Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 0


Apgāds “Jumava” izdevis Elitas Grosmanes grāmatu par Rīgas Domu “Rīgas Doms gadsimtu gaitā”

Redakcija
Redakcija

Apgāds “Jumava” laidis klajā Elitas Gromanes grāmatu par Rīgas Domu “Rīgas Doms gadsimtu gaitā”. Grāmata apkopojusi informāciju par Rīgas Doma mākslas un arhitektūras vērtībām, to mainību un attīstību vēstures kontekstā.
Elita Grosmane, vadošā Mākslas vēstures institūta pētniece, no 1970. gada direktore, Žurnāla “Mākslas Vēsture un Teorija” galvenā redaktore. LMA Mākslas zinātnes nodaļas un maģistrantūras lektore (“Ikonogrāfija”, “Viduslaiku un baroka arhitektūra un tēlniecība Latvijā”), disertāciju vadītāja. Latvijas Zinātnes padomes pilnvarota eksperte mākslas zinātnē.

“Kā stabila dominante Rīgas panorāmā cauri vairāk nekā astoņiem gadsimtiem pilsētnieku un tās viesu apziņā nostiprinājies arhitektoniski iespaidīgās, senās celtnes — varenā Rīgas Doma — tēls. Kopš pamatakmens likšanas brīža un monumentālās būves celtniecības pirmsākumiem 13. gadsimtā līdz pat mūsdienām tā nozīme nav mazinājusies, bet drīzāk pieaugusi. Saglabājot sakrālo pamatfunkciju, tā piemērojusies 21. gadsimta muzeālo un muzikālo baudu cienītāju augstajām prasībām. Kā Domam klājies tā garajā mūžā, aplūkots šajā grāmatā.” Elita Grosmane. Mākslas vēsturniece, grāmatas autore.

“Rīgas Domu gadsimtu gaitā cēluši dažādu laiku tradīciju turpinātāji. Savu artavu vēstures atjaunošanā ielikuši arī mūsdienu būvniecības speciālisti, izmantojot ne vien 21. gadsimta tehnoloģijas, bet arī autentiskas metodes un roku darbu — tāpat, kā to darīja amata meistari pirms mums. Tā ir īstā restaurācijas būtība — saglabāt to, ko esam pārņēmuši paaudžu paaudzēs, veicot nevis mākslīgu uzlabošanu, bet gan patiesu senatnes atjaunošanu. Novēlu to arī turpmāk atcerēties ikvienam vēsturisku vērtību atjaunotājam.” Būvniecības uzņēmuma SIA “Arčers” projektu vadītājs Aigars Jekals

Meklējiet grāmatu visās Latvijas grāmatnīcās.