Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 0


Izdots latviešu klasiķa J. Jaunsudrabiņa garstāsts “Vēja ziedi”

Redakcija
Redakcija

Apgāds “Jumava” izdevis latviešu klasiķa Jāņa Jaunsudrabiņa garstāstu “Vēja ziedi”.

Jānis Jaunsudrabiņš bija latviešu rakstnieks, gleznotājs, grāmatu ilustrators un viens no pirmajiem latviešu mākslas teorētiķiem un kritiķiem. Neatkarīgo mākslinieku vienības biedrs un priekšsēdētājs.

Pazīstamākie darbi: romāni “Aija”, “Jaunsaimnieks un Velns“, “Baltā grāmata”, “Zaļā grāmata”, trimdā sarakstītais darbs “Es stāstu savai sievai”.

“Ik svētvakaru, gandrīz ik vakaru te nācu, bet nekad aiz meža nebija skaņu. Tās bija savāda klusuma pilnas naktis. Ap pusnakti izdzirdu kā vēsmu šalcam. No priedēm pacēlās apmiegojies vārnu pulks, aplaidās ap kapiem un sametās atkal atpakaļ melnajās mājās. Tad netālu no sevis uz celiņa es ieraudzīju Spodri. Kreisās rokas padusē tam bija vijole, un labajā viņš turēja melnu plat¬mali. Es sēdēju ziedos, un man bija ap pleciem gaišs lakats. Domāju, ka Spodris mani neredz. Bet viņš nāca lēnām tuvāk un pusbalsī teica: “Sveiki.””
Jānis Jaunsudrabiņš

Grāmatu var iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās....