbaltās dziesmas”, kas iecerēts kā apjomīgs pētījums trīs daļās. Šobrīd lasītāju rokās nonāk pirmā grāmata, kas veltīta latviešu estrādes mūzikas pirmsākumiem.

Izdots Džilindžera sestās sievas Ingas Grencbergas romāns “Sestā sieva” 11.03.2020 11:11

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Ingas Grencbergas debijas romānu “Sestā sieva”. Tas ir daļēji autobiogrāfisks romāns, jo autore iedvesmojusies no savām dienasgrāmatām, saplūdinot pašas pieredzi ar izdomātiem stāstiem un notikumiem. Kas ir Ingas un kas – romāna galvenās varones Alises piedzīvots, paliek noslēpumā tīts. Tomēr skaidri noprotams: mīlestību, vilšanos un cerību piedzīvojušas abas. Alises piedzīvoto autore nestāsta hronoloģiskā secībā, uzskatāmi parādot, ka šodiena ir pagātnes rīcību rezultāts, savukārt nākotni veidos šodien pieņemtie lēmumi. Ne velti romāna vadmotīvs ir Nīčes aicinājums amor fati – mīli, pieņem likteni.

Izdota J.Zvirgzdiņa grāmata bērniem "Rasas vasara" latviešu un somu valodās 03.02.2020 14:31

“Rasas vasara” ir Latvijas bērnu literatūrā pavisam īpaša grāmata. Pirms pāris gadiem lielu lasītāju ievērību izpelnījās latviešu literatūras klasiķa Jura Zvirgzdiņa un starptautiski pazīstamās lietuviešu mākslinieces Linas Dūdaites kopdarbs “Lauvas rūciens”, grāmata, kurā bērni iepazinās ar meiteni Rasu, viņas māmiņu Laimu, rotaļu lācīti Tobiasu un sunīti Zorro, kopā ar viņiem izglāba zooloģiskajā dārzā dzīvojošo lauvu Leo no NORAKSTĪŠANAS. Grāmata ne tikai ieguva augstāko novērtējumu un Gada grāmatas nosaukumu grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele” kā arī LNB Bērnu žūrijas godalgu, bet nekavējoties tika tulkota vairākās valodās un tādas bērnu literatūras lielvalsts kā Somijas bibliotēkas šo latviešu grāmatu iekļāva 10 interesantāko bērnu grāmatu sarakstā.

Izdots Daces Rukšānes romāns "KRIEVA ĀDA" 08.01.2020 11:45

“Daces Rukšānes romāns “Krieva āda” ir par lielajiem jautājumiem, kas paslēpušies mazajos. Tā jau tā dzīve (vai vēsture, ja domājam par tautu) dara – izaicina ar konfektēm, kas smaržo pēc petrolejas, naudu cepumu kārbās, dustu uz kāpostu laukiem, baltu podu jaunā dzīvoklī un pildītu līdaku uz galda. Par laimi, tiešām — par laimi — man nav nācies dzīvot 20. gs. 50.—60. gadu Padomju Latvijā. Jo nezinu, kādas izvēles būtu izdarījusi es. Gan jau ka arī baidītos un klusētu, spētu un nespētu, meklētu sakarus un graķīti, nīstu un mīlētu, putotu, mīcītu, kultu un klapētu... Jā, un, iespējams, arī mīlētu to, kuru mīlēt nepiedien. “Kā ir, tā jādzīvo. Kas būs — to redzēs.” Šķiet, visu mūsu mammas, vecmammas un vecvecmammas ir šajā stāstā. Mēs taču nezinām, kā viņām tolaik bija dzīvot un izdzīvot. Lūk, iespēja pietuvoties.” Inita Saulīte-Zandere, vēsturniece, žurnāliste

Izdots jauns Ilzes Freimanes romāns 02.12.2019 11:11

Tumšiem un drēgniem rudens vakariem īpaši piemēroti ir romāni, kurus izbaudīt kā sildošas tējas vai kafijas tasi vai relaksējošu vannu – tādi, kuri aicina atpūsties, izklaidē un vienlaikus ļauj arī pārdomāt dzīvi. Rakstnieces Ilzes Freimanes romānus visvairāk iecienījušas tieši sievietes, un pelnīti, jo tieši dažāda vecuma sievietēm kopīgās un tāpēc labi saprotamās problēmas autore risina savos romānos “Viršu medus”, “Magones laiks” un citos, tostarp arī pašā jaunākajā, kam dots nosaukums “Kafija diviem”. Tomēr arī vīrieši šajos romānos, kas paver durvis uz sievietes iekšējo pasauli, atrastu daudz interesanta.

