Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 0


Klajā laists kolorīts atmiņu stāstu krājums par dienestu padomju armijā “Zaldātu zābakos”

Redakcija
Redakcija

Apgāds “Jumava” laidis klajā grāmatu “Zaldātu zābakos. Padomju armijas stāsti”, kurā apkopotas atmiņas par dienestu padomju armijā. Šī grāmata turpina dzejnieka Vika darbā “Santamonika, Arhangeļskas apgabals” aizsākto tematiku, vienīgi šoreiz savos stāstos dalās divdesmit pieci dažādu vecumu un dažādu nodarbošanos cilvēki – mākslinieki, mūziķi, aktieri, uzņēmēji utt.

Grāmatas sastādītāja Lilita Vīksna atceras “Kad sāku strādāt pie sīš grāmatas, domās biju izveidojusi garumgaro sarakstu ar cilvēkiem, kuri būtu jāuzrunā. Sanāca arī tā, ka zvanu vienam, bet viņš, kautrīgi atvairīdamies, saka: “Ko tad es, bet noteikti piezvaniet...” Un tā es no viena “plānotā” varoņa tiku pie kāda cita stāstītāja. Stāsti sāka birt kā no pārpilnības raga, līdz sapratu, ka ir jāapstājas, lai tos visus varētu satilpināt vienā grāmatā. Puisis, kurš sargāja Ļeņina mauzoleju, un puisis, kurš apsargāja raķešu kodolgaviņas, arī bija uzrunāti, bet neuzrakstīja savus stāstus, jo nevēlējās lieku publicitāti savam šībrīža amatam. Izrādījās, ka padomju ēna mums sekoja vēl joprojām... Šajā izdevumā neiekļuva arī daudzi stāsti, kuru varoņi vienkārši nepatrāpījās man ceļā laikā, kad tapa šī grāmata.
Taču ir citi brīnišķīgi un pat gluži neticami stāsti: par zaldātu, kas no bundzinieka kļuva par ieslodzīto apsargu: par zaldātu, kas dzimis Sibīrijā, izveidoja galvu reibinošu karjeru PSRS laikos un atgriezās Latvijā, ne vārda nezinādams latviski, un vēlāk kļuva par prezidenta padomnieku... Atmiņās dalījās Rolands Zgorskis, Kaspars Pūce, Gvido Straube, Atis Ieviņš, Henrihs Vorkals, Vitālijs Kokalis u.c. Pavisam kopā - 25 brīnišķīgi stāsti par divdesmit pieciem brīnišķīgiem cilvēkiem.

Grāmatas atvēršana paredzēta 14. decembrī plkst. 18:00 Latvijas Pirmajā rokkafejnīcā. Programmā: atcerēsimies Padomju armiju, atverot grāmatu “Zaldātu zābakos. Padomju armijas stāsti”, kā arī prezentēsim “Jumavas” Latvijas leģendu sērijas sesto grāmatu – “ Latvijas Leģendas 6”. Īpašie viesi - leģendārā rokkgrupa “Pērkons”.
Programmas vadītājs – Latvijas Leļļu teātra aktieris un autors Kaspars Pūce.

Grāmatu meklējiet visās Latvijas grāmatnīcās.....