Klajā nāk „Kolaborants”. Grāmata, kuras reklāmu atteica Latvijas televīzija un radio 27.11.2019 08:56

Šodien klajā tiek laista jau trešā pietiek.com sērijas „Čekisti un komunisti” grāmata – „Kolaborants” ir apjomīgs ilgstoša pētniecības darba rezultātā atklātu, apkopotu un aprakstītu arhīva dokumentu krājums, kas stāsta par vienu konkrētu padomju okupācijas varas aktīvu kolaborantu, kurš tāpat kā daudzi tūkstoši viņam līdzīgo ir veiksmīgi izvairījies no lustrācijas un izrādījies noderīgs arī neatkarīgās Latvijas varas pārstāvjiem. Šajā grāmatā ir atrodami kopumā vairāk nekā trīsdesmit Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas tiesu nolēmumi, kurus ir taisījis vienpersoniski bijušais biedrs, tagadējais advokāts Romualds Vonsovičs vai kuru taisīšanā viņš ir piedalījies.

Atkārtoti izdota rokasgrāmata par koši pelēko latvieti 19.11.2019 16:00

Grāmata “Latvietis. 100 nacionālās īpatnības”, kas pērn izpelnījās lielu lasītāju interesi, atkal nopērkama visās Latvijas grāmatnīcās. Grāmata, ko skaidrojis un komentējis Ilmārs Šlāpins, ir stāsts par mums pašiem jeb rokasgrāmata par koši pelēko latvieti. Tā tapusi sieriņa Kārums virsvadībā, apkopojot tipisko latviešu spilgtākās īpatnības – vērojot viņus, izzinot domas, klausoties izteikumus, – tādā veidā atklājot patieso simtgades latviešu tēlu.

“Mansards” izdod Kārļa Ķezbera pasaku “Takšelis Makšelis” un aicina uz Ievas Jurjānes ilustrāciju izstādi 12.11.2019 12:50

Apgāds “Mansards” laidis klajā latviešu rakstnieka Kārļa Ķezbera pasaku “Takšelis Makšelis”, kas pirmo reizi iznāk Latvijā ar īpaši darinātām mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijām. Grāmatas un ilustrāciju izstādes atvēršana notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā ceturtdien, 14. novembrī plkst. 11.00 un Tukumā, Durbes pilī sestdien, 16. novembrī plkst. 13.00.

Aicina piedalīties grāmatas „Kolaborants” tapšanā sērijā „Čekisti un komunisti” 15.10.2019 16:30

Pašlaik ir sākts darbs pie grāmatas „Kolaborants”, kas iznāks pietiek.com sērijā „Čekisti un komunisti”. Šī grāmata būs veltīta vienam vienīgam padomju okupācijas varas palīgam un līdzskrējējam – bijušajam padomju tautas tiesnesim, tagadējam advokātam un miljonāram Romualdam Vonsovičam.

Tālivaldim Margēvičam jauns romāns 14.10.2019 11:04

Ievērojamais latviešu dokumentālo un spēlfilmu režisors, kinoscenārists, publicists Tālivaldis Margēvičs (1946) jau vairākus gadus pazīstams arī kā rakstnieks. Viņa pirmais romāns “Šķērsiela 13. Latvieša dibinātais gulags” (2016) bija vēstures faktos un dokumentos balstīts vēstījums par Eduardu Bērziņu, izcilu un pretrunīgi vērtētu personību, kura padomju laika darbību gan cildināja, gan sabradāja boļševiku necilvēcīgais politiskais režīms. Šobrīd šim jau plašu popularitāti ieguvušajam darbam blakus liekams jaunākais T. Margēviča veikums – romāns “Zirgu gaļas pārdevējs”, kas, tāpat kā iepriekšējais, atspoguļo 20. gadsimta vēstures dinamiskās kolīzijas.

“Mansards” izdevis grāmatu “Franču pulkvežleitnanta Emanuela Diparkē atmiņas. Misija Latvijā 1919–1920” 09.10.2019 11:58

Grāmatu veido 1926. gadā Francijā publicēto Emanuela Diparkē memuāru fragmenti, kas pirmoreiz tulkoti latviešu valodā, plaši komentēti un ilustrēti ar fotogrāfijām no Latvijas muzeju krājumiem. Autora darbību un vēsturisko situāciju raksturojošus priekšvārdus sarakstījuši vēsturnieki Žiljēns Gelēns (Julien Gueslin, Parīzes-Nantēras Universitātes Bibliotēkas La Contemporaine muzeja departamenta vadītājs) un Ēriks Jēkabsons (Latvijas Universitātes profesors).

Nākamā lapa